Tipu pikniks. Ieskats un bildes

Svētdienā pirms Jāņiem tikāmies klātienē Lucavsalā, jau trešajā tipu piknikā, lai viens otru labāk iepazītu, satiktu dzīvē dažādus tipus un jautri kopā pavadītu laiku.

Šajā dienā visiem atnākušajiem bija tikai viens nopietns uzdevums – uz līmlapiņas uzrakstīt savu vārdu un sociotipa nosaukumu, lai citi zinātu, ar ko viņam darīšana. Patiesībā mērķis tam bija pavisam vienkāršs – ieraugi cilvēku, redzi viņa tipu un dodies klāt parunāties, lai labāk viņu izprastu un iepazītu.

Visinteresantākās sarunas izveidojās vienādu sociotipu starpā – man bieži garāmējot iznāca dzirdēt atvieglotas nopūtas: “cik labi, man tā nav vienīgajam!”:) Pārsteidzoši bija uzzināt, ka vienādiem tipiem ir ļoti līdzīga izpratne par situācijām, raizes, nesaprašanas un attieksme pret citiem.

Tāpat katrs varēja aprunāties ar sev saderīgajiem tipiem, pamēģināt “sajūtas”, kādas rodas sarunā ar cilvēku, kurš ir papildinošs.

Diemžēl visus 16 tipus dzīvajā satikt neizdevās, mums iztrūka Napoleons, Štirlics un Hamlets, bet manuprāt arī atnākušie tipi bija viens otram īsts ieguvums.

Tikšanās laikā ikvienam, kas vēlējās, bija arī iespēja “iefilmēties” klipiņā, lai padalītos par savu socionikas pieredzi un to, kā ir to pielietojis savā dzīvē.

Laiks mūs lutināja, tāpēc sarunām par dzīvi pilnībā nodevāmies visas dienas garumā. Bija gan atklāsmes par neveiksmēm attiecībās, gan novērojumi, gan ieteikumi. Visforšākais tas, ka pilnīgi sveši viens otram cilvēki brīvi dalījās savā pieredzē, jutās saprasti un varēja runāt par visu, kas tajā brīdī svarīgs.

Daži gan piedzīvoja nopietnu apvērsumu – atnāca uz tikšanos ar vienu tipu, bet aizgāja ar gluži citu identitāti.:) Taču kopumā jau tas ir pozitīvi – ieviest skaidrību šaubās un sevis meklējumos.

Ļoti žēl, ka dienas gaitā neizdevās ar katru parunāties tik, cik viņš bija vēlējies, jo mēs visi tiešām bijām daudz. Tāpēc paldies katram, kas dalījās ar savu pieredzi, iedrošināja, izskaidroja un izteica savu skatījumu par dažādiem dzīvesstāstiem.

Paldies visiem, kas atnāca, iedvesmoja un iedvesmojās!:)

Patika? Padalies ar citiem:
  •  
  •  
Evija Čeprova
evija.ceprova@gmail.com