Kādā kastē var ielikt cilvēku? Diskusija Scepticafe

Saņēmu uzaicinājumu piedalīties Scepticafe rīkotajā diskusijā Psiholoģijas dienu ietvaros.
Šogad fokusā – personība. Vai mūs var ielikt kādā kastē, vai arī esam unikāli kā sniegpārsliņas? Kādas ir personību aprakstošās pieejas, to plusi un mīnusi – šie ir tikai daži vakara gaitā risināmie jautājumi.
Man bija iespēja sniegt pavisam īsu un vienkāršu ieskatu socionikā, parādīt, kur un kā tipi mums dzīvē var noderēt un atvieglot dzīvi.
Man patīk kā par socioniku saka filozofijas doktors Igors Kaļinauskas:
“Ļaudis tērē milzīgus līdzekļus un spēku visam, kas apmierina viņa ķermeni, bet savas iekšējās pasaules labā nedara gandrīz neko. Cilvēks joprojām baidās atklāt sevi.
Tomēr, kāpēc viņš nebaidās, ka tam ir 2 rokas, kājas un viena normāla galva rumpim pa vidu, bet ne kaut kur ķermeņa apakšdaļā?
Cilvēks nomoka sevi pašpārmetumos par neizdevušos laulību, bet izpētīt, kas notiek cilvēkā, kāpēc jāšķiras no mīļotā, kāpēc elementāru sīkumu dēļ jāstrīdas, tam nevēlas ziedot ne laiku, nedz naudu. Ir ļoti svarīgi uzzināt, kas cilvēkā ielikts piedzimstot.
Apbrīnojami ietiepīgi mums patīk domāt, ka cilvēks ir mainīgs, ka ja vien vēlās, var sevi izmainīt… Tas nozīmē – visi var visu, ja vien vēlas.
Ikviens skolnieks var izskaidrot, kas notiek katra cilvēka zarnu traktā. Cilvēkam taču jāzina, un viņš parasti arī zina, kā uzņemt barību, kur tā nonāk, kas notiek tālāk, kādā secībā tā no mutes nonāk līdz dibenam. Par to taču neviens neraud, ka visu mūžu jāsadzīvo ar vienu zarnu traktu, sirdi, sastrādātām rokām, jo tās katram ir savas un mīļas. Bet kā ir ar psihi?
Kāpēc cilvēks nekautrējas aiziet pie ārsta un stāstīt kādu šaušalīgu bēdu stāstu par to, ka ātrumā kaut ko esat pie ledusskapja apēdis, tad vēderā sākusies dīvaina burkšķēšana, kas beigusies ar briesmīgu caureju. Bet kāpēc neviens neaizdomājas, kāpēc nespēj mīlēt savu miesīgo māti vai bērnu. Vai esmu normāls, ka precos jau piekto reizi? Kas notiek manās iekšās (smadzenēs)?Noticiet taču, ka visu mūžu jums ir tikai vienas smadzenes, kuras regulē visu jūsu dzīvi!
Socionikas uzdevums ir izprast savu organismu, ne tikai taustāmo, bet arī netveramo. Lai saprastu sevi un katrs pats varētu spriest, kas manā organismā notiek!”

Patika? Padalies ar citiem:
  •  
  •  
Evija Čeprova
evija.ceprova@gmail.com