Profesijas izvēle – kā to izdarīt?

Es brīnos par mūsdienu jaunatni. Pareizāk būtu teikt, ka es viņus apbrīnoju par atbildības sajūtu pret mācībām un savu nākotni. Viņi reāli mācās! Un dara to pat distances apstākļos, kad būtu iespēja izlīferēt un nedarīt.
Viņi lauza galvu par nākotnes profesiju, darbojas papildus pulciņos un kursos, strādā ar privātskolotājiem, raizējas par savām sekmēm. Jo viņi domā par savu nākotni.
Kāda tā būs reāli, to nezin neviens, bet darbs un centība, kas tagad tiek pielikta, ir milzīgi!
Es savos 15-16 gados biju bezatbildības kalngals. Bastoju stundas, tusiņi un draudzība bija svarīgāki par visu. Man nebija nojausmas un intereses par pieaugušo dzīvi, neuztrauca naudas pelnīšana un pat ne nākamā diena. Pasaule bija maza, jo nebija interneta un viegli pieejamu iespēju uzzināt par dzīvi kaut ko vairāk.
Šobrīd mani tomēr uztrauc jauniešu nopietnā pieeja mācībām. Kad būs tas laiks, kad viņi ballēsies un darīs jocīgas lietas, par kurām vēlāk būs kauns? Kad viņi pamēģinās būs bezatbildīgi?
Vai nav tā, ka mācīšanās un izglītības jautājums šobrīd ir kļuvis pārlieku svarīgs? Mācies, bērniņ, bez izglītības nevienam nebūsi vajadzīgs!
Bet vai šie bērni būs gatavi piedzīvot vilšanos, kad arī AR izglītību viņi darba tirgū nebūs pieprasīti?
Skola pasniedz, ka izglītība un centība ir panākumu atslēga, bet nebrīdina, ka var arī nesanākt. Ko darīt tad? Centīgie un izglītotie tiek audzināti par ērtiem cilvēkiem un paklausīgiem darbiniekiem. Ambiciozos nosoda, slinkos – kaunina.
Tomēr spējas un talanti ir ikvienam, tāpat kā atšķirīgi mērķi un to sasniegšanas veidi.
Ir vērts slīpēt savus dabas dotos talantus, trenēt savas prasmes un atrast savu specifisko un salīdzinoši šauro specializāciju. Lietpratējs, eksperts vai speciālists sev piemērotā jomā, kas viegli un kvalitatīvi padodas, ir daudz vērtīgāk kā akadēmiskas zināšanas interesantā, bet nevienam nevajadzīgā jomā.
Mūža profesiju 16 gados noskatīt spēs retais, bet var vismaz atrast to nišu, kurā ir vērts iedziļināties.
Uzzinot savu sociotipu, jaunietis varēs vieglāk izdarīt izvēli, atmest bezcerīgus sapņus, netērēt savu laiku un naudu uz formālām studijām, kas nekad nekļūs par viņa profesiju.
Tipu noskaidrot ir patīkami un viegli!
To var izdarīt vienas sarunas laikā, tiekoties klātienēvai videosazvana formātā.
Izmanto iespēju – maijā un jūnijā karjeras konsultācijai jauniešiem ir 20 eiro atlaide. Konsultācija maksā 40 eiro.
Piesakies, rakstot man evija.ceprova@gmail.com vai piezvani t.29189789.
#socionika #karjeraskonsultacija #darbs #karjera #laimīgaidzīvei#profesija

Patika? Padalies ar citiem:
  •  
  •  
Evija Čeprova
evija.ceprova@gmail.com