Kā izdarīt īsto izvēli

Iedomājies, ka pie tevis darba intervijā uz vakanto pārdevēja amatu ir ieradies cilvēks, kurš pats nezin, ko viņš spēj un grib darīt. Neskatoties uz to, viņam ir gan augstākā izglītība, gan arī daudzveidīga darba pieredze. Pat ārzemēs mēnesi pastrādājis. Latvijā labāk esot. Viņš zin, ka grib strādāt ar cilvēkiem, jo pie zemes darbiem un lopiem jau ir pamēģinājis. Nē, pārtikas tehnologa izglītība nav noderējusi. Tagad mācītos kaut ko ar cilvēku vadīšanu saistītu, nu tās sabiedriskās attiecības. Vispār arī datori viņam interesē. Bet tā īsti no tiem neko nesaprot. Tad kāpēc nāk uz pārdošanu? Gribot pamēģināt. Jo ar cilvēkiem grib.
Runā gudri, spriež sakarīgi, pamato. Veselīgs un sportisks dzīvesveids, brīvs puisis, visu sevi darbam veltītu…
Ko darīt? Vai dot iespēju?
Tieši šādām situācijām arī vajadzīga socionika un cilvēka tipa noteikšana. Lai saprastu, kam no teiktā var ticēt, vai ir vērts dot iespēju pat bez izglītības un pieredzes, bet kuram tipam labāk tomēr atteikt, jo viņš nespēs kvalitatīvi un ilgtermiņā darīt to, ko no viņa sagaida.
Socionika ir kā mikroskops, kas redz cauri un bieži vien labāk par pašu pretendentu viņa vietā zin, kam šis cilvēks der vislabāk.
#socionika #cilvēkutipi #īstaiscilvēksīstajāvietā#personālaatlase #vakance #laimīgaidzīvei

Evija Čeprova
evija.ceprova@gmail.com
Nav komentāru

Pievienot komentāru