Socionikas kursi – 2.līmeņa noslēgums

Šodien noslēdzām 2.līmeņa socionikas kursiņu – 6 nodarbības par dažādām mazajām grupām un tipu iezīmēm. Trenējāmies šoreiz veselu 3 tipu intervijās un uzreiz patrenējāmies iegūtās zināšanas pielietot grupu kopdarbos. Visi atzina, ka klausīties teoriju ir viegli un aizraujoši, bet praksē tikai ar kopīgiem spēkiem radās īstie secinājumi un vislabākie risinājumi.

Parunājām arī par tipiem, kas pieder pazīmēm “Jautrie un nopietnie”. Jautrajiem, ko dažos avotos sauc arī par subjektīvistiem, svarīgāks ir savs redzējums un sapratne. Viņi nekautrējas smieties. Neuztraucas, ja kāds to nesapratīs. Savukārt nopietnajiem, jeb objektīvistiem, ir svarīgāks kopējais skatījums uz problēmu. Priecājas tad, ja tas ir sociāli atbilstoši.

Tāpat šīs nodarbības tēma bija “Labie – process” un “kreisie – rezultāts”. Tipiem, kas ietilpst “labajos” raksturīgi biežāk iestrēgt. Viņiem vispirms ir jāpielāgojas procesam, jāieslēdzas tajā, bet pēc tam, ja iepatīkas, tad var peldēties tajā, ja nepatīk, tad ļoti grūti izrāpties. Savukārt kreisie tiecas «pielikt punktu». Asāk un pārliecinošāk sāk darbu. Straujāk pabeidz. Cenšas nenodarboties ar ilgstošu pielabošanu.

Noslēgumā parunājām par dažāda veida sadarbības grupām – gan patīkamas gaisotnes radīšanai, gan īstermiņa graujošiem mērķiem. Tāpat nedaudz pieskārāmies intīmai savstarpējo attiecību tēmai, kad pārī viens ir agresors, bet otrs – upuris. Izrādās, ka arī šādu attiecību kārtību nosaka piederība konkrētam tipam, un, kas vēl pārsteidzošāk, visbiežāk cilvēkam šī loma ļoti labi der un patīk bez jebkādām patoloģijām un dīvainībām.

Noslēgumā – zelta vērtās zināšanas apliecinājām ar zelta diplomiem un smaržīgām rozēm.
Turpināsim 5.februārī ar jaunu nodarbību ciklu jau 3.zināšanu līmenī.

Patika? Padalies ar citiem:
  •  
  •  
Evija Čeprova
evija.ceprova@gmail.com