Par ko mācīties pēc 12.klases???

Iedomājies, ir aprīlis, bet vēl puse vidusskolēnu nav izlēmuši, ko mācīsies tālāk un kas vēlas dzīvē būt.
Nav jau arī brīnums, jo tik pat apjukuši savas karjeras izvēlē ir liela daļa pieaugušu cilvēku ar jau iegūtu profesiju un stabilu darbu.
Tas tāpēc, ka cilvēki nezin un neapzinās savus talantus, bet norādes par svarīgo izvēli meklē ārpus sevis paša.
Palasi, kā ar profesijas izvēli gāja nu jau pieaugušai Hakslija tipa (iracionāli ētisks ekstraverts ar dabas dotu spēju atklāt cilvēku talantus un potenciālu) dāmai:
“11.klasē biju izdomāju, ka gribu būt ainavu arhitekte. Kāpēc? Es nezinu. Rakstīju ZPD, lai iegūtu kādas priekšrocības un kā darba konsultanti izvēlējos atzītu arhitekti. Pieteicos kursos, lai apgūtu fiziku, jo bija nepieciešams.
12.klases sākumā man izveidojās attiecības ar vecāku puisi, kurš par manu izvēles profesiju iekomentēja: “tāda dārzniece vien būsi…”, ka vajag par grāmatvedi mācīties, es jau tolaik sāku strādāt uzņēmumā par grāmatvedes palīgu, tas man likās prātīgi. Un es paklausīju, neskatoties uz to ka ieguvu iespēju vairākās augstskolās mācīties budžetā un vēl stipendiju saņemt, bet es iestājos Banku augstskolā, lai apgūtu finanšu grāmatvedību. Un paralēli turpināju strādāt par grāmatveža palīgu. Izturēju 2 semestrus.
Mammai bija ļoti svarīgi,lai man būtu augstākā izglītība. Tad sekoja Turība – 2 mēneši, Reklāma…bija komentāri par to,ka kapēc reklāma, ja strādāju par analītiķi…
Atbraucot uz Norvēģiju, vienīgā pabeigtā izglītība, neskaitot viduskolu, bija mūzikas skola. Un mana pirmā darba vieta bija mūzikas skola. Un tad nokļuvu Augstskolā, kur mācījos diriģēšanu un kolektīva vadību. 1.līmeni pabeidzu. Tālāk neturpināju, jo uz to brīdi nodibināju uzņēmumu un mūzika palika kā hobijs.
Un nākamais piegājiens Reklāmas nozares iepazīšanā. Veicās ļoti labi, līdz studiju darbs – tēmas izvēle… Kā uzņēmuma vadītājai vajag kaut ko atbilstošu … “ Saimnieciskās darbības analīze un stratēģijas izstrāde”… 2 reizes atliku …
un nu beidzot ir manai būtībai atbilstoša tēma, kas mani uzrunā, iedvesmo un studiju darba rakstīšana notiek, neapnīk un ir sajūta, ka būs iemesls uzvilkt visskaistāko kleitu izlaidumā.”
Ja arī tevi dara bažīgu pareizā nākotnes profesijas izvēle, nekautrējies, atnāc noskaidro, kādi talanti tevī ir ielikti no dabas, lai jau ar pirmo piegājienu sāktu mācīties savas dzīves ideālajā profesijā.
Patika? Padalies ar citiem:
  •  
  •  
Evija Čeprova
evija.ceprova@gmail.com