Katrs no mums ir ģēnijs

Cik daudzi no jums tērē savu dzīvi pilnīgi nevajadzīgai sevis šaustīšanai par piedzīvotām neveiksmēm, jo centušies līdzināties kādam veiksminiekam,  vai arī izvēlas ar savu dzīvi nedarīt neko, apzinoties, ka nekad nebūs tāds, kā apsviedīgais kaimiņš/smukā māsīca/slavenība uz žurnāla vāka. Bet pavisam nemaz nevelta laiku SEVIS PAŠA iepazīšanai un SAVA talanta atklāšanai.

Einšteins esot teicis „Katrs no mums ir ģēnijs. Taču, ja par zivi spriestu pēc tās spējas rāpties kokos, tā visu atlikušo dzīvi pavadītu pārliecībā, ka ir dumja”.

Šo frāzi es nedaudz piezemēšu, jo ģēnija perspektīva ne katram liekas saistoša.

Es teikšu, ka katram no mums ir iespēja būt vislabākajam tajā jomā, kas mums vislabāk padodas.

Šodienas skolas, sabiedrība un darba tirgus no mums prasa būt izciliem visās jomās. Prast valodas, būt komunikablam, čaklam, proaktīvam, zinātkāram, empātiskam, saprast no pusvārda, domāt plašāk un kreatīvāk, būt veselīgam un sportiskam, interesēties par mākslu un sasniegumiem tehnoloģiju jomā. Taču reti kurš iedomājas, ka nav nekādas vajadzības prast visu, jo tas visu noplicina, rada viduvējības.

Ričards Brensons stāsta, ka viņš skolā bijis absolūti nederīgs skolnieks. „Es neierakstījos sistēmā, es nespēju tai atbilst un uzskatīju sevi par slinku un stulbu. Manas atzīmesbija bēdīgas. Es neredzēju nekādu jēgu turpināt mācības un pametu skolu 16 gados. Pēc tam ar mani kaut kas notika un es sāku nodarboties ar uzņēmējdarbību, un man vairs nevajadzēja fokusēties uz to, kas mani absolūti neinteresēja. Es koncentrējos uz to, kur redzēju jēgu, uz to, kas mani aizrāva.

Ja es būtu tām piešķīris pārāk lielu nozīmi, es nekad nebūtu spējis sasniegt labus rezultātus uzņēmējdarbībā. Tāpēc ir laiks pielikt punktu visam viduvējajam. Kāpēc gan censties ierakstīties kaut kur, ja esam dzimuši īpaši?”

Velti laiku pats sevis iepazīšanai. Izzini savu būtību, atklāj savas stiprās puses, lai jau visdrīzākajā laikā sāktu darīt to, kam esi radīts, kas Tevi patiesi interesē.

Manuprāt, socionika ir šobrīd labākais veids kā atrast savu vietu dzīvē – atklāt savus talantus, apzināt vājās vietas un atrast ceļus kā pilnveidoties.

Un nav nozīmes, cik Tev ir gadu. Dzīvot labāk var sākt jebkurā vecumā!

Patika? Padalies ar citiem:
  •  
  •  
Evija Čeprova
evija.ceprova@gmail.com