Saderīgas attiecības – harmoniskas dzīves pamats

Saderība. Dažos vārdos tas ir tad, kad kopā ar otru cilvēku ir ļoti labi un nav nekādas intereses un vēlēšanās lasīt šādus rakstus.:)

Cilvēki ir tik dažādi un ar katru mums veidojas kaut kādas attiecības. Ar dažiem labas, ar citiem neitrālas, bet ar daļu nepatīkamas un graujošas. Par to jau es stāstīju pagājušajā reizē.

Pēc otra cilvēka mīlestības un atzinības tiecas ikviens – jauns, briedumā un krietnos gados. Tas, kurš labi izglītots un pavisam maz mācījies. Vesels un nevesels. Tā ir dabiska vēlēšanās un pat organiska nepieciešamība. Savās ilgās un meklējumos dažreiz esam nepacietīgi un par mīļoto izvēlamies cilvēku, kas pēc laika tomēr izrādās kopdzīvē neciešams.

Saderība ir VISS LABAIS un uzskaitīt to nemaz nav iespējams, bet es centīšos raksturot vismaz dažas jomas, lai Tev būtu skaidrāks, par ko tad ir runa.

Saderīgās attiecībās abi kopā priecājas par otra veiksmēm un panākumiem, tāpat kā saliedējas, lai pārvarētu kādas grūtības un jau atkal varētu baudīt kopābūšanu.

Tādās attiecībās notiek arī brīnumi – piemēram, vīrietis labprāt dodas sievai līdzi iepirkties, palīdz izvēlēties atbilstošākās lietas; sieviete dodas līdzi vīram medībās vai uz kādām sacensībām, lai justu līdzi mīļotajam, atbalstītu, nomierinātu, iedrošinātu. Puses nešķiro vīriešu un sieviešu darbus, katrs dara to, kas viņam labāk padodas un nepārmet otram to, kas īsti nesanāk.

Esot kopā, bieži gribās smaidīt, pieglausties, garāmejot iekniebt dibenā. Ir labi, jo vari būt dabisks, neko netēlot.

Saderīgās attiecībās ir maz strīdu. Pāris nestrīdas par ikdienišķām lietām – saimniecību vai naudas pelnīšanu, jo parasti katrs dara to, kas viņam vislabāk padodas, un otrs, saprotot savu nekompetenci, tajās lietās nejaucas. Ja rodas nesaskaņas, tās ātri pārvar, izrunā, aizmirst un nekad neatstāj dziļu aizvainojumu, mieles, negrauj pašvērtējumu un neaizskar pašcieņu.

Otrs spēj iedot padomu vai ideju, kas pašam nekad neienāktu prātā, vai pateikt priekšā risinājumu, kas visātrāk sakārtos kādu jautājumu.

Saderīgs mīļotais paver tādu pasaules skatījumu, kas līdz tam tev vienmēr bijis tumša bilde, pat neinteresants un bezvērtīgs. Viņš parāda, kā padarīt dzīvi patīkamāku un kā celt Tavu pašvērtējumu. Savukārt pretī saņem to, kas pašam pietrūkst, piemēram, mierīgu un relaksētu attieksmi, kas dzīvē ienes mieru un harmoniju.

No dabas mēs katrs esam iekārtots tā, ka tiecamies tieši pēc sava saderīgā cilvēka, nevis jebkura, kas liek sirdij straujāk sisties. Pat, ja attiecības izveidojam ar tipu, kas attiecībās rada spriedzi, zemapziņa vienalga liek mums uzvesties un pieprasīt no otra to, kas mūsu būtībai ir vajadzīgs un ko bez piepūles spētu iedot saderīgais. Saderīgie tādus jautājumus pat neapspriež, jo katram ir tieši tas, kas otram vajadzīgs. Tas tiek iedots īstajā laikā un vajadzīgajā daudzumā.

Cilvēks, kas dzīvo saderīgās attiecībās, ir harmoniskāks, mierīgāks un veselīgāks. Jo dzīvē vairs nav stresa.

Bet ārsti saka, ka stress ir iemesls daudzām veselības problēmām, neirozēm, pat audzēju ierosinātājs. Attiecībās laimīgs cilvēks ir daudz patīkamāks arī ģimenei, draugiem, kolēģiem, viņš ir iecietīgs, laipns un draudzīgs sarunās ar ikdienā sastaptiem cilvēkiem – nestrīdas ar kasieriem veikalā un neburkšķ sabiedriskajā transportā. Viņš nebojā nervus darba kolēģiem un ir enerģisks darbā, jo viņu nenomāc attiecību problēmas, strīdi ar sievu/vīru/bērniem.

Saderīgās attiecībās cilvēks dabiski vēlas būt skaists, kopts. Sievietes sāk pucēties, vīrieši ievelk vēderu un iztaisno plecus. Viņi vēlas patikt viens otram, domā, kā izskatīsies kopā, lai ar savu izskatu neaizvainotu otru.

Saderīgu vecāku bērni arī izaug veselīgi un pašapzinīgi, jo vecāki ir iecietīgāki pret bērna trūkumiem, viņiem nav vajadzības izgāzt dusmas par savu neizdevušos laulību uz bērnu.

Saderīgajiem ir labi arī divatā, viņi kopā ir tāda kā mikropasaule, citi tajā pat nav vajadzīgi. Sarunas vienmēr ir interesantas, gribās dalīties ar piedzīvoto, kopā priecāties. Seksā saskan gan biežums, gan ilgums. Humora izjūta ir uz vienas nots.

Daudziem liekas, ka tādas attiecības dabā neeksistē, ka tas iespējams tikai filmās, bet dzīvē vien neilgu laiku – rozā briļļu periodā. Vīlušies attiecībās, bet joprojām tiecoties pēc mīlestības, daudzi pievēršas reliģijai, jo tā saka, ka Dievs katru mīl bez nosacījumiem. Dažreiz Dievu mīlēt ir vieglāk kā cilvēku, jo Dievam jau nav trūkumu. Tomēr jebkuram cilvēkam, arī saderīgajam, ir savas vājās vietas, nepilnības, trūkumi, bet tie netraucē, jo ir izpratne par to, kā vienam otru papildināt.

Attiecības katrs būvē kā māk – ar savu zināšanu apjomu, pieredzi un izpratni. Ja nav skaidrs, kas saderību nosaka, cilvēks šauj uz dullo, kaut kur trāpa un vienkārši mēģina. Ja nav izdevies, tad ilgi spļaudās, dusmojas uz pasauli un saka, ka visi vīrieši ir cūkas/visas sievietes ir maitas/neviens mani nesaprot.

Tomēr attiecības var veidot arī ar izpratni. Un es uzskatu, ka tas ir labākais „aprēķins” kāds vien var būt. Ja ir iespēja izskaitļot, ar kuru cilvēku kopā tev dzīve būs harmoniska un piepildīta, kurās attiecībās varēsi pilnveidoties, augt, attīstīties, kurās saņemsi atbalstu, sapratni, iedvesmu, tad ir bezatbildīgi to neņemt vērā. Jo ne jau viena cilvēka dzīve tā tiek samaitāta, vienlīdz cieš abi un cilvēki viņiem līdzās. Un tas attiecas ne tikai uz laulībām, bet arī draudzību, sadarbību, radniecību.

Ja ar izpratni un nelielu iedziļināšanos pieiesi attiecībām, negaidīsi no otra neiespējamo, tad piedzīvosi daudz vairāk prieka un laimes brīžus.

Un es Tev šajā ceļā varu palīdzēt.

Patika? Padalies ar citiem:
  •  
  •  
Evija Čeprova
evija.ceprova@gmail.com