Vīrietis ar viedokli

Nezin kāpēc ir pierasts uzskatīt, ka attiecības, jūtas, mīlestība ir tēmas, kas uztrauc un interesē vienīgi sievietes. Šo maldīgo priekšstatu kultivē prese, vietnes internetā, dažādas interešu grupas un pulciņi. Savā ziņā vīrieši pat tiek izstumti no attiecību tēmām – nelasi, tas taču sieviešu žurnāls! Ko tu darīsi tajā seminārā, tur taču vienas sievietes!

Sarunās ar dažādiem cilvēkiem, vīrieši bieži izsaka sarūgtinājumu par to, ka vīrieša viedoklis, skatījums uz attiecībām praktiski nekur un nekad netiek atspoguļots, esot tikai sieviešu intereses, vajadzības, redzējums.

Bet tas nebūs nekāds atklājums, ja teikšu, ka ikviens vīrietis tieši tāpat kā sievietes tiecas būt saprasts un mīlēts. Daudzi tāpat meklē atbildes un izskaidrojumus savām neveiksmēm, meklē mierinājumu salauztai sirdij un cenšas atrast veidu, kā otrreiz vairs nekļūdīties.

Ikviens vīrietis tieši tāpat kā sievietes tiecas būt saprasts un mīlēts.

Katram, protams, ir citas intereses, vajadzības, prasības, atšķirīgas vēlmes un sapņu piepildījums. Viens ilgojas pēc erudītas, zinošas un varošas sievietes, kas palīdz atšķetināt sarežģītas sadzīves situācijas, cits alkst satikt padevīgu apalīti, kas pakļausies vīra spēcīgajam tvērienam. Tikai zinot, cik dažādi cilvēku tipi mēs esam, ir iespēja saprast, ka katra vīrieša ilgas un tiekšanās ir adekvātas, pamatotas, saprotamas un tām ir iespējams rast piepildījumu. Jo šeit ir zināms un skaidrs, ka katrai vajadzībai daba ir likusi pretī piepildījumu saderīga cilvēka veidolā.

Šajā sakarā gribu tev atklāt, kā top mani vebināri, semināri un raksti. Tu jau zini, ka viens nav karotājs un pasaule no viena cilvēka skatu punkta ir stipri nepilnīga.

Tāpēc es atzīšos, ka man ir palīgs. Pat ne palīgs – drīzāk man ir otra puse. Manas otras acis, otra sirds, dzirdīgākās ausis un asākais prāts.

Visas labās un iedvesmojošās domas, atziņas, secinājumi, pamudinājumi un ieteikumi rodas garās un saturīgās sarunās ar manu vīru. Viņš dzīvo līdzi visiem maniem notikumiem un sasniegumiem, tāpēc palīdz manu darbu darīt labāk, skaistāk, saturīgāk un vispusīgāk. Viņš nav redzams, bet vienmēr līdzesošs katrā rakstā, seminārā ar viņa vīrišķīgo skatījumu un viedokli, kuru es arī aprakstu savos rakstos.

Bez saderīga cilvēka līdzdalības man nebūtu bijis iespēju izprast un orientēties tik daudz jomās, kuru smalkās nianses spēj atklāt vienīgi vīrietis. Vai ir runa par biznesu, seksu, naudas pelnīšanu vai ģimenes attiecībām, „otras puses” skatījums vienmēr dod labāku izpratni par jebkuru jautājumu. Ne tikai attieksmi un viedokli, bet tieši spēju saprast ko, kā un kāpēc domā un jūt tas otrs dzimums.

Socionika jau vispār ir tāda bezdzimuma padarīšana. Tā ir laba tieši ar to, ka par varītēm nespiež sievietēm būt sievišķīgām un negaida muskuļainu vīrišķību no katra, kas pēc pases skaitās vīrietis. Tāpēc socionikas klausītāju vidū ir ne tikai sievietes, bet arī vīrieši. Vebinārus kopā klausās pāri un pat veselas ģimenes, uz konsultāciju atnāk tēvs, bet vēlāk atsūta arī savu dēlu un brāli. Jo tā nepārstāv vienu viedokli, bet runā par mums visiem, par ikkatru no mums. Par dažādu tipu cilvēkiem.

Semināros  mēs runājam par katra tipa nosacīto dzimumu. Ir vīrieši, kas savā rīcībā un izskatā ir sievišķīgi, maigi, un tas nebūt nav saistāms ar šī cilvēka seksuālo orientāciju. Un ir sievietes, kuras uzvedas kā vīrieši un nekādas kleitas un vainadziņi to nespēj izmainīt. Socionika izskaidro, ka tas ir atkarīgs no tipa, tipam raksturīgajām iezīmēm. Ir sievišķīgie tipi. Ir vīrišķīgie tipi. Un ir tādi ne šādi, ne tādi 🙂

Esmu Balzaka tips, tas viduvējais. Iespējams, arī tas man palīdz labāk saprast gan vīriešus, gan sievietes. Jo es pati sevi nekad neesmu uzskatījusi par sievišķīgu, visas padarīšanas, kas pēc definīcijas piedienās sievietēm, mani nekad nav sajūsminājušas. Nekad arī neesmu centusies pāraudzināt sevī šo iezīmi. Tomēr visam savs laiks, un te atkal ir brīdis piesaukt vīriešus un saderību, kas pat vispelēkāko Balzaku spēj pārvērst par sabiedrībai derīgu pilsoni.:)

Socionikas konsultācijas, semināri, vebināri un šie mani ieraksti vienmēr būs vieta, kur mēs runāsim par cilvēkiem, nevis tikai vīriešiem vai sievietēm, jo tāda ir šī zinātne, tāds ir tās mērķis un tā mēs abi – viņš un viņa kopā – redzam šo pasauli, attiecības un mūsu iespējas augt, pilnveidoties un dzīvot labāk.

Patika? Padalies ar citiem:
  •  
  •  
Evija Čeprova
evija.ceprova@gmail.com