Tipu pikniks – kā mums gāja

11.jūnijā atkal, jau 4.reizi biju ielūgusi visus socionikas interesentus Lucavsalā uz neformālu tikšanos. Lai arī laika apstākļi sākotnēji nebija mīlīgi, tas neatturēja apņēmīgākos ar piknika piederumiem un gardiem cienastiem uzmeklēt tālāko galdiņu un uzreiz iesaistīties izzinošās un draudzīgās sarunās.

Šoreiz pasākumā piedalījās daudzi jauni dalībnieki, kam šī bija pilnīgi jauna pieredze tipu iepazīšanā, taču neiztrūka arī “veterāni”, kas nebija palaiduši garām nevienu iepriekšējo kopā sanākšanu.

Lai sarunas būtu produktīvākās, katrs piknika dalībnieks uzrakstīja uz piespraudes savu vārdu un sociotipu, lai ikvienam būtu skaidrs, ar ko viņam ir darīšana. Tā bija viegli izvēlēties, ar kuru tipu aprunāties – vai nu pārbaudīt vai komunikācija būs saskanīga, vai arī vienkārši izzināt kāda noteikta tipa pasaules redzējumu.

Dienas gaitā izrādījās, ka visvairāk piknikā skaita ziņā  bija Donkihoti un Jeseņini. Kāds no Donkihotiem pēc tam teica tā: “bij ļoti vērtīgi sarunas ar citiem Donkihotiem, un saprast, ka es neesmu vienīgā tāda, kam “nepaveicies””:)

Viskuplāk bija pārstāvēta tieši pirmā kvadra (savstarpēji saderīgu tipu grupa) ar daudziem Donkihotiem, Robespjēriem un Dimā, vienīgi nevienu Igo gan mēs nesagaidījām, lai gan par to bija milzīga interese. Šīs saderīgo tipu grupas saliedēšanās bija skaidri redzama, sarunas viņu starpā bija dzīvas un interesantas. Ik pa laikam man kāds pieskrēja klāt un jautāja kaut ko par kādu citu, un nespēja noslēpt savu sajūsmu par to, cik ļoti tas cilvēks viņam liekas foršs.

Viens no Robespjēriem dalījās savās pārdomās par pikniku: “Paldies par lielisko pasaakumu! Uzlaadejos tieshaam labaa noziimee!!! Vell atceroties vakardienu, patiikami knjudina pakruute.

Man bija prieks iepaziities ar Tevi pashu. Laiks arii lutiinaaja. Man patika cilveeki, pasaakuma saturs un cilveeki. Guvu arii personiigas atzinjas par tipiem. Dziivojot arii arzeemess, daudz kas ljauj man paskatiities uz visu caur citu prizmu un ne vienmeer riikoties kaa tipiskam Robespjeeram, kau arii pashaa serdee esmu taada. Redzeet, ka arii cilveeki, jau nekoz, ja pie vinjiem pienaak, kaut ko pajautaa, aprunaajas, pasmaida vai uzmundrina.”

Otra priecīgā un savstarpēji simpatizējošā grupiņa izveidojās no 2.kvadras sociotipiem  Žukoviem un Jeseņiniem, kas bija ieradušies pat ar visu ģimeni. Vispār šoreiz mums bija daudz pāru, kas jau gadiem dzīvo saderīgā laulībā, piemēram tipi Žukovs un Jeseņins kā arī Dimā un Donkihots. Tas ļoti iedvesmoja tos, kas ir vēl attiecību meklējumos – ir jauki redzēt, ka pat pēc 20 kopdzīves gadiem attiecības pāra starpā ir siltas un ieinteresētas. No Žukova par pikniku saņēmu šādu vērtējumu: “Ļoti foršs pasākums. Sanāca vakar pakomunicēt vēl ar Jeseņiniem, nu jāsaka, ka tiešām man ar viņiem ir pa ceļam.”

Dienas gaitā katrs, kam bija interese, atrada veidu un iespēju aprunāties savā starpā, dot ieteikumus viens otram kādu sadzīves vai biznesa jautājumu risināšanā, un galu galā arī garšīgi paēst, jo ikviens bija sev atnesis līdzi veselu maisu ar saldiem un sāļiem našķiem.

Kopumā dienas statistika, ņemot vērā arī bērnus, ir tāda, ka piknikā iztrūka vienīgi Haksliji, Maksimi un Igo. Pārējos tipus bija iespēja satikt.

Šķirties un doties mājās neviens nesteidzās un kopā atzina, ka  šīs tikšanās reizes ir vērtīgas un iedvesmojošas. Tāpēc tika izlemts, ka jau šogad vasaras izskaņā ir jāsatiekas atkal.

 

Patika? Padalies ar citiem:
  •  
  •  
Evija Čeprova
evija.ceprova@gmail.com