Kāpēc man viss tik ātri apnīk? Racionāls un iracionāls

Racionālie un iracionālie tipi. Tas ir ceļš uz mērķi  un mērķa rašanās impulss. Vai es pats vadu un veidoju savu dzīvi. Vai drīzāk pa dzīvi plūstu kā pa upi un vēroju, kurā krastā mani izmetīs un kādus izaicinājumus dzīve piespēlēs.

Šis ir vienīgais pazīmju pāris, kas nav savstarpēji papildinošs. Tas nozīmē, ka racionālie tipi neizprot iracionālo tipus rīcības principus un dzīves ritmu, un tāpat arī otrādi. Racionālajiem iracionāļi liekas neorganizēti, neuzticami, bezatbildīgi un vieglprātīgi, bet iracionālie redz racionāļus kā sausus, garlaicīgus un nūģīgus cilvēkus.

Vieni ir garastāvokļa un iedvesmas cilvēki, otri dzīvo likumsakarīgi un paredzami. Abi viens par otru brīnās. To varēja novērot arī šajā nodarbībā, jo abpusēja apbrīna par pretējās iezīmes tipa spējām un talantiem šoreiz izpalika, nekā tas bija iepriekšējās reizēs, kad, piemēram, introvertie apskauda un vēlējās līdzināties ekstravertiem, bet intuitīvie apbrīnoja sensoros.

Vērojām, plecus, stāju. Tagad zinām, kuri tipi līdzinās Buratino, bet kuri aiz garlaicības darba sapulcē spēj paslīdēt zem galda.

Evija Čeprova
evija.ceprova@gmail.com
Nav komentāru

Pievienot komentāru