Labo vārdu maģija

Labo vārdu maģija. Tā ir tik vienkārša, neko nemaksā, bet ir tik iedarbīga un dara brīnumus gan teicēja, gan saņēmēja dzīvē.
Mums, kautrīgajiem un paškritiskajiem latviešiem, bieži liekas, ka uzslava, atzinība vai vienkārši kāda reāla fakta konstatēšana, ir uzbāzība.
Viņš jau tāpat zina, neko jaunu nepateikšu, izgāzīšos.
Tomēr, izvēloties noklusēt, neizteikties, mēs liedzam sev un citam daudzus patīkamus mirkļus, izaugsmi, spēju noticēt sev.
Es arī esmu no mazrunīgajiem, kas parasti pie sevis nodomāja, bet neko neteica. Man likās, ka manus labos vārds izsmies vai atraidīs. Bija reizes, kad vīna reibinošajā ietekmē es sadūšojos pateikt kaut ko labu kādam kolēģim, draudzenei vai paziņai, un vēlāk to nožēloju, jo likās, ka esmu izrādījusi savu vājumu. Stulbums, vai ne?
Un tad dzīvē ienāca mans vīrs, kurš tā pavisam vienkārši pajautāja – vai tev patiktu saņemt jaukus vārdus, atzinību un komplimentus? Patiktu! Tad kāpēc lai citiem būtu savādāk? Un tā es sāku mēģināt. Man tas neizdevās uzreiz un viegli. Es mulsu, centos saņemties, atrast pareizos vārdus. Bet vai vari iedomāties, kā mulst maximas kasieres, kad viņas uzslavē par veiklu apkalpošanu, skaistu frizūru vai laipnību? Mulst un sarkst pat pieauguši veiksmīgi uzņēmēji un žilbinošas sievietes. Jo izrādās, ka labus vārdus viņi visi saņem tik reti.
Labu un atzinīgu vārdu teikšanai ne tikai iepriecina otru, bet iedod arī neticamu brīvības sajūtu pašam. Un es te neaicinu lišķēt un izdomāt komplimentus katram pretimnācējam, bet vienkārši pateikt to, ko citkārt noklusētu. Ļaut sev skaļi apbrīnot otru par labu padomu vai risinājumu. Atzīties, ka apbrīno kādu cilvēka īpašību vai spēju, ka tev pašam tas galīgi nepadodas. Priecājies līdzi par otra sapņiem un plāniem. Paslavē par jauniem veiksmīgiem pirkumiem. Padalies, ka tev patīk būt šī cilvēka klātbūtnē, ka tā atbrīvo un liek justies kā mājās. Novērtē cilvēka muzikālo gaumi, pasaki paldies par gaumīgu ieteikumu.
Esi patiess un nebaidies būt sirsnīgs, tas palīdzēs tev augt!
Patika? Padalies ar citiem:
  •  
  •  
Evija Čeprova
evija.ceprova@gmail.com