Lasītāju jautājumiKategorija: GabēnsKā ,,atslēgt,, galvu un prātu?
Evija Čeprova Admin. pajautāja pirms 5 years

Labdien!
Kā loģiskam sensoram cilvēkam iemācīties kaut reizēm atslābt,,atslēgt,,galvu un prātu?
Meditācija izmēģināta.Neder.Vai ir kādi citi varianti?

Gabēns

6 atbildes
Evija Čeprova Admin. atbildēja pirms 2 years

Nesen pati uzzināju par vienu socionikas metodi, kura palīdz katram tipam noņemt slodzi no tās jomas, kas viņu dara saspringtu. Tavā gadījumā Tevi ir “nomocījusi” domāšana, analizēšana, prātošana. Tā ir Gabēna 2.funkcija. Risinājums saucas “diagonālā imperatīva”. Tas nozīmē, ka mēs spējam atslogot saspringto funkciju tikai ieslēdzot to funkciju, kas psihes modelī ir pa diagonāli pretī. (Psihes modeļus visiem tipiem var apskatīt te ). Gabēnam pa diagonāli melnajai loģikai atrodas melnā ētika. Un tās ir emocijas. Kā to darīt praktiski – vajag smieties, raudāt, noskatīies kādu smieklīgu raidījumu, iet uz teātri, lasīt grāmatas, dziedāt, kliegt, atcerēties kaut ko jauku, mīlēt, ienīst, klausīties iedvesmojošas runas. Darīt to, kas rada prieku vai pārdzīvojumu.
Es pati varu ieteikt vērot uguņošanu. Ļoti ātri un viegli atraisa emocijas un aizdzen domas:)
 

Evija Čeprova Admin. atbildēja pirms 2 years

Paldies!

Evija Čeprova Admin. atbildēja pirms 2 years

….kaut tik un tā šis līdz galam nav skaidrs…

Evija Čeprova Admin. atbildēja pirms 2 years

Iepriekš Tu mēģināji prātu atslēgt ar meditācijas palīdzību. Bet tās vietā efektīvāk būtu darīt kaut ko tādu, kas atraisa emocijas – “vajag smieties, raudāt, noskatīies kādu smieklīgu raidījumu, iet uz teātri, lasīt grāmatas, dziedāt, kliegt, atcerēties kaut ko jauku, mīlēt, ienīst, klausīties iedvesmojošas runas. Darīt to, kas rada prieku, liek smaidīt, smieties, vai pārdzīvojumu.”
Vislabākos ieteikumus te var dot Jeseņins, Dimā, Igo vai Hamlets. Viņiem emociju izpaušana ir dabiska lieta.

Evija Čeprova Admin. atbildēja pirms 2 years

…īsti neizprotu iedalījumu baltajā un melnajā…neuztveru loģiku(ha,ha) tajā…Kur par to varētu paskatīties vai palasīties?

Tava atbilde