Kā iepazīties internetā

Internets jau daudzus gadus ir super laba vieta, kur atrast savu otro pusīti. Atmet piesardzību, aizdomas un aizspriedumus, un ķeries pie darba! Jā, tieši tā – atrast sev piemērotu cilvēku attiecībām tiešām ir darbs, jo tas prasa gan nopietnu sagatavošanos, pārdomātu sava profila izveidi un tad garas stundas internetā, lai norunātu tikšanos dzīvē.

Tā kā es pati savulaik ar savu vīru iepazinos internetā, bet līdz tam tur “dzīvojos” apmēram 5 gadus, uzskatu sevi par gana pieredzējušu, lai dotu ieteikumus, kas var noderēt arī citiem. Tāpat zinu gana daudz citas laimīgas ģimenes, kas satikušies tieši iepazīšanās portālos. Tas darbojas!

Dažreiz man ir pat žēl, ka ir cilvēki, kas iepazīšanos internetā uzskata par sevis necienīgu. Viņi domā, ka internetā iepazīstas tikai neveiksminieki vai baidās, ka kāds uzzinās, ka viņš pats ir partnera meklējumos. Internetam šiem nolūkiem ir ļoti daudz priekšrocību. Pirmkārt tā ir iespēja satikt ļoti, ļoti daudz cilvēkus. Kādā pasākumā, klubā vai ballītē vienā vakarā nekad nevarēsi sarunāties vienlaikus ar 5 vai desmit cilvēkiem. Otrkārt, internets dod iespējas pārkāpt robežas – citas valstis, sociālais statuss, vecuma grupa, ādas krāsa – vari mēģināt uzrunāt jebkuru. Treškārt – ļoti viegli vari izdarīt izvēli. Ja nepatīk cilvēka foto vai sarakstes veids, vienkārši neatbildi uz viņa ziņu. Ceturtkārt – pat viskautrīgākais cilvēks šādi var kādu satikt – ja nesaņemsies aizrakstīt pats, tad kāds viņu pašu noteikti uzrunās. Un vislabākais socionikas lietotājiem – vari savā profilā ierakstīt meklējamo sociotipu kā arī pats meklēt sev saderīgo tipu pēc fotogrāfijām un sarakstes.

Tātad sākam!

Izveido kārdinošu profilu.

Kad dodies iepazīties, ir svarīgi apzināties, ka ir par sevi jārada interese, lai piesaistītu potenciālos partnerus. Tāpēc ļoti, ļoti svarīgs nosacījums ir fotogrāfijas. Daudzi kautrējas, ka vispār ir tik tālu nonākuši, ka ir jāmeklē iepazīšanās internetā, tāpēc pie anketas savu bildi neievieto, vai arī ieliek tādu, kur slēpjas aiz saulesbrillēm, slēpošanas kostīmā, ēnā, no mugurpuses, aizmiglotu, sliktas kvalitātes foto vai citādi atsakās sevi rādīt.  Viņi cer, ka spēs ieinteresēt otru ar savu dziļo iekšējo pasauli. Jāsaka uzreiz, ka tāda bilde var piesaistīt tikai tikpat nedrošu un par sevi nepārliecinātu cilvēku. Un neviens par iekšējo pasauli neuzzinās, ja neizvēlēsies Tevi pēc vizuālas patikšanas.

Tāpat daudzi īpaši nenopūlās ar sevis izrādīšanu labākajā gaismā un iztiek savā profilā ar steigā noknipsētu selfiju. Tas liecina par nevēlēšanos piepūlēties un zināmu necieņu pret potenciālo partneri.

Vienmēr jāatceras arī par fonu, uz kura fotografējies. Tas daudz pasaka par Tevi, vidi, kurā dzīvo vai strādā, intelektu un briedumu.

Lai sasniegtu labu rezultātu, ir vērts noorganizēt speciālu fotosesiju, kurai esi labi sagatavojies. Dāmām es iesaku šo pasākumu sarīkot kā svētkus sev – aiziet pie friziera, izveidot profesionālu meikapu, uzvilkt augumam komplimentējošas drēbes un pie laba fotogrāfa radīt bildes, kas patiks pašai un arī citiem. Arī fotografēšanās vidi jāizvēlas atbilstošu tam, ko meklē. Laba kafejnīca, birojs, muzejs, parks… Bet bildes centrā jābūt Tev, nevis ziediem vai mākslas objektam. Neslēpies, smaidi, esi atvērta draudzībai. Nav svarīgi, ja tās neparādīs Tevi ikdienā, bet tāds arī nav mērķis. Mērķis ir noķert lielo zivi, tāpēc ir jārāda tas, kas var patikt citiem, nevis patīk Tev pašai.

Arī kungiem iesaku tik pat nopietni pieiet sevis izrādīšanai un pie sava profila anketas izvietot bildes, kas Tevi parāda maksimāli glaimojoši. Bildes vajag daudz. Ja anketas profils to pieļauj, tad 5-10 ir ļoti labi, tas dod iespēju Tevi izpētīt.

Anketā arī neslēp sevi. Apraksti savu nodarbošanos, intereses, kā atpūties, kas patīk cilvēkos, bet kas tracina, pastāsti par savām īpašībām, raksturu. Jo vairāk uzrakstīsi, jo citam lielāka iespēja ieinteresēties un uzrunāt, uzdodot kādu jautājumu.

Neuztver iepazīšanos internetā kā vietu grēksūdzei vai pasūtījumu galdu. Nebiedē cilvēkus ar savu mērķi apprecēties, neizklāsti savu slimību vēsturi un negaudies par iepriekšējām attiecībām. Radi savu tēlu un izsaki vēlmes tā, lai otram gribētos Tevi satikt dzīvē un papļāpāt. Lielākoties visiem patīk dzīvespriecīgi un bezrūpīgi cilvēki, kam dzīvē viss ir labi. Tāpēc neveido savu tēlu kā bēdu ieleju, nelūdz sevi žēlot, tas nekad nebeigsies ar veselīgām attiecībām. Tāpat arī neraksti skeptiski un negatīvi noskaņotus tekstus “te jau tāpat neko normālu nevar atrast”, “esu kāds esu”, “vai te vispār kāds grib nopietni iepazīties?” utml.

Attiecībā uz cilvēku, ko meklē, es ieteiktu nenospraust konkrētas prasības vecumam, augumam un dzīvesvietai. Ja ir kas tāds, ko kategoriski nespēj pieņemt, to vienmēr varēsi atsijāt, kad tāds cilvēks Tev atrakstīs. Vislabāk vienkārši apraksti sajūtas, kādas vēlies piedzīvot kopā ar savu mīļoto. Cilvēks var atbilst pēc visiem Tevis izvirzītajiem parametriem, bet būt tukšpauris vai neciešami pļāpīgs, tāpēc matu krāsa vai esamība, svars un garums nekādi nenodrošina patikšanu vai izdošanos attiecībās.

Ja Tu zini savu sociotipu un sev saderīgo tipu, iesaku to norādīt iepazīšanās anketā, tas ļoti atvieglos vienam otra atrašanu. Vari arī anketā izmantot trāpīgus teikumus no sava tipa apraksta, kas Tevi labi raksturos un palīdzēs tevi labāk iepazīt.

Rakstīt pašam vai gaidīt, kad uzrunās?

Ja Tev kāds iepatīkas, neatkarīgi no Tava dzimuma, atmet kautrību un stereotipus, un pieklājīgi uzrunā savu interešu objektu. Mūsdienās ar taktu un pieklājību patiešām var pārsteigt. Nesūti banālus smaidiņus, uz tiem ir grūti atbildēt. Labāk izsaki kādu komplimentu par to, ko redzi bildēs, pajautā kaut ko.

Interneta videi ir jābūt tai vietai, kurā viens otru pamanāt, tur nav jāveido attiecības. Ja cilvēks pēc īsas sarakstes šķiet interesants, palūdz viņa telefona numuru, sazvanieties, papļāpājiet un norunājiet tikšanos.

Nav noslēpums, ka daudzi baidās tikties, labāk izvēlas ilgstošu saraksti, jo attiecības izdzīvo domās. Arī tās nes patiesas emocijas – cerības, vilšanos, iemīlēšanos iedomu tēlā. Kad internetā tiekas divi tādi sapņotāji, sarakste var ilgt mēnešiem un tā arī nekad nevainagoties ar tikšanos. Ja abiem tas patīk, to nevienam nevar liegt. Kad vienai no pusēm tas apnīk un izdodas otru pierunāt uz tikšanos, iznākums var būt jebkāds – var piedzīvot lielu vilšanos, bet var arī satikt domubiedru. Tomēr biežāk viss ir pavisam banāli, jo izrādās, ka cilvēkam jau ir otra puse un internetā viņš vienkārši izklaidējas. Tad ir žēl to laiku, kas veltīts sarakstei.

 

Atceries, ka Tev arī ir tiesības izvēlēties un nebūt nav jāatbild katram, kas Tevi uzrunājis. It īpaši, ja cilvēks to dara pavirši, familiāri, rupji vai pat atklāti piedāvā seksu. Internets ir pilns ar visādiem ļubrakiem un piedzīvojumu meklētājiem. Ja cieni sevi, neielaidies sarunās ar cilvēkiem, kuri jau intuitīvi Tev šķiet aizdomīgi. Daudzos iepazīšanos portālos pastāv iespēja bloķēt nevēlamos rakstītājus, lai turpmāk viņi Tevi netraucētu.

Neiedomājies, ka pasaulē ir tikai viens vienīgs Tev nolemts cilvēks un tikai likteņa labvēlīgais vaigs var palīdzēt jums tikties. Ja patiešām vēlies izveidot attiecības, tad zini, ka tas ir iespējams ar daudziem cilvēkiem, ja vien pieiesi tai lietai nopietni, ar zināšanām un pacietību.

Kur satikties?

Pirmā randiņa vietu es vienmēr iesaku izvēlēties cilvēku pilnā vietā. Tā ir gan drošāk, gan vienmēr pastāv iespēja iejukt pūlī, ja saproti, ka cilvēks, ko grasījies satikt, ne tuvu nav tāds, kā iedomājies. Jā, tas nav smuki, bet toties Tev mazāk sāpīgi.

Vel ir labi paturēt prātā, ka šajā vietā vari satikt kādu paziņu, tāpēc norunā tikšanos tur, kur esi reti un kur ir maz iespēju, ka kāds redz jūs kopā. Tas ir īpaši noderīgi, kad tiecies ar cilvēku, kurš Tev tomēr nav iepaticies.

Gatavojoties randiņam, neieceri to kā romantiku un zvaigžņu, bet drīzāk uztver kā jauna cilvēka iepazīšanu. Tad mierīgi spēsi ar viņu kopā padzert tēju pat tad, ja sapnis, saduroties ar realitāti, sašķīdīs sīkās druskās. Ģērbies pieklājīgi, bet ne svinīgi. Ja sekos arī citas tikšanās reizes, paspēsi tad mirdzēt kā zvaigzne.

Neraksti scenāriju pirmajam randiņam ar nepazīstamu cilvēku. Ja viņš tev neiepatiksies, garās stundas kopā būs neciešamas. Atstāj kino, džakuzī un pastaigas pie jūras citām tikšanās reizēm. Pirmajam randiņam derēs īsa tikšanās kafejnīcā. Parasti vajag vien dažus mirkļus, lai saprastu, vai cilvēks ir Tev pieņemams, tāpēc droši vari plānot tikties kaut pusdienlaikā. Redzētais tad arī dos ierosmes turpmākajai rīcībai.

Kurā randiņā drīkst būt sekss?

Šo jautājumu man uzdod pat cilvēki virs piecdesmit, kas nezināmu iemeslu dēļ ierobežo sevi ar sabiedrības viedokli, bet neklausa sava ķermeņa signālus.

Ja esat abi viens otram ļoti iepatikušies un dzirksteles šķīst, dariet to kaut pirmajā reizē. Dzīve ir pārāk īsa, lai kaut ko gaidītu. It īpaši tad, kad vairs neesi nevainīgs un patiešām kādu iekāro. Dažreiz labs sekss ir tas, kas raisa interesi iepazīt otru labāk, bet savukārt draņķīgs sekss ļoti skaidri pateiks, ka nekāda bagātā iekšējā pasaule nespēs aizlāpīt šo trūkumu. Ja abiem tas der un patīk – nav nekādu ierobežojumu.

Bet noteikti nedari to aiz pienākuma, žēluma vai tāpēc, ka otrs to ļoti grib. Ja Tev uz to otru “nestāv”, neko sev nepārmet un ej mājās. Pasaulē ir daudz cilvēku.

 

Cik ilgi tā jāmeklē?

Sākums vienmēr šķiet cerīgs. Kad tikko piereģistrējies, Tevi kā svaigu gaļu uzrunā ļoti daudzi, var pat apjukt visā piedāvājumu jūklī un iespējams, Tev pat piemetīsies neliela zvaigžņu slimība. Tomēr ar laiku Tu no topa izkritīsi, uzmanība mazināsies un noplaks arī Tavs entuziasms.

Es pati savulaik internetā “dzīvojos” viļņveidīgi. Reģistrējos, sarakstījos, gāju uz randiņiem. Bija puiši, kas ļoti patika un man pēcāk lūza sirds, ja nesekoja turpinājums, bija arī iesvīduši, nepārliecināti un nedroši, kas manī nekādu interesi neraisīja. Reti sakrita iedomātais tēls ar īstenību. Vienu reizi es pagāju puisim garām un aizlaidos, jo redzētais man ļoti nepatika. Vienreiz it kā aizgāju uz tualeti, bet aizlaidos uz mājām. Tādās reizēs viss likās bezjēdzīgi, un es savu profilu izdzēsu. Pēc laika reģistrējos atkal. Tā bija kādas 8 reizes. Un 5 gadus. Jā, nav baigi ātri, bet es apzvēru, ka visas neērtības un ciešanas bija tā vērtas, jo visbeidzot es tur satiku savu vīru. Man vislabāko un saderīgāko.

Citi saka, ka baidās no šādas iepazīšanās, jo internets esot atkarība un tas otrs tur noteikti gribēs atgriezties, nespēs pārtraukt meklējumus. Tomēr tad, kad satiec savu cilvēku, tici man, drusku paliek slikta dūšiņa no domas vien par meklējumu laiku. Jo tas ir tiešām ir nopietns darbs un piedzīvotais ne vienmēr nes tikai prieku un labas emocijas. Nedomāju, ka saprātīgs cilvēks vēlas nebeidzami iepazīties, nebeidzami iet uz randiņiem, kas katrs paņem daļu no tevis. Un pēc neveiksmēm liek zaudēt daļu pašvērtējuma.

Tādās reizēs ir jādomā par savu mērķi, par tām labajām sajūtām, kas kādreiz būs, esot kopā ar patiešām mīļu cilvēku, par to, ko Tu dosi šajās attiecībās, par to, ar ko gribi dalīties.

Siltās attiecībās būt ir ļoti patīkami, tāpēc tas ir tā vērts – darboties, meklēt, gaidīt, cerēt un piedzīvot!

Lai Tev izdodas!

 

Patika? Padalies ar citiem:
  •  
  •  
Tags:
Evija Čeprova
evija.ceprova@gmail.com