Lasītāju jautājumiNekārtīgs vai bezatbildīgs? Kā vēl to sauc?
Rūpīgais pajautāja pirms 1 year

Paziņa man palīdzēja kārtot trauslus priekšmetus, to darot trīs sasita. Viss viņam apdauzīts, apskrāpēts, netīrs un noputējis.(mašīna, mantas). OMG!
 

1 atbildes
Evija Čeprova Admin. atbildēja pirms 1 year

Labdien!
Jā, cilvēku attieksme pret lietām tiešām ir ļoti atšķirīga. Racionāli un sensori tipi pret sev piederošajiem priekšmetiem izturas ļoti atbildīgi, raizējas par to, lai lietas kalpotu ilgi.
Savukārt iracionāliem intuītiem ar to iet grūtāk, jo kā jau lielākajai daļai intuitīvo tipu, priekšmeti paši par sevi ir mazsvarīgi, nebūtiski, svarīgāks ir viss nemateriālais, netaustāmais. Turklāt arī darbojoties intuitīvie tipi bieži aizsapņojas, par kaut ko aizdomājas, tāpēc var tā gadīties, ka darbošanās laikā kaut ko sasit.
Tomēr taisnības labad jāsaka, ka lielā mērā tas atkarīgs arī no cilvēka audzināšanas, atbildības līmeņa, vēlmes pilnveidoties un no tā, vai dzīvē ir bijuši skolotāji, kas šo attieksmi piekoriģē. Tāpēc nevar teikt, ka visi intuitīvie tipi ir nekārtīgi un ka visi iracionālie ir bezatbildīgi. Šo tomēr dzīves laikā var apgūt, ja vien ir tāda vēlēšanās.
Un arī ne tuvu visi sensorie tipi ir pedantiski un ne visi racionālie ir kārtīgi. Katru cilvēku labāk būtu vērtēt individuāli.

Tava atbilde