Izšķirties ar cieņu

Cilvēka cienīgi izšķirties.
Kad apzinies, ka abiem kopā tomēr nesanāks ne pa labam, ne ar pierunāšanu, ne ar darbu, ne lūgšanos, ne draudiem, bet emocijas tomēr mutuļo, jāspēj sevī atrast spēku un saprātu izšķirties pieklājīgi.
Tās konsultācijas, kurās pāriem skaidroju, kas un kāpēc viņiem nesader, ir emocionāli grūtas. Visi jau grib saņemt brīnumtableti mīlestībai un cieņai. Šķirties neviens negrib. Nemaz nevar gribēt šķirties. Tomēr, dažkārt tas ir jādara. Kā rūgtas zāles, lai nepazaudētu savu pašcieņu un pašvērtējumu. Lai viens otru neiznīcinātu.
Socionika palīdz labāk saprast un pieņemt, ka ar gribēšanu un mīlestību dažkārt ir stipri par maz, lai ilgtermiņā laimīgi būtu kopā ikviens, kas viens otram iepaticies. Dabai ir savi noteikumi. Pat tad, ja abi esat kā zobrati, tas nenozīmē, ka saderēs pulksteņa un traktora mehānismi. Kāds šajā sazobē tiks salauzts.
Attiecības ir iespējams izprast un prognozēt. Emocijas gan nē. Lai nomierinātu sakarsušos prātus, palīdz zināšanas, izpratne par mehānismiem, kā katrs no mums uztver šo pasauli, no kurienes rodas mūsu vērtības un kas ir pamatā komunicēšanas stilam.
Socionika ir kā normālības sertifikāts katram no pāra un attiecību “diagnoze”, balstoties uz to, kas reāli notiek pāra dzīvē.
Kad lietas izskaidro un nosauc vārdā, paliek vieglāk. Jo beidzot tu saproti gan savus, gan otra centienus, saproti, kāpēc tev tie šķiet tik bezvērtīgi un nepiemēroti. Saproti, ka nav vainīgo, ir tikai draņķīga kombinācija, kura jau sākotnēji bija lemta neveiksmei.
#socionika #attiecības #laimīgaidzīvei #cilvēkutipi #tipi #saderība#saskaņa #mīlestība #ģimene #šķiršanās

Evija Čeprova
evija.ceprova@gmail.com
Nav komentāru

Pievienot komentāru