Ietiepīgie un piekāpīgie. Pozitīvisti un negatīvisti

Izrādās, ka mūsu grupā visvairāk pārstāvētais tips ir Balzaks, bet vispopulārākais dalībnieka vārds ir Ieva. Tam, protams, nav liela ietekme uz apgūstamo tēmu, bet vienalga gribējās ar šo padalīties.:)

Šoreiz mēs atkal uzzinājām par jaunām iezīmēm.  Piekāpība un ietiepība – šīs iezīmes ietekme uz strīdiem un attieksmi pret lietām. Piekāpība – tā ir uzmanība pret vajadzībām, bet ietiepība – uzmanība pret resursiem.  Piekāpīgie /ietiepīgie – tā nav papildinoša pazīme. Duālajā (vissaderīgākajā) pārī abi cilvēki ir vai nu piekāpīgi, vai ietiepīgi. Komfortablākam abpusējam atbalstam ir nepieciešama vienāda partneru nostāja: vai nu abi piekāpjas un nenožēlo to, vai otrādi, abiem nav tieksmes piekāpties, un tajā viņi saprot viens otru.

Pozitīvisms un negatīvisms – pasaules skatījums no trūkumu/ieguvumu pozīcijas. Pozitīvisti ir Vispārīgi noskaņoti uz to, ka pasaule apkārt ir laba. Negatīvisti vispārīgi noskaņoti uz to, ka pasaule ir slikta, bet visu labo par to es jau zinu.

Lai labāk izprastu un pielietotu šīs iezīmes dzīvē, vispirms analizējām katrs pats sevi, skatījāmies video piemērus, bet vēlāk trenējāmies intervējot viens otru.

Nodarbības beigu daļā iepazinām dažādus komunikācijas stilus un nekavējoties tos arī mācījāmies “sadzirdēt”. Vispirms dažādos video piemēros, bet pēc tam – intervējām nevienam nepazīstamu cilvēku. Sanāca ļoti labi!

 

Patika? Padalies ar citiem:
  •  
  •  
Evija Čeprova
evija.ceprova@gmail.com