Tipi, vebināri un socionika

Autors: Inese Prisjolkova, www.pavasarastudija.lv

ineseKad noskatījos un noklausījos ievadvebināru socionikā, nodomāju, ka šī nu bija viena smuka nodarbība, kurā pašķaidījās mani stereotipi. Tiesa dzīves laikā ar mani tā tiešām ir bijis daudzkārt, kad nodomāju, ka esmu taču tik unikāla, ka mani nekā nevar ielikt kaut kādos tipos vai aprakstīt psiholoģijas grāmatās. Un manā dzīvē ir pat bijuši eksperimenti un milzu vēlme pierādīt un apgāzt kaut kādas sistēmas un teorijas, ka tas nu tiešām tā nav un ar mani viss ir savādāk.

Un jau ar pašu pirmo teikumu Evija (socionikas vebināra vadītāja) mani pilnībā sajūsmināja, jo tieši ar to viņa sāka savu nodarbību, ka paziņoja, ka viņa ir bijusi absolūti skeptiski noskaņota, ka nu nekādi tipi uz viņu neattiecas. „Fūuu…” nodomāju, laime, ka te nebūs vienkārši teorētiska nodarbība, kur pēc kādiem parametriem mēs mēģināsim sevi izmērīt. Un ar katru teikumu Evija arvien stabilāk un dzīvāk stāstīja par dzīves notikumiem, kur tieši šī socionikas pārzināšana un tipu saskatīšana viņai dzīvē ir ļāvusi atrisināt ne vienus vien attiecību mezglus.

Tieši no Evijas es dzirdēju šo brīnišķīgo teicienu, ka labu attiecību pamatā ir pareizi izvēlēta distance.

Jo Evija vairāk runāja, jo man bija skaidrāks tas, ka tiešām taču iedalāmies – vai nu ekstravertos vai introvertos. Un nu principā jau es kādu dzīves periodu varu būt tāda uz iekšu vērstāka, bet pa lielam, ja reiz esmu ļoti atvērta un komunikabla, tad visticamāk tā tas būs visa mūža garumā un mana dvēsele šo manu rakstura īpašību ir izvēlējusies, lai ko labu dzīvē izdarītu.

Nu un tieši tāpat – vai esam racionāli vai nē, vai esam loģiskais tips vai nē. Un tas patiešām dzīves laikā diez vai mainās.

Atceros, ka reiz runāju ar Ragaciema Agnesi un viņa tieši uzsvēra, ja esi ātri domājošs un informāciju ļoti ātri „saķerošs”, tad tas dzīves laikā nemainīsies. Tu vari meditēt un sevi līdzsvarot cik gribi, bet arī pilnīgā miera stāvoklī prāts un apziņa būs ar šādu manieri ļoti asi un ātri uztvert domas un atziņas. Un tas sakrīt ar to, ko saka Evija, ka šie socionikas tipi dzīves laikā nemainās. Ja esi sevi atpazinis un sajutis (izskaitļojis) kurš no tipiem esi, tad nebūs tā, ka pēc dažiem gadiem šis tips mainīsies.

Es jau, protams, izpētīju Evijas izveidoto mājas lapu www.cilvekutipi.lv un domāju, ka pati uztaisīšu šo testu un žigli noteikšu, kas esmu. Es to arī izdarīju, bet nu man ir jāatzīst, ka tad, kad Evija skaidroja kā tieši noteikt vai esi racionāls vai irracionāls, tendēts vairāk uz loģiku vai ētiku, tad sapratu, ka lielā daļā tos jautājumus esmu pārpratusi un visticamāk, to savu tipu noteicu galīgi nepareizi.

Nu un tādēļ ļoti gaidu rītdienu, kad Evijas vadībā tieši vebināra laikā šo testu veiksim un pa vidam varēsim uzdot jautājumus un paprasīt, ja kas nav skaidrs. Kāpēc tas ir interesanti? Nu pirmkārt jau tas atkal ir viens izzinošs process attiecībās ar sevi. Es patiešām pie dažiem jautājumiem tā pilnīgi nopietni ilgāk piedomāju – „jā, diez kāda es šādā situācijā esmu, un kā tad tīri dabiski daru”.  Tā kaut kādā ziņā ir tāda atkaliepazīšanās ar sevi.

Nu jā un vēl ir interesanti ar tām saderībām, ka īstenībā tā „kā cimds ar roku” mēs saderam tikai ar kādiem pāris tiem tipiem.

Patika? Padalies ar citiem:
  •  
  •  
Evija Čeprova
evija.ceprova@gmail.com