Lasītāju jautājumiKategorija: MaksimsKā atšķirt Štirlicu un Maksimu vīrieti?
Lāsma Admin. pajautāja pirms 4 years

Kā atšķirt Štirlicu un Maksimu vīrieti? Vīrieti, kurš pret draugiem ļoti labi izturās, bet pret ģimenes locekļiem prasīgāks. Nav runīgs mājās, nav īpaši komunikabls attiecībā uz svešiem cilvēkiem, tajā pašā laikā nespēj brīvdienas pavadīt bezdarbībā, jautā – ko mēs varētu darīt, kur aizbraukt vai tmldz. Ļoti patīk dārza darbi, šādā veidā atpūšas. Ikdienā puķes nedāvina, taču, kad dāvina, dāvanas ir vērtīgas. Pret tuviniekiem nav īpaši iecietīgs, mēdz uzsvilties un uzreiz saka, kā ir. Ar svešiem ārēji draudzīgāks.

1 atbildes
Evija Čeprova Admin. atbildēja pirms 2 years

Labdien!

Teikšu godīgi, ka labprāt izvairītos atbildēt uz šo jautājumu. Paskaidrošu, ka tas ir tāpēc, ka mēs ikviens katru tipu uztveram ļoti atšķirīgi. Kas vienam skaitās "prasīgs", tas citam vispār paliek nepamanīts. Par ziediem un dāvanām arī tas pats – nevaru apgalvot, ka, piemēram, ziedu dāvināšana vai nedāvināšana ir kādam tipam raksturīga iezīme. Drīzāk tas no audzināšanas atkarīgs. Jūsu aprakstītās iezīmes tikpat labi kaut kādā mērā var attiekties arī uz Draizeru vai Robespjēru. Taču, iespējams, ka tas ir vēl kāds cits tips.

Tomēr galvenais iemesls, kāpēc es nevēlos šajā gadījumā izteikt viedokli ir pieredze, kas liek būt uzmanīgai. Pēc apraksta man cilvēku pasniedz kā Štirlicu, bet reāli satiekot noskaidroju, ka viņš ir Jeseņins. Ne jau speciāli kāds tā rīkojas, bet tāpēc, ka šo tipu pasniedz katrs caur sava tipa prizmu. Tādi kā klusie telefoni sanāk, kur kāds kaut ko noteikti saprot nepareizi. Citreiz gadās, ka cilvēku cenšas "ievilkt" kādā sev vēlamā tipā. Un galu galā – tips jau nav viņa rīcības apraksts, bet gan viņa paša VALODA, ko otrs var tikai pa savam atstāstīt, nevis tieši nodot. Tāpēc labāk ir satikties dzīvē.

Bet tad ja Jūs zināt savu sociotipu, otram to var noteikt pēc savstarpējo attiecību komforta. Vai ir labas attiecības ar to cilvēku, vai tomēr ne visai, un tad pēc savstarpējo attiecību tabulas noskaidrot, ar kuru tipu Jums tādas ir.

Tava atbilde