Personāla atlase Lietuvā. Kā tas notiek?

Šonedēļ pirmo reizi darba sakarā viesojos Lietuvā. Uzņēmums, ar kuru personāla novērtēšanas un atlases jautājumos sadarbojamies jau vairākus gadus Latvijā, mani piesaistīja personāla atlases procesam Lietuvas filiālē.
Patiesībā tas viss no procesa viedokļa notiek tik pat vienkārši kā pie mums. Vispirms izvieto sludinājumu labā darba sludinājumu lapā. Pretendenti sūta savus pieteikumus. Jāsaka, ka tie ir tieši tādi paši kā pie mums – gan vizuāli, gan saturiski. Vienīgi man radās sajūta, ka Lietuvas darba tirgus ir dinamiskāks. Saņēmām ļoti daudz pieteikumus, bet tajā pašā laikā, pēc dažām dienām uzrunājot pretendentus atnākt uz darba interviju, daļa no nolūkotajiem jau bija atradusi darbu.
Uz darba intervijām uzaicinājām septiņus, manā skatījumā un vērtējumā iespējami piemērota sociotipa kandidātus un devāmies uz Viļņu viņus intervēt. Uzņēmuma īpašnieks uzdeva jautājumus, kas viņam bija svarīgi kandidāta zināšanu novērtēšanai, bet es piedalījos, lai novērtētu kandidāta dabas dotos talantus un atbildētu uz pavisam vienkāršu jautājumu – vai šis cilvēks der šim darbam.
Nedaudz jocīgi, ka krievu valodā lietuvieši sarunājas diezgan lēnīgi un nepārliecinoši, bet arī labas angļu valodas zināšanas bija vien retajam. Tomēr, saliekot kopā visas četras valodas – latviešu, lietuviešu, krievu un angļu, visu izdevās noskaidrot un saprast. Ja cilvēki ir ieinteresēti un atsaucīgi, tad viss izdodas!
Un pats patīkamākais, ka starp septiņiem pretendentiem bija viens, kas tik tiešām pēc sociotipa precīzi atbilda meklētā darbinieka profilam, turklāt, kas ir īpaši reta parādība – bija arī ar atbilstošu darba pieredzi, izglītību, valodu zināšanām.

 

Evija Čeprova
evija.ceprova@gmail.com
Nav komentāru

Pievienot komentāru