Māk ar elegantām manierēm radīt labu iespaidu, bet netiecas izcelties. Grūti Jeseņinam padodas ērtību un komforta radīšana, kā arī regulāras kārtības uzturēšana ilgāku laiku, it īpaši, ja jārūpējas par vairākiem cilvēkiem. Tādos gadījumos pienākumu pildīšana izrādās sarežģīta, Jeseņins nespēj tikt ar visu galā un sāk krāties nepadarīto darbu kalni. Tad viņš kļūst tik inerts, ka bieži vien pat piemirst par darāmo. Apstākļus, kādos visa tā rezultātā viņš tagad nonācis, mēdz saukt par radošu nekārtību. Bieži mīl bohēmisku dzīvesveidu. Sīkas detaļas viņu kaitina. Viņam svarīgi just, ka ir pievilcīgs, gaumīgs un stiprs. Piemērojas otra gaumei un ieradumiem. Ciena kārtīgus un pārliecinātus cilvēkus, labprāt uzklausa viņu ieteikumus. Nevienam sevi neuzspiež un nepieprasa, lai otrs piemērotos viņam. Lai atgūtu spēkus un sakārtotu domas, viņš ik pa laikam rīko kafijas pauzes. Mēdz daudz ko atlikt uz rītu, diezgan ātri nogurst un tad kļūst lēnīgs un neizlēmīgs. Jūtot sliktu attieksmi pret sevi, sāk žēloties par vāju veselību, neuzmanību, vienaldzību pret viņu. Pārliecība par sevi un enerģija viņā atgriežas tad, ja apkārt valda komfortabli apstākļi un draudzīga attieksme. Necieš tos, kas iejaucas viņa sadzīvē un traucē baudīt komfortu, jo pašam grūti to atjaunot. Cenšas ieturēt zināmu distanci.
Viņa uzvedība ne vienmēr ir loģiska. Lēmumus bieži vien pieņem emociju iespaidā, tādēļ nereti pamet iesākto un ķeras pie kaut kā jauna, kas ieinteresējis vairāk. Ar grūtībām risina darījumu jautājumus, viņam nepadodas ilga saimniekošana un vadīšana. Prātojumi par to, kā kaut ko realizēt dzīvē, bieži vien tā arī netiek īstenoti – var sapņot par to, cik daudz strādās un ko iemācīsies, taču praktiski savus sapņus piepilda reti. Kritiku par kļūdām darbā uztver ļoti slimīgi, taču pārmetumi par bezdarbību arī ir nepatīkami. Tomēr gaidīt, ka Jeseņins izcelsies ar negaidītu aktivitāti darījumu lietās, ir bezjēdzīgi. Tikai tad, kad apkārtējie ļoti gaida un ir iepriekš zināms, ka viņš par to saņems vienīgi pateicību, Jeseņins cenšas darboties maksimāli efektīvi. Tāpēc viņam ļoti nepatīk situācijas, kad citi no viņa kādu darbu gaida noteiktā laikā. Kļūst aktīvāks, ja sāk saprast, kā sasniegt mērķi un ja redz savu lomu tajā. Viņam nepieciešams, lai kāds šos jautājumus izskaidrotu, jo pats to nespēj. Pēc pabeigta grūta darba cenšas palikt vienatnē, lai izanalizētu savus pārdzīvojumus un prātojumus. Ar grūtībām pārvalda savas finanses, arī sabiedriskā darbā finanses nav viņa stiprā puse. Pirkumus lielākoties veic spontāni, pat, ja tie ir lieli. Nauda «izkūst», iegādājoties skaistas, interesantas, bet ne vienmēr pārāk noderīgas lietas, kuras pēc tam ātri apnīk. «Nebaltai dienai» mēdz taupīt un vākt dažādas, arī savu laiku nokalpojušas lietas, mēģina tās salabot vai uzlabot. Kūtrums liedz darīt kaut ko, kā viņam šķiet, lieku. Spējīgs ātri iedzīvoties svešā vietā, pielāgoties neierastam dzīves ritmam. Viņa privātā dzīve bieži vien ir neveiksmīga, jo mēdz pieņemt vēlamo par esošo un sadzīvot ar psiholoģiski pilnīgi nesaderīgu partneri.
Slikti veidojas Jeseņina attiecības ar tiem, kuri liek strādāt viņam nepieņemamā ritmā. Labi sadzīvo ar stipriem, izlēmīgiem, par sevi pārliecinātiem cilvēkiem, taču nepieļauj despotismu. Strīdā viegli piekāpjas, ja oponents sniedz pārliecinošus argumentus. Taču turas pretī, ja ir pilnīgi pārliecināts par savu taisnību. Grūti iztikt bez stingras vadības, tādā gadījumā atslābinās, kļūst juceklīgs. Viņu ir diezgan vienkārši ietekmēt, savaldzināt, iekārdināt, tādēļ viegli piesavinās kaitīgus ieradumus. Viņa intuīcija tam ļauj izprast lietu un parādību apslēpto būtību, taču vāji attīstītā loģika neļauj pieņemt saprātīgus lēmumus, šī psiholoģiskā funkcija ir par iemeslu Jeseņina ietekmējamībai. Ciena cilvēkus, kam ir loģisks prāts, bieži paļaujas uz viņu viedokli. Precīza, skaidra, loģiski pamatota un pārliecinoša informācija viņu iedvesmo darbam. Kaut arī Jeseņins ir maigas dabas cilvēks, viņš savu draudzību ir spējīgs izrādīt samērā dīvainā formā, kas var izpausties parupjā, pat fiziskā formā. Mīl klausīties stāstus par neatlaidību grūtību pārvarēšanā, par mērķa sasniegšanas taktiku. Ja situācija ir neskaidra, Jeseņina enerģija samazinās, viņš kļūst neuzmanīgs. Haoss, neorganizētība un atbalsta trūkums dara viņu grūtsirdīgu. Turpretī darbojas ar entuziasmu, ja redz pārdomātu, loģisku plānu ar skaidru gala mērķi. Viņa darba spējas pazemina dažādi reglamenti un sīkumaina kontrole. Sev tuvu, mīlamu cilvēku labā spējīgs paveikt ļoti daudz. Necieš agresiju, brīdina, ka personīga naida turēšana un nesaskaņas novedīs pie kraha. Kolektīvā cenšas viest un uzturēt harmonizējošu noskaņu. Veiksmīgi izmanto savas pazīšanās un personīgo valdzinājumu.
Dzīvē ievēro principu – neiejaukties personības iekšējā pasaulē, bet pats spēj sniegt vērtīgus padomus. Pats savām spējām īpaši netic. Taču, neraugoties uz to, baidās izskatīties neapdāvināts, nenozīmīgs un nevajadzīgs. Viņam nepieciešami komplimenti, apbalvojumi, dāvanas, kas apliecinātu viņa vērtību. Spēj no piedāvātajām idejām izvēlēties visperspektīvāko. Viņam ļoti nepieciešama citu cilvēku cieņa un viņš pēc tās tiecas nepārtraukti, lai gan tas notiek neapzināti. Gan pozitīvās, gan negatīvās rakstura iezīmes netiecas ne slēpt, ne arī pārāk demonstrēt. Atklāj tās, atbilstoši sabiedrības prasībām un tajā pieņemtajiem standartiem. Cilvēkus viņš nevērtē pēc to ārējā izskata, viņš otrā saskata tā attīstības līmeni un viņa prātu. Viņu biežāk saista «neparasti» cilvēki, ar tiem viņš prot veidot attiecības, kontaktēties, būt patīkams. To viņš tiešām māk un pamatoti uzskata, ka spēj vajadzīgajā līmenī uzturēt attiecības ar jebkuru cilvēku un ar šo prasmi lepojas. Lielu nepatiku jūt, vērojot konfliktu starp sev tuviem cilvēkiem. Ja nav izdevies šādu situāciju novērst, Jeseņins jūtas bezpalīdzīgs un vājš. Pats ātri meklē izlīgumu, miera atgūšanai gatavs piekāpties.