Kas tas ir? Pagaršosim?

20160206_151319

Sensorie tipi  izbauda un izgaršo dzīvi visās tās krāsās.

Intuitīvie tipi pret baudām ir diezgan vienaldzīgi, mēģina ko jaunu nelabprāt, vien tad, ja kāds iedrošina, un labāk dos priekšroku jaunai informācijai.

Pastāstīšu par to īsu piemēru no dzīves.

Ceļojumā Bali viesnīcā bija izsludināta vietējo, mums eksotisko, augļu degustācija. Arī es nolēmu aiziet.

Viesiem tika piedāvāti kādi desmit lieli šķīvji ar rūpīgi nomizotiem, sagrieztiem gataviem, smaržīgiem, krāsainiem eksotiskiem augļiem. Puisis ruporā visus aicināja pamēģināt. Ēst varēja bez maksas un tik, cik kārojas. Vietējais stāstīja augļu nosaukumus, ko nav iespējams pat atkārtot.

Pie galda pienāca daži intuitīvie tipi un bez īpašas intereses apskatīja augļus. Viņiem piedāvāja nogaršot, bet viņi atteicās. Vietējais tomēr bija uzstājīgs un intuītu pāris neuzticīgi pagaršoja dažus augļus. Skatījās viens uz otru, šķobījās,20160207_104429 varēja redzēt, ka no svešajām garšām viņi neizjuta nekādu prieku un ātri vien devās prom.

Tikmēr galda otrajā pusē sensorie tipi bez kautrēšanās mina iekšā fantastiski sulīgo mango un pārējos augļus, savā starpā apsprieda, kas ir garšīgāks un jautāja vietējam, kā atpazīt gatavākos augļus, lai tos varētu vēlāk paši nopirkt.

Augļi tiešām bija fantastiski un garšoja vienreizēji! Kad devos atpakaļ uz istabiņu, redzēju, ka manis pieminētais intuītu pāris baseinā pie bāra labā garastāvoklī dzer alu no pudelēm un smēķē. Viņi atgriezās pie sev ierastajām garšām….

un varbūt tas arī bija pareizāk, jo nākošajā dienā viņi mierīgi devās ekskursijā, kamēr sensorajiem, garšu pārsteigtie vēderi plānus koriģēja 🙂

 

Evija Čeprova
evija.ceprova@gmail.com
3 Komentāri
 • edža
  Publicēts 17:06h, 08 Februāris Reply

  savārstījums

 • nu nu
  Publicēts 15:33h, 19 Februāris Reply

  Tas neiet kopā ar teoriju. Tieši sensorie tipi tiek raksturoti kā konservatīvisti nevis intuīti- kā rakstā.

  • Evija Jasūna
   Publicēts 20:48h, 19 Februāris Reply

   Es paskaidrošu. Konservatīvs, piesardzīgs un šablonisks ir jebkurš tips tajā jomā, kurā viņš nav stiprs. Dara tik, cik kāds parādījis vai pats sapratis. Nav radošuma.
   Garšas baudas ir vistīrākā baltā sensorika. Tāpēc tāda pieeja.
   Intuitīvie tipi ir radoši izmēģināt kaut ko nezināmu dažādu iespēju, talantu jomā. Jauns tetovējums, atrast alu, kurā neviens nav bijis, uzvilkt mugurā kaut ko tādu, ko citi nevilktu – tādās lietās radoši ir intuīti.
   Vairot sava ķermeņa labsajūtu, tajā skaitā garšīgi paēst, ir sensoro tipu stiprā puse.

Pievienot komentāru