Seminārs par intuīciju un sensoriku

Intuīcija un sensorika
Kurš par seksu sapņo un runā, bet līdz darīšanai netiek?
Kas veiks viskvalitatīvāko remontu?
Kam dāvināt paša adītus cimdiņus?
Kā virtuvē saimnieko intuitīvais tips?
Nodarbībās skatījāmies daudz video piemērus no īstu cilvēku ikdienas par viņu saimniekošanas metodēm, stiprajām pusēm un trūkumiem.
Intuitīvais tips viegli lasa starp rindām, visur meklē apslēpto jēgu, fiksē uzmanību uz dziļākā cēloņa, uz secinājumiem. Viņi vērtē iztēli un uzticas savām nojautām un atklāsmēm. Intuitīvie ir orientēti uz nākotni, viņiem ir nosliece redzēt notikumus attīstībā, un parasti viņi atzīst par labāku mainīt lietu stāvokli, nevis saglabāt ierasto.
Intuitīvais cenšas aptvert iespējamās situācijas sekas.
Intuitīvo tipu izjūtām trūkst spilgtuma, tās vienmēr ir izkliedētas. Pat savu fizisko „es” viņi uztver nenoteikti, neskaidri. Bieži vien pārliecība par savu materialitāti viņiem paliek tikai tik ilgi, kamēr viņi raugās spogulī.
Sensorika vāc informāciju telpā, tāpēc pabeigta pasaules aina sniedz objektu neredzamo īpašību raksturojumu te un tagad. Piemēram, dati par pašsajūtu, drošību, spēku, izturību.
Tas, kurš ir ar sensoriku, ir praktisks, darbīgs cilvēks. Viņš ir kārtīgs, zina, kas ir un kas nav skaisti, ir organizēts.
Saskaroties ar kādu situāciju, sensorais tips vēlas noteikt, kas notiek.
Sensorie tipi dzīvo ar sajūtām pilnā šī vārda nozīmē: prot uztvert dabu, mākslu, izbaudīt visu redzamo, dzirdamo, jūtamo. Ļoti precīzi izjūt savu fizisko „es” un tā vajadzības, viņiem ir skaidri izteikts dzīves ritms. Sensorais dzīvo it kā viņam būtu tikai viena diena. Viss, kas būs rītdien, viņam ir mazliet negaidīti. Neattīstītas abstraktās domāšanas dēļ viņš nav spējīgs nojaust, un paļaujas tikai uz saviem spēkiem un gribu.
Nāc arī Tu uz socionikas nodarbībām un uzzini par to vairāk – skaidri, vienkārši, ar īstiem piemēriem. Uzzini par semināriem te!

Evija Čeprova
evija.ceprova@gmail.com
Nav komentāru

Pievienot komentāru