Lasītāju jautājumiKategorija: AttiecībasDuālās attiecības starp Napoleoni un Balzaku vīrieti
Evija Čeprova Admin. pajautāja pirms 8 years

Paldies par interesanto cilvekutipi.lv jautājumu un atbilžu sadaļu! Jau kopš 2010.gada lasu soicionikas grāmatas un forumus, šīs zināšanas man ir ļāvušas ļoti uzlabot savas komunikācijas prasmes. Bet tomēr vairāk lietišķās, ne romantiskās.

Tāpēc man arī ir jautājums par duālajām attiecībām Napoleons un Balzaks. Cik no rakstiem saprotu, ja Napaleons ir sieviete, tad duālās attiecības būs diezgan grūti izveidot, jo Balzaka vīrieši nav iniciatori. Pati no savas pieredzes diemžēl to varu apstiprināt – lai gan man ir pazīstami pietiekami daudz Balzaka vīrieši, ar kuriem dalām vienādas intereses un hobijus, dzīvesveidu, romantiskajām attiecībām neesam bijuši pat tuvu. Viņus interesē mans viedoklis – vienmēr kvalitatīvi sarunājamies, viņi novērtē manas spējas – komunikācijas prasmes, organizēšanu, bet nekas vairāk nenotiek, jo .. es nezinu kāpēc. Varbūt tāpēc, ka esmu pa ātru? Tipu noteikšanā nekļūdos – atpazīstu duālos – Balzaka grudenā, gudrā klātbūtne mani ļoti relaksē, liekas, pasaulē uz mirkli viss ir kārtībā. Bet vieglāk romantiskas attiecības veidojas ar ētiskajiem vīriešiem – Dima, Haksliju un Napaleonu, bet vislielāko iniciatīvu ir izrādījuši Žukovs un arī Džeks. Bet ar Džeka tipu nekas ilgstoši nav sanācis, jo interešu un vērtību ziņā nav bijis pa ceļam. Un tomēr, kas ir ar to duālo Balzaku?

Aiga

2 atbildes
Evija Čeprova Admin. atbildēja pirms 4 years

Sveika, Aiga! Paldies par jautājumu.

Balzaki ir diezgan inerti un kūtri, nedaudz kautrīgi un par sevi nepārliecināti. Tāpēc viņiem no dabas par saderīgo “iedalīts” bezbailīgais Napoleons, kurš droši uzrunā Balzaku, izrāda iniciatīvu un “paņem” to, kas iepaticies. Grūtības izveidot saderīgas attiecības šajā pārī var būt sabiedrībā pieņemto stereotipu un tradīciju dēļ, ja Napoleona tipa sieviete uzskata, ka viņa nedrīkst spert pirmo soli un izrādīt iniciatīvu. Ja šos stereotipus atmet un riskē, tad parasti Balzaks ir priecīgs par viņam parādīto uzmanību un atvieglots, ka pašam nav bijis jādodas iekarošanas cīņā.

Tomēr nav pareizi domāt, ka attiecības tiešām izveidosies ar katru duālo. Ir nozīme arī vienkāršai savstarpējai patikšanai – izskats, ķermeņa aromāts, balss un citas smalkas nianses, kuras dažkārt ar prātu tik grūti pārvarēt.

Un vēl, protams, jautājums, vai savu tipu esi pareizi noteikusi. Varbūt tas pat labi, ka ar Balzakiem nekas nesanāk 🙂

Agita atbildēja pirms 4 years

Sveicināta, Aiga!
Arī man pēc Tavas vēstules izlasīšanas ir ko piebilst.
Vēlos vērst uzmanību uz Evijas pēdējo teikumu.
Kāpēc??!? Jo Tevis rakstītais teksts un sajūtas man ļoti atgādina mani pašu pirms vairākiem mēnešiem, kad biju tik ļoti pārliecināta, ka esmu Napoleone.
Uskatīju, ka esmu sensors nevis intuīts tips. Un, turklāt, noskaitīju pārmetumus savam līdzcilvēkam par to, ka viņš atļāvās apgalvot pretējo. Bet, pēc pamatīgākas iedziļināšanās socionikā, sapratu, ka tomēr kļūdos.
Domājusi esmu par to, vai vispār Napoleons veltītu laiku tam, lai tekstā pieminētu savas stiprās īpašības – t.i. organizatoriskās spējas, komunikāciju utt. Man šķiet, ka viņiem tas varētu būt tik pašsaprotami, ka ar to pat īpaši nelepotos. Aizdomājos arī par to, ka sabiedrībai mēs cenšamies parādīt tieši tās īpašības un funkcijas, kas mums patiesībā nemaz nav tik spēcīgas, bet kuras mēs ļoti vēlētos. Un par to (ja vien pareizi esmu nopratusi) atbild trešā funkcija. Man kā Hakslijai tā ir ekstravertā gribas un varas sensorika, kas Napoleonei tostarp ir pirmā – spēcīgā funkcija. Trešā funkcija darbojas, šķiet, ka ir iespejams to pielietot. Man tas saistās ar vadību. Esmu tiekusies būt vadītāja, bet patiesībā, ar laiku pagurstu, ja man jāizdara SPIEDIENS uz cilvēkiem. Par pirmo funkciju – iespēju intuīciju es pat īsti nepiedomāju. Šī joma ir bijusi pašsaprotama. Emocijas saistībā ar Balzakiem bija tieši tādas pašas. Ar Balzakiem man kā Hakslijai ir mirāžas attiecības. Viņu klātbūtnē viss liekas čill, bet pamatā kā vīrieši neuzrunā. Un vēl mani paķēra teikums par to, ka Džeki un Štirlici Tev piesaista uzmanību (gluži kā man, jo ar Džekiem man ir soc pasūtījuma attiecības, kur esmu info pārraidītāja. Džeki mani uztver kā stipras gribas sievieti, kādu es sevi arī parādu sabiedrībā (itkā būtu Napoleone). Savukārt, ar Štirlicu esam aktivatori. Un ja vīrietim Štirlicam Tu simpatizē, viņš ap tevi drūzmēsies kā bite ap medu. Kaut gan nevar noliegt, ka viņš to darītu arī ap citām tipa pārstāvēm. :D) Vēl varētu piedomāt par to, ka lieto tādus vārdus kā – varbūt, es īsti nezinu – kas liecina par šaubām, kas sensorajiem nav īsti raksturīgs. Es kā intuīte ļoti bieži lietoju tādus vārdus kā – iespējams, varbūt, droši vien (nenoteiktība). Nesaku, ka Tu esi Hakslija, bet aicinu pievērst uzmanību un padziļināti izurbties cauri socionikai, pirms pieņem kļūdainu lēmumu attiecībās. 🙂

Tava atbilde