Lasītāju jautājumiKategorija: AttiecībasKo domājiet par cilvēku grupas saskarsmi, kurā ir pārstāvēti tikai trīs tipi no vienas kvadras?
Laura :) Admin. pajautāja pirms 3 years

Sveiki! Ko Jūs domājiet par cilvēku grupas saskarsmi, kurā ir pārstāvēti tikai trīs tipi no vienas kvadras (Viens duālais pāris)? Es, piemēram, esmu Draizers, komunicējot kopā ar Napoleonu un Balzaku, jūtos kā enkurs.

Laura

2 atbildes
Evija Čeprova Admin. atbildēja pirms 1 year

Sveika, Laura!

Vienas kvadras sociotipi paši par sevi vēl nenozīmē savtarpēju saderību un sapratni vai kopābūšanas labsajūtu.

Vispirms jau jānoskaidro, kāpēc vispār šie tipi ir kopā šajā mazajā grupā, kas nosaukta par kvadru. Šie tipi ir apvienoti pēc 3 kopīgām šiem tipiem piemītošām "Reiņina pazīmēm": 1) izlēmīgie + 2)demokrāti + 3)objektīvisti (nopietnie). Papildinoši saderīgie te ir divi pāri: Napoleons+Balzaks un Džeks + Draizers. Draizeram ar Napoleonu ir spoguļa attiecības un tajās ir gana daudz savstarpēju trūkumu vai pareizāk sakot iezīmju, ar kurām šie tipi viens otru tik tiešām uztver pagrūti. Kaut vai tāpēc, ka Draizers ir racionāls (apdomīgs "enkurs") tips, bet Balzaks un Napoleons abi ir iracionāli (viegli garastāvokļa cilvēki).

Kvadrā esošajiem tipiem ir citi vienojoši uzdevumi. 3.kvadrā tā ir sevis realizācija, savstarpēja kritizēšana, rīcība, noskaidrot, kur bija problēma vai kļūda, atklāt "augoņus" sabiedrībā.

Laura atbildēja pirms 1 year

Paldies par izsmeļošu atbildi!

Tava atbilde