Kastu sistēma atgriežas?

Vai ir piedienīgi domāt, ka attiecībām jāsatiek ne vien sakarīgs un saderīga cilvēks, bet arī tāds, kas būs ar tevi no vienas “kastas”?
Lai arī mēs nedzīvojam Indijā un kastu sistēma nekur vārdos nosaukta nepastāv, tomēr gribi negribi tā eksistē un būtu jāņem vērā pie partnera nolūkošanas un izvēles.
Ko es saprotu ar kastām? Tas ir attīstības un dzīves līmenis, ko cilvēks savas profesionālās un radošās dzīves laikā ir sasniedzis. Lielākoties jau atuveni tā tā sapārošanās notiek, ja izvēlamies cilvēku no sev tuvāko loka. No studiju vai darba biedru, draugu loka. Tādā tas pasaules izpratnes līmenis visiem ir puslīdz vienāds, nav lielu pretrunu.
Tomēr dzīve dažkārt mūs saved kopā ar cilvēkiem, par kuriem pirmajā brīdī rodas pārāk labs iespaids. Tā var notikt, iepazīstoties internetā vai piespiedu kārtā, piemēram, nokļūstot slimnīcā, iestrēgstot lidostā un citās interesantās vietās.
It kā jau tas var izklausīties snobiski vai iedomīgi, iespēju sevi parādīt varbūt jādod katram, tomēr agri vai vēlu tas beidzas ar vērtību konfliktu.
Viens radis baudīt teātrus, bet otram tā ir tukša laika šķiešana. Viens apceļojis puspasauli, bet otrs zemo ienākumu dēļ to kritizē un neatbalsta. Vienam aliņš ar desiņām, otram vīns ar sieriem. Vienam šlāgerfestivāls, otram džeza ierakstu kolekcija.
Par laimi šis jau diezgan ātri atklājas, tomēr daži šādās attiecībās iestrēgst. Ir labi, ja tas nepieredzējušākais saskata iespēju augt un ar prieku pieņem visu jauno un labo, ko otrs piedāvā.
Tomēr biežāk ir otrādi – tiek saņemts nosodījums par pārlieku augstām ambīcijām un lekšanu augstāk par pēcpusi. Un nav noslēpums, ka tieši foršas, veiksmīgas un nodrošinātas sievietes iekrīt uz tādiem nerealizētiem lamzakiem. Došu viņam to labāko, mīlēšu un cilvēks sāks augt.
Utopija. Nedari tā. Neglāb kritušos. Nav tā vērts. Paveries apkārt. Pasaule ir plaša, tajā ir vairāk nekā pirmais vīrietis, kam esi iepatikusies tu! Atrodi savam līmenim atbilstošu cilvēku, lai baudītu sava līmeņa sarunas un sapņotu par sava līmeņa sapņiem kopā!😘
Patika? Padalies ar citiem:
  •  
  •  
Evija Čeprova
evija.ceprova@gmail.com