Konference “GrandSales” – īstais cilvēks īstajā vietā. VIDEO


Ikviens cilvēks, kurš ir radījis savu uzņēmumu, ieguldījis tajā lielu darbu, līdzekļus, nervus, sagaida, ka arī viņa komandā strādās cilvēki, kas palīdzēs uzņēmumam augt un labi nopelnīt. Tomēr dažkārt, palūkojoties uz savu komandu liekas, ka uzņēmējs nodarbojas ar darba vietu nodrošināšanu labiem cilvēkiem!

Uz darba interviju atnāk cilvēks, kuram ir nevainojams CV, nav kur piesieties – ir vajadzīgā izglītība, atbilstoša darba pieredze, tad vēl arī valodu zināšanas. Cilvēks ir normāls pēc izskata un sarunas laikā atstāj par sevi vislabāko iespaidu, jo sakarīgi runā un liekas gana enerģisks. Aleluja – esmu atradis pārdevēju!

Bet pēc laika viņš sāk atšūt klientus…. Kā tā var būt, jūs jautāsiet. Neviens taču apzināti nav tāds pašnāvnieks, ka speciāli atšūtu klientus. Jā, tas tik tiešām nav speciāli. Bet tomēr tā sanāk.

Katrs no mums ikdienā satiek gan pārdevējus, gan PAdevējus. Ir tādi cilvēki, kas vienkārši nedrīkst strādāt apkalpošanā un pārdošanā. Kāpēc viņi nedrīkst pārdot un apkalpot? JO VIŅI IR prāta cilvēki, nevis cilvēku cilvēki.

Tas nozīmē, ka atbild to, ko pajautā. Ja nepajautā – tava problēma. Ja tu neuzrunā pārdevēju – neko darīt, citu reizi. Ja kaut kas nepatīk – ir taču citas izvēles. Kā pajautā, tā atbild un nav ko lieki dzesēt muti. Jebkuru piedāvājuma izteikšanu viņi uzskata par uzbāšanos. Smaids un laipnības ir nenopietnības un lišķības pazīme. Ja paprasīsi, tad iedos prasīto. Nepārjautās vai tas tiešām ir tas, pēc kā atnāci. Viņš ir neieinteresēts un atsvešināts. Viņš liek justies vainīgam, kā parādniekam, kā neaptēstam un tādam, kas patraucējis viņa mieru. Visa viņa būtība signalizē, ka tavas problēmas un vajadzības viņam ir vienaldzīgas. Tikai neprasi neko vairāk, jo jau šo man bija grūti atbildēt.

Un nav tas tāpēc, kas cilvēks gribētu būt riebeklis, bet gan tāpēc, ka viņš no dabas ir radīts citiem uzdevumiem, kur iejūtība tikai traucētu – remontēt mašīnas, instalēt datorus, izmeklēšana, ķirurģiskas operācijas un tādā garā.

Ir liela kļūda uzskatīt, ka šīs prasmes sevī var attīstīt ikviens cilvēks, ja vien ļoti vēlās un mācās. Katrs cilvēks spoži var darīt tikai tos darbus, kuriem viņš ir radīts.  Un to, kam cilvēks der, var noskaidrot jau laicīgi darba intervijā.

Patika? Padalies ar citiem:
  •  
  •  
Evija Čeprova
evija.ceprova@gmail.com