Pārdevējs piedzimst, nevis izmācās!

Pareizi izvēloties darbiniekus, tiek ietaupīts laiks un līdzekļi viņu apmācīšanai, kā arī dubultojas atdeve darbam.

Vadītāj, ja esat izmēģinājis mācīt un iedvesmot savus darbinieku visos iespējamajos veidos (ar personīgo piemēru, bonusiem, semināriem, treniņiem vai draudiem), bet cerētā rezultāta joprojām nav, visticamāk vienkārši esat pieņēmis darbā neatbilstoša tipa darbinieku!

Padomājiet, vai tiešām vēlaties turpināt šo neefektīvo darbošanos, ja risinājums ir daudz vienkāršāks un patiešām strādā? Mācīt darbiniekus, protams, vajag, taču tikai tos, kas der tieši šim darbam, tāpēc ir jāatrod vispiemērotākā tipa kandidāts.

Mana metode ir šāda. Darbinieku atrašanai nav izdomāts nekas labāks par darba sludinājuma izvietošanu un darba devēja pārrunām ar kandidātiem. Tas ir lētāk, ātrāk un drošāk, nekā izmantot personāla atlases kompāniju pakalpojumus.

Intervijā vērtēju kandidātu pēc neierastiem principiem – izmantoju sociotipa noteikšanu (noskaidroju cilvēka domāšanas veidu), lai pārliecinātos, vai kandidāts vispār spēs veikt viņam uzticētos pienākumus viņa domāšanas/uztveres īpatnību un tās nemainības dēļ.

Piemēram, pārdošanai un apkalpošanai nederēs cilvēks, kas sarunājas tikai tāpēc, lai sausi un vēsi nodotu informāciju.  Tomēr, ļoti daudzi cilvēki vienkārši piedzimst ar tieši šādu domāšanas  (informācijas uztveres) veidu, izvēlas savam tipam neatbilstošu profesiju un to pat nenojaušot un negribot grauj Jūsu biznesu un labo reputāciju. Iespējams, viņi būtu vislabākie ķirurgi vai programmētāji, bet nezināšanas dēļ ir kļuvuši par vājiem pārdevējiem.

Meklējot darbinieku, Jūs vēlaties lai viņš atbilst konkrētām Jūsu uzņēmuma prasībām. Tas ir saprotami, taču tiek pieļautas divas izplatītas kļūdas:

  1. kandidāts tiek pārvērtēts, ja viņam ir laba izglītība, pieredze vai arī viņš vienkārši labi prot sevi pasniegt – skaisti runā un saģērbies labāk par citiem;
  2. kandidāts netiek paņemts darbā, ja viņš neatbilst darba devēja iecerētajam tēlam, kaut arī ir potenciāli piemērots šim darbam.

Kļūdu rezultātā skaistais kandidāts ar trīs izglītībām tiek pieņemts, bet izrādās viduvējs, un meklējumi jāsāk no jauna.

Metodes priekšrocības:

  • Piemērota un atbilstoša sociotipa darbinieka pienesums uzņēmumā būs vismaz divas reizes lielāks par to, kāds tas būtu, izvēloties darbinieku pēc ierastajām metodēm.
  • Iespēja pieņemt darbā neatbilstošu cilvēku praktiski tiek izslēgta

Vidēji viena kandidāta novērtēšanai ir nepieciešamas 45-60 minūtes. Uz interviju klātienē, pēc CV izskatīšanas, tiek aicināti tikai potenciāli atbilstošākie kandidāti. CV izvērtēšanu veicu bez maksas.

Par kandidātu sniedzu pamatotu slēdzienu:

  • vai viņa spējas ir atbilstošas, lai veiktu darba pienākumus;
  • kuri darbi kandidātam padosies vislabāk, bet kādus pienākumus šim cilvēkam nedrīkst uzticēt;
  • kā šis cilvēks sapratīsies ar tiešo vadītāju;
  • kas kandidātu patiešām motivē darbam.
Patika? Padalies ar citiem:
  •  
  •  
Evija Čeprova
evija.ceprova@gmail.com