Tirdzniecības darbinieki un sociotipi

Vai vispār ir kāda nozare, kuras darbiniekiem nebūtu noderīga socionika?

Jau neskaitāmas reizes esmu viesojusies pie Tirdzniecības darbinieku arodbiedrības biedriem, RIMI darbiniekiem un redzu, ka mūsu starpā veidojas aizvien ciešāka draudzība. Šoreiz – pirmssvētku noskaņās – mēs runājām par saskaņu attiecībās un laimīgu dzīvi.

Jau pirms pāris gadiem noslēdzās pasaulē garākais pētījums, ko veica Hārvarda universitātes pētnieki, lai noskaidrotu, kas ir laimīgas dzīves noslēpums. 75 gadus vērojot un regulāri intervējot pētījuma dalībniekus, tika noskaidrots, ka laime ir tad, kad cilvēkam ir siltas un patīkamas attiecības ar sev tuviem cilvēkiem un darbs, ko mīli.

Pētījuma rezultātus vari uzzināt te

Nav nemaz tik daudz, vai ne? Tomēr šis pētījums nenoskaidroja, kā izvēlēties sev mīlamu darbu un kā izveidot patīkamas attiecības. Par to tad semināra dalībniekiem pastāstīju es no socionikas skatu punkta.

Manuprāt, tas ir viegli izdarāms, ja, pielietojot socioniku, izdari šīs vienkāršās lietas:

  1. iepazīsti un saproti pats sevi
  2. iepazīsti, pieņem un cieni citus
  3. turies pa gabalu no cilvēkiem, kas sāpina, sagādā vilšanos
  4. nedari to, kas nepadodas
  5. pieņem, ka dzīvē un attiecībās visu nevar mainīt – daba ir stiprāka par cilvēka gribu.

Par to tad sirsnīgi pasmejoties, atzīstot neveiksmes un saskatot jaunas perspektīvas mēs vairākas stundas runājām, diskutējām, jautājām un kopā atbildējām.

Jāatzīmē arī, ka Tirdzniecības darbinieku arodbiedrība ir ļoti patīkama un dāsna organizācija – pasākuma dalībniekus priecēja saksafona spēle, ļoti gardas uzkodas, vīni un pārsteiguma balvas arodorganizācijas aktīvākajiem biedriem. Prieks būt tajā klāt!:)

Patika? Padalies ar citiem:
  •  
  •  
Evija Čeprova
evija.ceprova@gmail.com