Lasītāju jautājumiKategorija: AttiecībasVai attiecībās ar Štirlicu ir iespējams justies pilnīgai?
Hakslija Admin. pajautāja pirms 3 years

Vai attiecībās ar Štirlicu ir iespējams justies pilnīgai? Pēdējā laikā jūtos kā melnā avs, kura pietiekami daudz nesmaida, kura pietiekami daud netīra, negatavo un nenododas intīmām izpriecām. To gan Štirlics skaļi nesaka bet dzīvojot kopā jūtos tā, ka sirdī viņš vēlas redzēt ko citu.Te gan nav attiecību problēmu mājaslapa, bet iespējams Tev ir pieredze ar Hakslijas un Štirlica attiecībām, un iespējams, kādai citai Hakslijai , kas dzīvo aktivācijas attiecībās, arī ir ko sacīt. Būtībā esmu nostājusies krustcelēs un ir brīdis izvēlēties , pa kuru ceļu doties.

Hakslija

5 atbildes
Evija Čeprova Admin. atbildēja pirms 2 years

Sveika!

Šo attiecību kombināciju es nesen skaidroju Facebook live konferencē, kuras ierakstu var noskatīties šeit.

Ja abi patiešām esat Hakslijs un Štirlics (jo var gadīties arī kļūda pašiem nosakot sociotipus), tad ir ļoti svarīgi saprast, ka aktivācijas attiecības nav nekāda medusmaize un ne katram tādas derēs. Galvenokārt tas ir tāpēc, ka viens ir racionāls, bet otrs – iracionāls tips. Šo iezīmju nesaderība rada vislielākos iemeslus nesaskaņām.

Aktivācijas attiecības der cilvēkiem, kas vēlas augt un attīstīties, kaut kādā mērā pat ir gatavi sevi pāraudzināt, disciplinēt un saņemties darīt to, kas dabiski neraisa pārāk lielu sajūsmu un interesi. Šīs attiecības ir kā treniņi ar prasīgu treneri. Jādara pāri saviem spēkiem. Ja gribi iegūt rezultātu, tad saņemies, norij aizvainojumu, dari kā liek un ilgi nebūs jāgaida rezultāts. Tomēr ne jau katram tas ir vajadzīgs, tas ir arī labi saptotams.

Tāpat tas ir ļoti saistīts ar katras iesaistītās puses pašvērtējumu un to, cik pati ar sevi labi jūties, vai tici saviem spēkiem. Jo zemāks Tavs pašvērtējums, jo grūtāk ir būt aktivācijas attiecības. Taču, ja redzi sevi veselīgi paškritiski un gribi pilnveidoties, tad aktivācijas attiecības ir visefektīvākais veids kā sasniegt mērķi.

Vēl jāpiebilst, ka šādās attiecībās cilvēki mēdz pārdegt, tāpēc labāk ir, ja nedzīvosiet kopā, bet uzturēsiet nelielas distances attiecības.

Tā pati hakslija atbildēja pirms 2 years

Vispār diezgan skumji lasīt šo visu, jo man nav ne jausmas kā aktivācijas attiecības pārraut. Vai Tu to zini? Vai ir kādi ieteikumi, pieredze? Vai tas vispār dzīvē notiek? Es jūtu, ka nedzīvoju saskaņā ar savām vēlmēm. Tieši kā tu raksti- ne visiem der/ ne visiem vajadzīgs. Jā, atzīstu, tik daudzās lietās jūtu izaugsmi, daudz kas ir kļuvis vienkāršāks, bet pamatā, vienmēr esmu vēlējusies ko citu. Vienkārši būt ar otru cilvēku, neko nedarīt un nejust nekādus papildus stimulus. Izklausās pēc utopijas.:)bet tā liekā aktivitāte tracina.

Evija Čeprova Admin. atbildēja pirms 2 years

Es Tev ieteiktu nesasteigt. Padomā, vai tiešām viss ir tikai slikti. Ja saliek kopā plusus un mīnusus, tad labajiem brīžiem tomēr jābūt vairāk. Ja tā nav, tad gan nav vērts attiecības turpināt.

Varu Tev droši apgalvot, ka attiecības, kurās "vienkārši būt ar otru cilvēku, neko nedarīt un nejust nekādus papildus stimulus" Tu būsi tā, kurai vēl vairāk nāksies iespringt, jo tas otrs tik tiešām nedarīs NEKO. Izklausās, ka Tu sapņo pēc cilvēka, kuram ir Štirlica komfortablās īpašības plus daļa no tava pasaules redzējuma, domāju, ka nepastāv tādas attiecības, kurās tev liek mieru un tu no tā esi pilnīgā starā. Tā, kā Tu apraksti, var dzīvot kopā ar brāli, kaimiņu vai kolēģi. Attiecībās, kurās vienkārši būt, nozīmē to, ka vīrietis Tevi neiekāros un savstarpējās rūpes aprobežosies ar sarunām par kino, mūziku vai jaunāko teātra izrādi. Tādās otrai pusei nerūpēs finanses, dzīvesvietas komforts un Tava veselība.

Risinājums, manā skatījumā, ir sakārtot savu iekšējo pasauli, saprast, vai Tava sevis šaustīšana ir pamatota un veselīga. Te var līdzēt labs psihologs vai psihoterapeits. Un otrs risinājums ir mīļotajam cilvēkam pastāstīt par socioniku, lai arī viņš saprot, kur Tev pārmest nav vērts un kas Tevi sāpina. Vislabāk ir izmantot abus šos risinājumus.

Turklāt, pamēģini iedomāties, ka tik pat sāpīgi kā Tev saņemt pārmetumus, mīļotajam ir pieņemt kaut kādu Tavu izturēšanos. Neviens jau nezāģē otru sava prieka pēc. Protests izskan tad, kad arī viņam kaut kas traucē.

Manuprāt, pārraut jebkuras attiecības ir grūti, nepatīkami un sāpīgi. Un jo īpaši tādas, kuras tomēr lielākoties ir foršas. Jūs abi esat dzīvi cilvēki ar savu attiecību pieredzi un izpratni, audzināšanu. Saderīgas attiecības ir retums, bet arī tajās gadās krīzes. Nāciet abi uz socionikas semināriem vai vismaz kopā uz konsultāciju, lai neitrās cilvēks jums atklāj un parāda, cik katrs no jums ir foršs un šo attiecību vērts. Mana pieredze rāda, ka Štirlics ir ļoti ieinteresēts izmantot socioniku un izveidot komfortablas attiecības.

Hakslija atbildēja pirms 2 years

Paldies, Evija!

Viela pārdomām 🙂

Tev ļoti labi sanāk tas, ko dari!

Evija Čeprova Admin. atbildēja pirms 2 years

Paldies Tev, un uz tikšanos:)

Tava atbilde