Lasītāju jautājumiKategorija: BalzaksKuri ir biznesa cilvēki?
Evija Čeprova Admin. pajautāja pirms 5 years

Kuri no tipiem ir biznesa un darījumu cilvēki?

Vita

1 atbildes
Evija Čeprova Admin. atbildēja pirms 2 years

Sveika, Vita!
Tradicionāli biznesa tvērienu piedēvē loģiski intuitīvajam ekstravertam Džekam. Tomēr, manā skatījumā jebkurš tips var būt biznesa un darījumu cilvēks, ja vien viņs ar to nodarbojas sev tuvā un saprotamā jomā. Jo ir atšķirība vai tirgo naftu/ogles/minerālmēslus vai, piemēram, esi viesu nama saimnieks.
Un tieši tāpat arī otrādi – nebūt visi Džeki nav uzņēmēji. Varbūt viņiem ir lielāks potenciāls to ralizēt, tomēr, izvēloties neatbilstošu darbības jomu arī viņi var piedzīvot izgāšanos.
Introvertajiem noteikti jāizvēlas kaut kāds neliela mēroga biznesiņš – kāds konsultāciju uzņēmums, frizētava, veikaliņš, kafejnīca. Ekstravertajem labāk padosies liela apjomīgi darījumi – pasākumu organizēšana, veikalu ķēdes, liela uzņēmuma vadīšana un tamlīdzīgi.
Galvenais nosacījums ir patikšana attiecībā uz nozari. Ja patīk un padodas tirgoties, tad jādara tas. Ja cilvēku apkalpošana nav tuva, tad var nelielā darbnīcā labot pulksteņus, nodarboties ar juridiskajiem pakalpojumiem vai izveidot interneta veikalu.
Neviens tips nenozīmē aizliegumu nodarboties ar kādu tīkamu lietu:)

Tava atbilde