Pētnieki Hārvardā ir atraduši laimes atslēgu

Priecājos jūs visus informēt, ka Hārvardas universitātes pētījums, kas ilga 75 gadus noskaidrojis, ka atslēga uz laimi un veselību ir tuvas un siltas attiecības ar sev tuviem cilvēkiem. Tieši cilvēka apmierinātība ar savām attiecībām viņu uztur labā fiziskā formā un ļauj būt laimīgam, gūt panākumus dzīvē.

Patiesībā jau tas nav nekāds jaunums vai pārsteidzoša atklāsme, tomēr neticami  ir tas, ka daudzi cilvēki joprojām atliek šo iespēju – dzīvot veselīgu un laimīgu dzīvi, izmantojot šo pavisam vienkāršo likumsakarību.

Pētījumā secināts, ka sociāli aktīvi cilvēki ir laimīgāki un veselīgāki nekā izolētie un noslēgtie, turklāt svarīgs ir nevis draugu un radu skaits, bet gan šo attiecību kvalitāte. Labas attiecības aizsargā smadzeņu darbību, spēja rēķināties ar otru personu uzlabo atmiņu, kā arī pagarina mūža ilgumu, novērojuši zinātnieki. Tāpat zinātnieki norāda, ka konflikta situācijas būtiski ietekmē ne vien pašsajūtu, bet arī veselību. Pētījumā iesaistītās personas tikušas intervētas viņu mājās, kā arī regulāri saņemtas ārstu izziņas par viņu veselības datiem. Pētījumā tika iesaistīti 724 cilvēki, kuru dzīvēm sekoja līdzi 75 gadus. 60 projekta dalībnieki joprojām ir dzīvi, lielākajai daļai no viņiem ir jau 90 gadu. Šobrīd norit darbs pie pētījumā iesaistīto personu bērnu pētīšanas – tādu ir 2000. Puse no projektā iesaistītajiem bija Hārvardas universitātes studenti, bet otra puse – jaunieši no Bostonas nabadzīgākajiem rajoniem.Pētījums par to, kā tad tikt pie šīm siltajām attiecībām, droši vien vēl turpināsies, bet, manuprāt, šobrīd visefektīvākais veids kā nodibināt šīs labās attiecības, ir socionikas zināšanas.Hārvardas medicīnas skolas profesora Roberta Valdingera stāstu par pētījumu vari noskatīties zemāk, bet uz socionikas semināriem un pasākumiem piesakies šeit.

Evija Čeprova
evija.ceprova@gmail.com
Nav komentāru

Pievienot komentāru