Kāds ir tavs īstais izmērs

Viendien prātoju par savu dzīvi un pēkšņi sapratu vienu lietu. Kaut kāda nezināma iemesla dēļ es sev visu dzīvi biju pirkusi drēbes, kas man ir par mazu. Un vienmēr pārdzīvoju par to, cik es esmu resna. Es nezinu, kad un kur iesējās tā sēkla, ka kaut kāda uk 10 izmēra drēbes ir baigi labi, bet 12 jau ir liels un 14 vispār milzīgs. Pirku ar domu, ka kaut kad tak es noteikti notievēšu, kaut kad man tās noteikti derēs, kaut kad es tajās jutīšos labi. Pēc laika, kad par šo visu bija sakāpis tvaiks, es tās drēbes izlādēju ārā, lai pēc kāda laika rīkotos atkal tieši tāpat.
Pētu savas sendienu bildes, atceros savas sajūtas un skaidri apzinos, ka vienmēr, vienmēr man ir gribējies kaut kur iespīlēties un pēc tam lamāt sevi, ka neesmu gana slaida. Es atceros, ka mamma man ik pa laikam teica – nu ko tu ņemies, tak nopērc lielāka izmēra bikses un dzīvo laimīga. Bet es kaut kā to tolaik nesadzirdēju.
Pirms diviem gadiem es sasniedzu savu ķermeņa apokalipses izmēru un atskārtu, ka to vairs tā īsti neredzu. Es biju sākusi uz sevi skatīties ar citām acīm. Es nospriedu, ka izmērs ir tikai skaitļi, turklāt to parasti norāda apģērba iekšpusē, un no malas neviens neredz, vai man mugurā ir M, L vai XL izmēra bikses. Un izrādījās, ka uzvelkot sava izmēra drēbes, es sāku izskatīties daudz labāk un justies daudz ērtāk.
Un šis nav stāsts par svaru, bet gan par izmēru. Par to, kas tev patiešām der. Līdzīgi dara cilvēki ļoti daudzās jomās. Cenšas iespīlēties sev nepiemērotas profesijas rāmī. Un jūtas iztukšoti, nepiepilda sevi, jūtas nenovērtēti un nevajadzīgi. Cilvēki “velk kājās” attiecības, kas uzberž tulznas, nodara sāpes un ierobežo kustības.
Trakākais, ka nevienam jau šo upuri nevajag. Neviens neredz tavu ziedošanos vai skaisto nolūku. Ir tikai iekšējās sajūtas, ka drīz tās šuves nāks pušu.
Uzzināt un nēsāt “savu izmēru”, ir labākais, ko sev vari izdarīt. Lai justos brīvi, lai nebūtu ierobežots kustībās, lai beidzot varētu padomāt arī par ko citu, ne tikai par to, cik ļoti neērti ir.
Atnāc uz konsultāciju noskaidrot savu “izmēru”!
Patika? Padalies ar citiem:
  •  
  •  
Evija Čeprova
evija.ceprova@gmail.com