Vai tu deri biznesam?

Tik daudzi sapņo par savu biznesu! Tik pat daudzi ir pārliecināti, ka, ja vien būtu īstā ideja, ko darīt – tā uz līdzenas vietas sāktu ar to nodarboties.
Tomēr – VAI KATRS, KAS VIEN PAR TO IEDOMĀJIES, TIEŠĀM SPĒJ RADĪT UN VADĪT PELNOŠU BIZNESU?
Aldis, “tāpat kā visi” sadomāja atvērt mazpilsētā krāsu veikalu. Ieķīlāja vecāsmātes māju, paņēma kredītu un sāka rosīties. Mazpilsētā gan nav daudz to sienu un grīdu krāsotāju, tāpēc pēc neilga laika veikals apauga ar papildus produkciju – svecēm, spēļu kārtīm, bērnu rotaļlietām, spuldzītēm un citu drazu. Cilvēku veikalu joprojām nešturmēja. Kāds apsviedīgāks biznesmenis piedāvāja Aldim iegādāties 50 beisbola nūjas par īpaši izdevīgu cenu. Aldis piekrita pat nedomājot! Jo katrā mazpilsētā taču tieši beisbola nūjas ir pirmās nepieciešamības prece.
Pēc neilga laika pie Alda omītes ieradās banka ar savu parāda atprasījumu. Omīte aiz šausmām ņēma un nomira. Aldis bankrotēja un aizdevās uz Vāciju darīt to, kas viņam sanāk vislabāk – uz ielas spēlēt vijoli.
Daļa no tiem, kas pamēģinājuši vai mēģina, bet īsti tā lieta nerullē, savās neveiksmēs atrod daudzus iemeslus, kas viņiem traucē sapelnīt cerētos tūkstošus un miljonus.
Vieni uzskata, ka Latvijā nav cilvēku, tiem, kas ir palikuši – neesot naudas; klienti esot stulbi un paši nezin, ko grib; valsts iestādes neļauj elpot vai arī traucē citas sazvērestības teorijas.
Taču bieži vien patiesais neveiksmju iemesls ir pavisam vienkāršs – pats UZŅĒMĒJS NEMAZ NEDER BIZNESAM.
Kā var “nederēt biznesam”? Pavisam vienkārši – cilvēka domāšana nav paredzēta biznesa pasaules uztverei un realizēšanai. Gūt peļņu, saskatīt potenciālu, prast pārdot, izsisties – tas ir talants, ar kuru cilvēks piedzimst, līdzīgi kā talants mūzikā vai dzejā.
Pie manis uz konsultāciju bieži nāk jaunāki vai nobriedušāki cilvēki, kas augstskolā apguvuši uzņēmējdarbības vadību, bet nekad dzīvē nav pat pieskārušies biznesa videi, tomēr dzīvo ar sirdsapziņas pārmetumiem, ka izglītība kādreiz būtu jāliek lietā.
Patiesība ir tāda, ka patiesi apsviedīgam uzņēmējam nav vajadzīgas nekādas skolas – talants uz “naudiņas taisīšanu” ir neapturams un liek darboties pat bez īpašām zināšanām.
Manuprāt, tas ir lietderīgi – noskaidrot savu potenciālu biznesā, pirms vēl esi tam pievērsies un galīgi sabojājis savu reputāciju un pašvērtējumu. No visiem 16 sociotipiem tikai mazākā daļa ir piemērota uzņēmējdarbībai. Pārējie sevi veiksmīgāk spēj realizēt citās nozarēs.
– Atnāc uz konsultāciju, ja neesi īsti drošs par savu talantu biznesā. Visu izskaidrošu!

Patika? Padalies ar citiem:
  •  
  •  
Evija Čeprova
evija.ceprova@gmail.com