Tipu pikniks Lucavsalā. Foto.

Vasaras izskaņā, lieliskā dienā, vietā un laikā pirmo reizi tikāmies tipu piknikā, lai labāk iepazītu dzīvē dažādus sociotipus, komunicētu, draudzētos un papļāpātu par tuvajām attiecību un tipu tēmām.
Ideja par pikniku radās pirms vairākiem mēnešiem Cilvēku tipu semināru un vebināru dalībnieku vidū, jo bija liela vēlēšanās teoriju pārbaudīt dzīvē. 15.augustā tā tika praktiski realizēta. Pārsvarā visi piknikotāji zināja savus tipus, bet bija arī tādi, kuri šaubījās par to, un palūdza, lai pastāstu par galvenajām tipu pazīmēm. Tā pasākums ieguva arī teorētiskas notis.
Visvairāk pārstāvētais tips bija intuitīvi ētiskais introverts Jesēņins. Jeseņini secināja – kas to būtu domājis, ka esam vislielākie tusētāji.
Viena no šī tipa pārstāvēm pēc tam dalījās sajūtās:
„Man pašai bija interesanti, ka patiešām viena tipa pārstāvji ir ļoti līdzīgi, arī ārēji. Man gan likās, ka es atšķiros, bet, kad parunājos ar katru no savējiem, sapratu, ka viss ir patiešām ārkārtīgi līdzīgi – gan domu gājiens, gan dzīves pavērsieni, gan uztvere, gan reakcijas. Bija brīdis, kad mēs reizē paņēmām telefonu, lai ieietu Facebook un uzaicinātu cilvēku draudzēties, jo viņa pirms mirkļa pateica, lai uzaicina viņu FB. Šī līdzība pārsteidza mani, tai pat laikā radīja fantastisku piederības sajūtu.
Vēl interesantāk bija aprunāties ar saviem saderīgajiem. Līdz šai dienai nekad nebiju satikusi Maksima tipa cilvēkus. Lasot aprakstus par šo tipu, bija radies pilnīgi citāds priekštats, un nekādi nevarēju iedomāties, kā varētu ar tādu cilvēku saprasties. Tāpēc ar lielu interesi uzsāku sarunu, un rezultātā tā sajūta bija tāda, ka sarunu negribējās beigt. Atšķirībā no savējiem tipiem, ar kuriem bija ļoti tuva sajūta, jo viss bija līdzīgi, te atkal ārkārtīgi lielu interesi izraisīja atšķirīgais. Tā sajūta, ka otrā cilvēkā ir viss tas, kas nav manī pašā, ka tas, kas man sagādā grūtības un galvas sāpes, otram cilvēkam ir vienkārši un saprotami, un viegli izdarāms. Un otrādi. Iekšējā sajūta, ka gribas priekš otra izdarīt to, kas viņam ir grūti, bet man viegli.
Ļoti patika tas, ka pasākumā visi bija ļoti atvērti un ārkārtīgi pieņemoši viens pret otru. Socionika patiešām ir tolerance, par to varēja pārliecināties visas dienas garumā. Pavērojot kopumā cilvēkus, arī citi centās parunāties ar dažādiem tipu pārstāvjiem, iepazīsties, saprast, sajust…”
Kāds Napoleons atzina, ka „ parunājoties klātienē ar Balzaku , komunikācija bija viegla un patīkama, Tava tipu teorija laikam darbojas pareizi „.:)
Piknika laikā radās dažas jaunas draudzības, secinājumi un idejas turpmākajiem pasākumiem, semināriem un vebināriem.
Paldies visiem dalībniekiem par iespēju satikt dzīvē Jeseņinus, Robespjērus, Maksimus, Hakslijus, Dostojevski, Štirlicus, Draizerus, Hamletu, Napoleonu un Balzakus.
Uz tikšanos nākamajā piknikā!:)

Evija Čeprova
evija.ceprova@gmail.com
Nav komentāru

Pievienot komentāru