Iepazīsti sevi!

Socionikas galvenais uzdevums ir palīdzēt cilvēkam izprast vai viņš ir apmierināts ar sevi un kādas problēmas viņu visbiežāk skar. Filozofijas doktors Igors Kaļinauskas par socioniku saka šādi.

200387731-001

Ļaudis tērē milzīgus līdzekļus un spēku visam, kas apmierina viņa ķermeni, bet savas dvēseles labā nedara gandrīz neko. Cilvēks joprojām baidās atklāt savu dvēseli. Tomēr, kāpēc viņš nebaidās, ka tam ir 2 rokas, kājas un viena normāla galva rumpim pa vidu, bet ne kaut kur ķermeņa apakšdaļā?
Cilvēks nomoka sevi pašpārmetumos par neizdevušos laulību, bet izpētīt, kas notiek cilvēkā, kāpēc jāšķiras no mīļotā, kāpēc elementāru sīkumu dēļ jāstrīdas, tam nevēlas ziedot ne laiku, nedz naudu. Ir ļoti svarīgi uzzināt, kas cilvēkā ielikts piedzimstot. “Es” – tā ikvienam ir ļoti personīga un sāpīga tēma. “Mana saimniecība un svešiem tajā nav vietas.” Bet savā dzīvoklī jūs taču nebaidāties ieiet!
Apbrīnojami ietiepīgi mums patīk domāt, ka cilvēks ir mainīgs, ka ja vien vēlās, var sevi izmainīt… Tas nozīmē – visi var visu, ja vien vēlas. Ka cilvēkam nevajag mācīties neko attiecību jomā, jo pasarg Dies, izprast sevi! Tikai ne to! Tad var notikt tā, ka būs bail pašam ar sevi gultā gulēt!
Ikviens skolnieks var izskaidrot, kas notiek katra cilvēka zarnu traktā. Cilvēkam taču jāzina, un viņš parasti arī zin, kā uzņemt barību, kur tā nonāk, kas notiek tālāk, kādā secībā tā no mutes nonāk līdz dibenam. Par to taču neviens neraud, ka visu mūžu jāsadzīvo ar vienu zarnu traktu, sirdi, sastrādātām rokām, jo tās katram ir savas un mīļas. Bet kā ir ar psihi?
2012-07-04-kein-stress-mit-dem-stress
Noticiet taču, ka visu mūžu jums ir tikai vienas smadzenes, kuras regulē visu jūsu dzīvi!
Kāpēc cilvēks nekautrējas aiziet pie ārsta un stāstīt kādu šaušalīgu bēdu stāstu par to, ka ātrumā kaut ko esat pie ledusskapja apēdis, tad vēderā sākusies dīvaina burkšķēšana, kas beigusies ar briesmīgu caureju. Bet kāpēc neviens neaizdomājas, kāpēc nespēj mīlēt savu miesīgo māti vai bērnu. Vai esmu normāls, ka precos jau piekto reizi? Kas notiek manās iekšās (smadzenēs)?
Socionikas uzdevums ir izprast savu organismu, ne tikai taustāmo, bet psihisko un intelektuālo. Lai saprastu sevi un katrs pats varētu spriest, kas manā organismā notiek!”
Patika? Padalies ar citiem:
  •  
  •  
Evija Čeprova
evija.ceprova@gmail.com