Socionika – jaunieša karjerai un līderībai

Tā ir liela veiksme jau jaunībā izvēlēties profesiju, kas viegli padosies un patiks visu dzīvi. Taču tikai retajam izdodas savu īsto aicinājumu noskaidrot jau skolas gados un tad tālāk mācīties īstajā vietā īsto profesiju.

Lai arī kāda izvēle tiek izdarīta, jebkurš jaunietis sākotnēji sevi redz kā veiksmīgu, novērtētu un pieprasītu savas jomas pārstāvi, kas saņems labu atalgojumu un nemitīgi turpinās virzību augšup pa karjeras kāpnēm. Gandrīz katrs sapņo būt līderis, tā īsti pat neapzinoties, kas aiz šī vārda stāv patiesībā un vai līderība nodrošina vienlaikus labas iekšējas sajūtas un sabiedrības atzinību.

Tagad ikviens  jaunietis var uzzināt  par to, ka katram no mums atbilstoši savam tipam, ir savādāks līderības ceļš, sava metode kā tikt sadzirdētam un tajā visā nepazaudēt pašam sevi.

Mans ierosinājums jauniešiem ir vadīties pēc galvenā nosacījuma dzīvē – būt apmierinātam un saskaņā ar sevi, veidot labas attiecības, papildinošas un efektīvas komandas un nodzīvot dzīvi maksimāli laimīgi.

Protams, ikviens vēlētos uzzināt skaidras norādes un vienkāršas instrukcijas savu talantu attīstīšanai, tomēr skaidrs, ka socionikas pielietošana sava dzīves ceļa veiksmīgākai izzināšanai nav pāris stundu jautājums.

Manas personīgās atzinas, kas savulaik būtu noderējušas man pašai, kad es vēl tikko izvēlējos savu profesiju, ir šādas:

  • Nedari «vecākiem par prieku» Vienīgais, kas patiesi uztrauc vecākus – lai bērns ir drošībā un paēdis. Vecāki nealkst pēc savu bērnu panākumiem. Viņi daudz labāk jūtas, ja bērns strādā saprotamu, prognozējamu darbu, ar stabilu algu un nemēģina neko pārgalvīgu.
  • Nebaidies! Galvenais nebaidies mēģināt un nebaidies no kļūdām. Izmēģini  jaunas nodarbes, uzdrošinies uzstāties un runāt svešā valodā. Dari pat tad, ja ar pirmo reizi nesanāk, bet tev pašam to patiešām gribās vai arī apzinās, ka tas ir nepieciešams starpposms ceļā uz panākumiem.
  • Paļaujies uz sevi, ne uz dieviem. “Tāda ir dieva griba”, “Nav lemts”, “Laikam tāda karma” ir paša attaisnojumi, nevis kādas augstākas gribas izlemts tavs liktenis. Tikai tu pats esi savas dzīves saimnieks, tu pats izlem slinkot vai rīkoties, mēģināt vai padoties. Tie visi ir tavi lēmumi. Pat visnožēlojamākie. Atzīsti to un paņem rokās savas dzīves grožus.
  • Meklē savu skolotāju (mentoru)! Ja pats mēģināsi visu nezināmo un jauno, iztērēsi daudz laika uz nekvalitatīvām, sliktām vai neveiksmīgām izvēlēm. Tāpēc atrodi to, kas jau ir pamēģinājis, zina labāk, ir eksperts. Un ne jau vienu cilvēku, bet katrai jomai savu “speciālistu”. Kādu, kas labi pazīst labus vīnus un sierus, vēl kādu – vērtīgas mūzikas ekspertu. Kāds cits pateiks priekšā kā pareizāk un ekonomiskāk ceļot. Ļoti noderēs arī pieredzējis “skolotājs” savas seksualitātes atklāšanai. Un tā jebkurai dzīves jomai. Apskaties sev apkārt un izvēlies to, kam labi sanāk. Mentors būs priecīgs palīdzēt.
  • Atmet autoritātes. Tā ir ilūzija, ka veiksmīgie ir veiksmīgi visās dzīves jomās. Katram no mums kaut kas padodas labi, bet milzu daudzās jomās katrs no mums ir tik pat bezpalīdzīgs kā zīdainis. Tāpēc cieni katra cilvēka talantus, bet nepārspīlē ar pielūgšanu un svešas veiksmes receptes lietošanu. Ej pats savu veiksmes ceļu. Tu jau zini, ka socionika tajā var palīdzēt.
  • Gribi. Pirmais solis ceļā uz sasniegumiem ir iekšējais dzinulis gribēšanas veidolā. Un nevis tajā maigajā formā “man gribētos…”, bet tieši tik asi uz neatlaidīgi kā gribās čurāt pēc kārtīgas tējas sadzeršanās. Ja gribēsi, tad arī spēsi atrast veidus to sasniegt. Bez gribēšanas sanāks tikai sapņošana vai arī tas, kas paliks pāri no citiem.
  • Apgūsti visu, kas palīdz TAVU dzīvi padarīt labāku. Lieto jaunās tehnoloģijas, kas tev ietaupa laiku un kaut ko vienkāršo. Esi atvērts jaunam pasaules redzējumiem un vērtībām, jaunam dzīvesveidam, veselīgam un izzinātam uzturam, sansiegumiem veselības nozarē. Lieto arī socioniku. Tā atbild uz jautājumiem, kas tagad vairs vispār nav problēma.

Šobrīd dzīve Latvijā un Eiropā ir tik laba un iespēju pilna kā nekad. Šodien katrs var tikt sadzirdēts ar sociālo tīklu palīdzību, ja vien tu izvēlēties runāt un tev ir ko teikt vai paradīt. Tā var atrast savas dzīves nodarbošanos, vajadzīgos cilvēkus, sadarbības partnerus un mīļoto cilvēku.

Ričards Brensons teica: “Mana pieredze ir tikai mana – es nedomāju, ka tāda stratēģija nostrādās visiem.” Un viņam ir pilnīga taisnība.

Iepazīstot pašam sevi, saprotot, kurā diapazonā katram no mums dzīve būs vislabskanīgākā, katrs visātrākajā ceļā var nonākt savas līderības visaugstākajā punktā!

Patika? Padalies ar citiem:
  •  
  •  
Evija Čeprova
evija.ceprova@gmail.com