Lasītāju jautājumiKategorija: AttiecībasVai apvienībā Džeks un Hakslijs pastāv izredzes veiksmīgi sadarboties?
Elizabete Admin. pajautāja pirms 3 years

Vai apvienībā – Džeks un Hakslijs pastāv izredzes veiksmīgi sadarboties radošajā sfērā, t.i. muzikālu projektu veidošanā?

Elizabete

1 atbildes
Evija Čeprova Admin. atbildēja pirms 1 year

Sveika, Elizabete!

Ļoti atvainojos, ka tik ilgi vilcinājos sniegt šo atbildi, jo jautājums patiešām ir grūts, gribētos Tevi atbalstīt un iedvesmot, tomēr, zinot socioniku šīm attiecībām nav labas nākotnes prognozes.

Mēģināšu izskaidrot, kāpēc tā.

Šīs ir nesimetriskas attiecības, tas nozīmē, ka abi cilvēki šīs attiecības neuztver vienādi. Socionikā attiecības ar 12 tipiem ir simetriskas (abpusēji vienādas). Ja patikšana, tad abpusēja, ja antipātijas – tad tās izjūt abi. Bet attiecības četru pārējo tipu starpā veidojas nesimetriski, tās sastājas gredzenos pa 4 tipi kā tādā vagoniņā, kurā informāciju no pēdējā vagona visu laiku padod uz priekšu, bet nekad nesaņem neko pretī atpakaļ. Kaut kas līdzīgs kā skolotājs stāv klases priekšā un māca bērnus, nodod viņiem zināšanas, bet bērniem nav ļauts atpakaļ šo informāciju nodot. Tas liek šim te uztvērējam draņķīgi justies, jo ne jau viss, ko saka skolotājs, interesē, patīk un ir pieņamams.

Tāpēc es teiktu, ka šādā pārī apzināti labāk nesaistīties, jo pēc laika tas var beigties ar vienas puses stresu, depresiju, apvainošanos vai pašvērtējuma pazaudēšanu.

Šīs attiecības ir nepieciešamas cilvēcei un sabiedrībai kopumā, lai notiktu sabiedrības attīstība, bet tīri perosnīgi un individuāli tās nav patīkamais ilgstošai un ciešai sadarbībai.

Tās, protams, var veidot, ja ir socionikas zināšanas diezgan pamatīgas, lai labi viens otru saprastu, spētu distancēties no personiskā un veselīgi uztvertu otras puses teikto. Tomēr tas nozīmē, nemitīgi būs sevi jākontrolē, jādomā līdzi vai teiktais otru neaizvainos, neaizkatinās, un tas nozīmē, ka radošais projekts mūzikā vairs galīgi nebūs radošs, bet tāds stīvs, pareizs, un diez vai sasniegs to mērķi, kas saķotnēji bija iecerēts.

Bez tam tā puse, kura informāciju pārraida, jeb saucās Pārraidītājs šajās attiecībās, vispār nesapratīs, kur ir problēma, jo viņu nekas netraucē un viņam dvēselē neviens nelien.

Tāpēc es teiktu, ka izredzes un cerība jau vienmēr pastāv, kamēr vien cilvēkiem būs labi nodomi un liela vēlēšanās. Taču jāatcerās, ka ar to vien nepietiek un dabas ieliktā kārtība tāpat būs stiprāka un agri vai vēlu sevi parādīs. Tāpēc, ja tas ir iespējams, to labāk nemaz nesākt.

Tava atbilde