Socionikas kursi – 2.līmenis. Aristokrāti un demokrāti

Šis ir pavisam jauns mācību kurss, kuru līdz šim biju stāstījusi tikai privāti pašiem zinātkārajiem socionikas lietotājiem. Tomēr pēdējā laikā aizvien biežāk pēc kursu pabeigšanas saņēmu jautājumu “bet kad tu stāstīsi tālāk? Gribu zināt vairāk!” Un tā nu šis lūgums ir ticis saklausīts un radies jauns modulis (kursu 2.līmenis), kurā es stāstīšu par pazīmēm, kas vēl papildus bez tā sauktās Junga bāzes jeb 4  dihotomijām veido sociotipus.

Ja salīdzina jebkurus divus sociotipus, tad viņiem ir 7 kopīgas iezīmes, bet 8 iezīmēs viņi atšķirsies. Tīri tipi, kas pilnīgi atšķiras cits no cita, neeksistē.
Šīs iezīmes sauc par Reiņina pazīmēm, tās mēs apgūsim jaunajā kursā. Sākām ar aristokrātiem un demokrātiem, šīs iezīmes nozīmi saderīgo tipu grupā “Kvadra” un profesionālajā grupā “Klubs”.

Demokrāti – uztver cilvēku, neņemot vērā vidi, kas ir to veidojusi, sociālo hierarhiju, piederību noteiktam lokam. Veido attiecības ar cilvēkiem neatkarīgi no viņu sociālā statusa. Svarīgākas cilvēka personīgās īpašības.

Aristokrāti – cilvēka uztvere notiek kontekstā ar vidi, kas to ir veidojusi, sociālo hierarhiju, piederību noteiktam lokam. Vērtē cilvēkus pēc viņu vietas sabiedrībā vai piederības noteiktai sociālajai grupai. Attiecīgi veido ar viņiem attiecības.

Un kā Tev liekas – vai Tu cilvēkus kaut kā iedali vai arī viņi visi kopš dzimšanas ir vienlīdzīgi?

Evija Čeprova
evija.ceprova@gmail.com
Nav komentāru

Pievienot komentāru