Vismaz pasaki “stop”!

Vai tev ir tā gadījies, ka pēkšņi saproti – tevis paša vēlmes un intereses ir palikušas otrajā plānā, bet tu visu savu enerģiju velti tam, lai piepildītu svešus sapņus un ieceres. Ka tu strādā, lai būtu tā, kā ir citiem. Un tad ik pa laikam brīnies, ka tev neko negribās un paveiktais nesniedz nekādu gandarījumu. Tu meklē vainu sevī, analizē un pēti, mēģini saprast, kas ar tevi nav kārtībā, kas pietrūkst, ko vajag uzlabot, meklē veidus, kā sevi motivēt. Meditē, ej pie psihoterapeita, sporto, brīžiem iekrīti apātijā un dažkārt jūti, ka slīksi bezcerības purvā.
Tādās reizēs ir svarīgi apstāties un godīgi parunāt ar sevi pašu. Ko gribi tu. Kā tu gribi dzīvot. Ar kādu sajūtu, ar kādiem mērķiem, ar kādām emocijām. Pēc kā tieši tu ilgojies, ko tieši tu gribi sasniegt. Ja nezini un nevari izdomāt, tad vismaz pasaki “stop” svešajām velmēm. Beidz darīt citiem par prieku! Atrodi sevī spēku pateikt nē, pat, ja tas sākumā liekas neiespējami grūti un tev ir sajūta, ka visa pasule no tevis novērsīsies.
Visgrūtāk pateikt nē ir taviem vistuvākajiem. Jo viņi jau vēl un grib tev pašu labāko. Tomēr atceramies, ka pastāv tāda lietā kā emocionālā un sociālā inteliģence – spēja nolasīt otra cilvēka emocijas un pareizi saprast viņa rīcību. Tā ir cieņa pret otra vēlmēm, robežu ievērošana, savu labo nodomu paturēšana pie sevis. Tā ir izpratne par otra cilvēka suverenitāti, spēja pieņemt svešu viedokli, nepāraudzināt un nepārtaisīt. Nenosodīt un neizsmiet. Nelikt justies vainīgam. Ne jau visi cilvēki ir apveltīti ar šo inteliģenci. Dažiem tās vienkārši nav, tāpēc viņi pārkāpj visas robežas un pa svešu dzīvi izrīkojas kā saimnieki.
Par savas saimniecības vai dzīves neaizskaramību atbildam mēs katrs pats, tāpēc nevar vainot iebrucēju. Es pati neesmu macējusi nosargāt savas robežas, pati pieļāvu un ielaidu iebrucēju. Un tagad ir jādomā, kā no šīs situācijas iziet.
Vispirms ir jāsalabo žogs – jāuzstāda robežas. Un jādara tas tik ilgi, kamēr šo sētu beidzot ieraudzīs un ņems vērā – sāks respektēt. Pašam vien par savu drošību un labklājību ir jāparūpējas. Un jātrenējas teikt nē visam, kas nesaskan ar tavām vēlmēm, vajadzībām un iecerēm. #laimīgaidzīvei #attiecības #saderība #izaugsme
Patika? Padalies ar citiem:
  •  
  •  
Evija Čeprova
evija.ceprova@gmail.com