Tievēšanas ieteikumi iracionāliem intuītiem. 5.nedēļa

Jau piecas nedēļas dzīvoju jaunā režīmā. Svara zaudējums pa šo laiku ir 3,6 kg, pēdējā nedēļa izkusuši 600 grami.

Pagājušajā nedēļā biju dikti čakla un veselas 4 reizes biju uz sporta nodarbībām. Bija Fatburner nodarbība, kas man diezgan labi patika, tad bija viena pilnīgi traka Fitball nodarbība, kuras laikā man bija tikai divas domas – 1.viss, es eju prom, un 2.kaut nu es nenokristu uz priekšzobiem. Joprojām nesaprotu, kurš to var izpildīt un par laimi grupā bija arī par mani tizlāki eksemplāri. Uzzināju, ka VERVE ir konceptnodarbība un to visos klubos izpilda vienādi. Ko???? Vienmēr visur vienādi? Tas jau pamatos kā kaut kas garlaicīgs un paredzams neder iracionālajam tipam. Šonedēļ iemēģināju trenažieru zāli. Lai arī godam noturējos stundu un pat iesvīdu, dziļi sirdī es atpazinu savu vājo un nepacietīgo iracionālā intuīta dabu un kārtējos “nolekšanas” draudus, tāpēc turpināšu ar grupu nodarbībām aerobikas zālē stingrā trenera uzraudzībā.

Ēšanas ziņā nav nekādu jauninājumu, vienīgi izdzertā ūdens daudzums pa dienu palielinās. Man patiktu ēst vairāk salātus, bet man īsti nav ideju kā tos liesi pagatavot. Ja nu kādam ir idejas, lūdzu padalieties. Brīvdienās ģimenei cepu vistas filejas karbonādi ar sieru. Bija bažas, ka es noraušos un pagaršošu savu garadarbu. Tomēr nē, nebija pat liela kārdinājuma. Uzcepu sev steika gabaliņu.

Šī nedēļa iesākusies ar jaunu apņemšanos – neēst pēc sešiem. Jau trīs dienas tas diezgan viegli ir izdevies, izrādās, ka nav arī nemaz nāvējoši un neizturami.

Šodien par savu tievēšanas pieredzi stāstīju Rīga Tv24, un pēc raidījuma Facebookā esmu saņēmusi daudz vēstules ar jautājumiem, ko un kā darīt, lai beidzot notievētu. Tā kā es vel savu mērķi neesmu sasniegusi, neesmu tiesīga dot padomus. Varu vien padalīties, ka man pašai bija svarīgi saprast un atzīt kļūdas, ko iepriekš esmu pieļāvusi. Vispirms jau tas, kas solījumu notievēt vienmēr devu vien sev pašai. Un to ir tik viegli lauzt. Par to pat neviens neuzzināja. Tāpēc tagad solījumu devu publiski. Būs baigais kauns, ja es izgāzīšos…

Otra kļūda – sprinteris. Vienmēr gribēju ātru rezultātu, tāpēc ierobežoju sevi maksimāli, bet vien uz dažām dienām, kad pārdegu un metos ēst, sūtot ratā visus veselīgā uztura piekopējus. Tagad šīs piecas nedēļās ir mans personīgais rekords.

Trešā lieta. Jau sen konstatēju, ka no maizes, kartupeļiem un miltu ēdieniem es ļoti strauji noapaļojos, riepiņa uz vidukļa uzaug pāris nedēļu laikā. Tāpēc tagad maize un kartupeļi man ir svētku ēdiens. Piemēram, divas rupjmaizes šķēlītes es apēdu trešdien pēc svēršanās. Kartupeļi gaida savu kārtu līdz reizei, kad sanāks alus un frī vakars kādā krodziņā. Piemēram, kad būšu Liepājā, Fonteinā ir neticami garšīgi kartupelīši ar superīgām mērcītēm. Pašreiz no graudiem izvēlos griķus. Rīsi arī ir iekļuvuši melnajā sarakstā.

Vakaros pēc sešiem ir labi aizņemt savu prātu, rokas un ķermeni ar kādām lietderīgām darbībām, lai nenāk prātā muļķīgas domas par ēšanu. Šajā nolūkā esmu ieviesusi jaunas lietderīgas skaistuma procedūras. Kārtīgi iepļaukāju sevi ar medus masāžu, liku maskas ar aptīšanos, pagriezu riņķi. Rezultātā skaistuma gan vel nav, toties ir zilumi uz kājām un vēdera. Vismaz var redzēt, ka kaut kas ir darītsJ

Esmu gandrīz pusceļā uz tuvāko nosprausto mērķi, tāpēc joprojām turpinu meklēt jaunas idejas un risinājumus tievēšanas procesa dažādošanai. Varbūt tiešām jāsāk pievērsties ēdiena gatavošanai?

Evija Čeprova
evija.ceprova@gmail.com
Nav komentāru

Pievienot komentāru