Nozaru līderi jau sen lieto socioniku! Ko dari tu?

Vai Tu zināji, ka socioniku un cilvēku tipus, kā efektīvu un vienkāršu personāla atlases, komandas saliedēšanas, sevis un darbinieku izzināšanas, kā arī vērtīgu apmācību programmu jau ir pielietojuši  un turpina izmantot daudzi savas nozares līderi?

Man ir liels gods jau vairākkārt viesoties un dalīties ar savām zināšanām A/S “Cēsu alus” Cēsu ražotnē. Valdes priekšsēdētāja Eva Sietiņsone saka tā: “Es pati joprojām interesējos par socioniku, tipiem. Un jāatzīstas, analizēju apkārtējos un jauni satiktos cilvēkus. Man pašai šī padziļinātā sava tipa izpratne ir ļoti palīdzējusi dzīvot, tomēr arī saprotot citus man arī ir vieglāk. No Donkihota nepieprasu Maxima disciplīnu un sakārtotību, no Žukova negaidīšu mierīgu pasēdēšanu”. Pateicoties Evas tālredzībai gandrīz visa viņas komanda jau ir apguvusi socionikas pamatus un redz tās lietderību.

Veiksmīga sadarbība komandas apmācības un personāla atlases jomā jau divu gadu garumā izveidojusies ar A/S “Latvenergo”, kur socionikas semināri kļuvuši par atzītu un pieprasītu pasākumu darbinieku vidū.

Strauji starptautiski augošais uzņēmums “Creamfinance” man uzticējis personāla novērtēšanu ne tikai Latvijā, bet arī Spānijā. Šajā uzņēmumā socionikas rekomendācijas prasmīgi pielieto un ļoti pārdomāti pielieto Līga Treiliha, savas nozares īstens profesionālis. Viņas komanda attīstās ne tikai šeit Latvijā, bet uzņem jaunus un ambiciozus apgriezienus Spānijā.

Reputācijas vadības aģentūras “Lejiņa un Šleiers” dibinātāja Dagnija Lejiņa mūsu sadarbību komentēja šādi: “Lielisks informatīvi, izglītojoši, izklaidējošs rīks sevis un komandas labākai iepazīšanai. Evijai ļoti labi izdevās “atkost” mūsu stiprās puses, uz ko nākotnē koncentrēties.”

“TOP” veikalu tīkls jau ir pārliecinājies, ka tipa novērtējums pirms darbinieka pieņemšanas darbā ir ļoti trāpīgs instruments prognozēm par darbinieka piemērotību un ilgtspēju amatā. Kritiska kandidātu izvērtēšana atļauj atmest nepamatotas cerības un kandidāta darba spējām un viņa piemērotību darbam.

Elektroenerģētikas nozares uzņēmums “Vallin”  ir mans uzticams klients jau vairākus gadus. Uzņēmuma īpašnieks Aivars Malnačs dalās savā pieredzē: “Daudziem no mums liekas, ka esam gudri un profesionāli cilvēku pazinēji un zinām labāk ko un kā atlasīt, kad runa ir par jauniem darbiniekiem. Eviju pazīstu jau daudzus gadus un uzticos viņas ieteikumiem, bet reizēm gribas paeksperimentēt. Tā arī šoreiz izlēmu, ka papildus Evijas ieteiktajiem kandidātiem uzaicināšu vienu, kas man likās ļoti labs pēc atsūtītā CV un pieteikuma vēstules, bet kuru Evija neieteica pat aicināt. Un kā Jūs domājat kas sanāca? Evijai bija taisnība , kandidāts bija tieši tāds kā Evija noraksturoja un mēs tikai veltīgi iztērējām savu laiku intervējot. Uzticieties profesionāļiem un netērējiet savu laiku tur kur nevajag – tāds ir mans secinājums un ieteikums personāla atlasē. Paldies Evija – tavas metodes darbojas dzīvē. Aivars”

Tikko uzsākta arī draudzīga sadarbība ar Latvijas investīciju un attīstības aģentūru, kas sniedz palīdzīgu roku jaunajiem uzņēmējiem biznesa inkubatoros.

Uzņēmums “Betona grīdas”, kuru lozungs ir “Līmenī!” un kuri nebeidz vien pārsteigt ar savu mērķtiecīgo izaugsmi ir paraugs tam kā uzticēties un ļauties socionikas ieteikumiem, lai īstie darbinieki sastaptu īstos darba devējus un abi no tā iegūtu maksimālu labumu!

Socionikas un cilvēku tipu lietotāju loks, virzieni un biznesa nozares ir neizmērojami plašs, visus pat nevaru nosaukt. Tomēr skaidrs ir viens, ka cilvēka spēju novērtēšana ir ļoti svarīga ikvienā nozarē, jo no atbilstošiem darbiniekiem ir atkarīgs viss uzņēmuma darbs un panākumi. Socionika iedod to sen meklēto tehnoloģiju, ar kuras palīdzību ieraudzīt kandidāta patiesās spējas, saprast, kāpēc kādam nesanāk un ko ar šo darbinieku vai kandidātu iesākt tālāk, vai viņš ir savas algas vērts un vai nedarīs kaunu uzņēmuma reputācijai.

Ja šie nozaru līderi jau lieto socioniku, tad kāpēc Tu vēl domā? Norunājam tikšanos, lai es varu sīki un smalki parādīt, kā Tev atvieglot šo sen sasāpējušo piemērotu darbinieku jautājumu un varu palīdzēt satikties īstajiem!

Zvani – 29189789. Evija, Tava socionikas konsultante un pasniedzēja.

 

Evija Čeprova
evija.ceprova@gmail.com
Nav komentāru

Pievienot komentāru