Kā sasniegt izcilus rezultātus profesijā

Daudzi no mums meklē dzīvei to zelta formulu, kura ļaus bez jebkādas piepūles izmainīt savu ikdienu līdz nepazīšanai, sasniegt galvu reibinošus panākumus karjerā un laimi personīgajā dzīvē. Arī socionika ienāk mūsu dzīvē kā sava veida kompass – īstā ceļa noteicējs. Tomēr svarīgi saprast, ka socionika palīdz noteikt tikai cilvēka potenciālu. Socionika ir instruments, kas palīdz atrast snaudošos talantus, kādi ir ikvienā no mums. Ne katram ir laimējies atklāt savus patiesos talantus un spējas jau jaunībā karjeras sākumā. Bieži vien cilvēki strādā savām spējām neatbilstošā profesijā, tādā veidā it kā strādājot ar kreiso roku, kaut arī cilvēks ir labrocis.

Kā zināt vai strādājat pareizo darbu? Ja dienas beigās esat pārguris, iztukšots, bez gandarījuma sajūtas, jums nepatīk darbs, uz kuru dodaties ik dienu un nevarat sagaidīt piektdienas pēcpusdienu – visticamāk neesat īstajā vietā vai strādājat ar nesaderīgiem kolēģiem vai vadītāju.

Cilvēka spējām un intelektuālajam līmenim atbilstoša profesija sniedz enerģiju, prieku un gandarījumu par padarīto! Taču tas nenozīmē to, ka, ja esat noteikta tipa cilvēks un sāksiet strādāt tam piemērotā profesijā, viss „ies kā pa diedziņu”! Tā vis nebūs, jo būs jāiegulda darbs sava talanta attīstīšanā. Protams, prasmes, kas atbilstošas iedzimtajiem talantiem izdodas vieglāk un organiskāk attīstīt, nekā tās, kuras no dabas mums ir vājas. Tādēļ varat uzdot sev jautājumu – vai vērts visu dzīvi mēģināt attīstīt vājas īpašības un sasniegt tikai viduvējus rezultātus? Vai tomēr labāk atklāt, izzināt, pieņemt sevi un attīstīt tās prasmes, kuras atbilst mūsu dabas dotajam talantam.

Ja cilvēks ir pietiekami intelektuāli attīstīts, tad sava potenciāla atklāšana vienmēr sniedz pārliecību par sevi un cilvēks pieņem sevi tādu, kāds viņš ir patiesībā un nemēģina izlikties par kādu citu, kas viņš nemaz nav.

Liela nozīme savu talantu attīstīšanā ir cilvēkam, kurš palīdzēs šos talantus attīstīt un kādas metodes tajā pielietos. Svarīgi, lai cilvēks, kas palīdz jums augt, būtu pietiekami zinošs par to, kāda pieeja katram no tipiem nepieciešama, lai sasniegtu rezultātus un attīstītos, jo dažādu tipu cilvēkiem ir atšķirīgi motivatori, darbošanās tempi, vērtības un metodes to realizēšanai.

Socionika nav zelta atslēdziņa, ar kuru atslēgsiet visas durvis, bet gan instruments, ar kura palīdzību  atvieglosiet savu un savu padoto ceļu uz panākumiem!

Patika? Padalies ar citiem:
  •  
  •  
Evija Čeprova
evija.ceprova@gmail.com