Mīlestības matemātika – socionika

Cilvēks izvēlas būt viens. Savas dzīves labākos gadus būt brīvs, rēķināties tikai ar sevi, kalpot tikai pats sev, nepiedzīvot vilšanās un šķiršanās sāpes.
Mums katram ir sava attiecību pieredze, kas veido atšķirīgu viedokli par to, kādas vispār mēdz būt attiecības, ko no tām var sagaidīt, kā tās sarežģī dzīvi un maina pašus cilvēkus.
Tie, kas attiecībās piedzīvojuši vilšanos, visbiežāk nolād visu attiecību institūtu, saka, ka attiecības nav domātas viņam, ka vienam ir vieglāk.
Zināmā mērā, protams, visu saskaņot tikai par sevi pašu ir gan ērtāk, gan vienkāršāk. Nav jāņem vērā otra intereses. Un galu galā – dzīvē taču ir tik daudz kā cita interesanta, ko darīt bez partnerattiecībām.
Izslēdzot no savas dzīves attiecības, manuprāt, cilvēks it kā iekonservējas. Izlemjot, ka turpmāk attiecības viņš pat nemēģinās veidot, cilvēks aizvāko sevi ar metāla vāku, lai uz ilgiem laikiem viņa dzīvē nekas nemainītos.
Uz šādu izvēli katram ir tiesības. Tomēr, man šķiet, ka šie cilvēki līdz galam nav izpratuši sevi un attiecību lomu jebkura cilvēka dzīvē.
Daba mūs ir radījusi dzīvei sabiedrībā. Tam mums ir iedotas dažādas prasmes un spējas – komunicēt, just, rūpēties, pieņemt, saprast… Tāpat katra no mums psihē ir tādas funkcijas, kas atbild par otra cilvēka pieņemšanu. Kā tāds mazs zobrats, kas gaida otru piemērotu zobratu, lai mehānisms sāktu darboties perfekti. Jā, pasaulē ir tādi cilvēki, kas mums der labāk, bet citi neder nemaz.
Iedomājies, ka tu ieej bērnu apģērbu veikalā un sāc pielaikot uz sevis bērnu drēbītes. Tās neder. Un tu atmet ar roku uz ģērbšanos, jo nav jau nekā piemērota.
Tāpat ir arī ar cilvēkiem. Nav sliktu cilvēku, vienkārši ne visi mums der attiecībām.
Par to, kas nosaka saderību un izdošanos attiecībās, es stāstīšu vebināru ciklā “Mīlestības matemātika – socionika”.
Uzzināsi visu par attiecībām, lai spētu uz tām palūkoties no citas prizmas un kaut ko savā dzīvē uzlabotu. Tiekamies!
Patika? Padalies ar citiem:
  •  
  •  
Evija Čeprova
evija.ceprova@gmail.com