Lasītāju jautājumiKādas attiecības ir piemērotas darba videi, lai ar kolēģi būtu viegli saprasties, sadarboties darba pienākumu izpildē? Interesē gan situācija vadītājs – padotais, gan vadītājs-vadītājs. Vai arī tur jāmeklē aktivatori un duālie?
Elita Admin. pajautāja pirms 1 year

Kādas attiecības ir piemērotas darba videi, lai ar kolēģi būtu viegli saprasties, sadarboties darba pienākumu izpildē? Interesē gan situācija vadītājs – padotais, gan vadītājs-vadītājs. Vai arī tur jāmeklē aktivatori un duālie?

1 atbildes
info Admin. atbildēja pirms 11 mēn.

Sveika, Elita!

Manā skatījumā darbā svarīgākais ir tas, lai darbinieka spējas būtu atbilstošas veicamajam darbam, saderība ir sekundārs jautājums.

Duālās, jeb pilnīga papildinājuma attiecības darbam ir pārlieku komfortablas, tās drīzāk atslābina, nekā rosina strādāt.

Aktivācijas attiecības jau ir atbilstošākas, tomēr var gadīties, ka atškirīgās darba organizācijas dēļ (viens ir racionāls, bet otrs iracionāls) var izcelties strīdi un gribēsies vienam otru paregulēt.

Ja uzņēmumā darbiniekiem ir socionikas zināšanas, tad arī nesaderīgiem tipiem sastrādāties nav grūti, un ja mēŗkis ir labi padarīt darbu. Ja svarīgākais ir darbā labi justies, tad protams ērtāk būs kopā ar kādu no saderīgajiem.

Paskaidrošu, ka atkarībā no paveicamā darba mērķa ir iespējams radīt ļoti dažādu attiecību kombinācijas – plānošanai un ideju ģenerēšanai derēs vieas attiecības, bet kontrolei vai apmācībai jau jāmeklē pavisam cita veida attiecības.

Universālas atbildes te nav, viss atkarīgs no uzņēmuma ambīcijām un vēlmes izmantot zināšanas.

Tava atbilde