Lasītāju jautājumiKategorija: AttiecībasReizēm šķiet, ka Balzakam atkal ir pusaudžu gadi. Vai tā būs vienmēr?
Krī Admin. pajautāja pirms 4 years

Sveiki! Esmu Draizere, kopā ar Balzaku, kuram ir 22 gadi. Reizēm šķiet, ka viņam atkal ir pusaudžu gadi. Vai tā būs vienmēr?

3 atbildes
Evija Čeprova Admin. atbildēja pirms 1 year

Labdien!

Kāda vaina ir pusaudžu gadiem?:)

Tā kā Tu neesi atklājusi, kādas tieši izpausmes ir šim Balzakam un kas tieši Tevi satrauc, man ir grūti dot kādu padomu.

Vispār Balzaks pēc savas būtības ir tāds "vecs cilvēks" jau pavisam jaunā vecumā. Nekas viņu nespēj pārsteigt un aizraut, nekas tā īsti neinteresē, tāpēc drīzāk vajadzēja būt otrādi, ka Tu sūdzētos par to, ka viņš nav izkustināms no mājas. Varbūt "Balzaks" patiesībā ir Donkihots? (tas ir tikai mans minējums)

Varbūt vari papildināt savu jautājumu?

Draizere atbildēja pirms 1 year

Nu viņs bieži ir slinks, neko aiz sevis nesavāc, drēbes mētājas visos stūros. Kad kaut ko aizrāda vai norāda uz kadu nepadarītu darbu, tad viņš dumpojas un sāk čīkstēt Varbūt tas ir tikai viņa brīvais gars?

Evija Čeprova Admin. atbildēja pirms 1 year

Ā, nu tagad viss ir skaidrs:).
Draizers ir sensorais tips, kas labi jūt savu ķermeni, tāpēc vēlas, lai visapkārt viss ir patīkams – tīrs, smaržīgs, kārtīgs. Lai nekas apkārt nerada diskomfortu. Lai ir prieks acīm, nekas nespiež, nesmird, ir pietiekami silts, apgaismots, labā kvalitātē. Tas ir būtiski, jo visi sensorie tipi dzīvo šeit un tagad, un viņu vērtība ir viss, kas taustāms, materiāls.
Balzaks ir intuitīvais tips, kuram lielākā vērtība ir viss, kas nemateriāls. Domas, laiks, iespējas un tamlīdzīgi. Fiziskais komforts Balzakam, protams, patīk, tomēr ne tik ļoti, lai par to īpaši satrauktos un bez īpašas vajadzības censtos to nodrošināt.
Tik pat ļoti kā Tevi tas, ka viņš az sevis nesavāc un atstāj bardaku, Balzaku tracina Tava cepšanās un zāģēšana par šādiem "niekiem". Balzaka izpratnē kārtība galīgi nav tas, kas ietekmē kaut kādus būtiskus procesus dzīvē. Tā teikt – no nekārtības neviens vel nav nomiris.
Ko darīt? Pārstāt pārmest, bet drīzāk parādīt priekšā un paskaidrot, kādi būs ieguvumi no tā, ka viss būs sakārtots. Bet bez pārmetumiem un zāģēšanas par slinkumu un nevīžību. Jā, Draizers (un arī Igo, Hamlets, Dostojevskis) ir tāds tips, kuram ļoti patīk pamācīt, bet tas tiešām mēdz būt ļoti kaitinoši, jo Draizers dažkārt savos pārmetumos pats uzkarst un nemaz nejūt kā labi domātā pamācība jau ir pārvērtusies par pasaules mēroga drāmu. Balzaks tādā gadījumā nekļūs paklausīgāks un kārtīgāks, bet gan noslēgsies un turpinās spītīgi darīt pa savam, jo uzskata pats sevi par gana saprātīgu, lai zinātu, kas un kā ir pareizi.
Nav jau arī tā, ka Balzaki visu mūžu paliek nevīžīgi, slinki un neko aiz sevis nesavāc. Kārtīgums viņiem izpaužas kampaņu veidā – kad uznāk iedvesma, tad pieķeras un izdara. Bet nelaime tāda, ka uz šīm lietām "mūza" lido reti:) Vienkārši palūdz viņam Tev pievienoties, kad sāc kaut ko kārtot.
Un vissvarīgākais, starp citu, ir tas, ka Balzaka būtība un uzdevums pasaulē ir "lietu organizēšana laika ekonomijai". Citiem vārdiem sakot – darīt tikai pašu nepieciešamāko (viņa vērtību skalā) un efektīvāko, nekādu lieku kustību! Un tā kā vākt aiz sevis nekādi neietilpst svarīgo darbu kategorijā, tad tam arī netiek veltīts Balzakam tik vērtīgais laiks. Daudz vērtīgāk ir domāt, plānot, filozofēt. To visu, protams, Draizers nevar redzēt, tāpēc liekas, ka Balzaks "bieži slinko". Būtībā Tu tagad saki, ka Balzaks ir slikts, tāpēc, ka nav tāds kā Tu (nerīkojas kā Tu). Bet tieši tajā ir viņa vērtība. Iedomājies, ja Tavs partneris būtu kā Tu – tikpat kārtīgs, bet arī tikpat uzstājīgs, principiāls, mīlētu dot padomus, aizrādītu jebko, kas viņam nepatīk, pierasītu nedalītu uzmanību un lai Tu izpildi visu nekavējoties. Vai tādas attiecības (cīkstēšanās) ilgi pastāvētu?
Tu domā, ka Tu tagad paciet Balzaka nepilnības, bet tici man – tieši tāpat Balzaks pacietīgi, čīkstot un drusku dumpjoties, pacieš arī Tavus pārmetumus.
Pačukstēšu, ka tik iecietīgs pret pārmetumiem un pamācībām, ko spēj radīt Draizers, var būt tikai Balzaks. Visi citi tipi visticamāk Draizeru jau sen būtu aizsūtījuši pastaigāties, bet Balzaks prot gaidīt kā neviens. Gaida, kad Draizeram pāries audzināšanas lēkme.
Ikvienam tipam ir kaut kādi trūkumi. Un savstarpējās saderības vai nesaderības dēļ mēs tos vieglāk vai grūtāk pieņemam.
Vienkārši pieņem, ka Tev saderīgais Balzaks nav no kārtīgajiem. Toties viņš labi orientējas telpā un stilīgi jokojas:) Pastāsti viņam, cik Tev ir svarīga kārtība un pajautā, kas ir svarīgs viņam. Es domāju, ka jūs vienosieties. Galvenais – nepacel balsi, jo tas ļoti traumējoši uz viņu iedarbojas. Un viss būs labi!:)

Tava atbilde