Kurss sākās 5.jūnijā un turpinājās visas vasaras garumā tiekoties uz apmācībām ik pēc divām nedēļām, kopā uz 6 nodarbībām. Pēc 2 -3 nodarbībām likās, ka neko vairs nesaprotu, jo jauniegūtās zināšanas bija ļoti daudz un tik interesantas, ka atrodoties uz ielas, jau sāc cilvēkus vairāk vērot un pievērst uzmanību detaļām, sīkumiem, tā teikt, tipošanas treniņi sākušies!
Pašai par pārsteigumu bija atziņa, ka ekstraversija vai introversija varbūt tik dažāda, nevis tikai kā pirms tam domāju, ka tie ir skaļie un klusie, un ne vienmēr jābūt ļoti skaļam, lai būtu ekstraverts. Kā arī katrs socionikas aspekts bija kā vesela pasaule – ā, tagad ir skaidrs, kāpēc viņš dara tā, tātad viņš ir racionāls; skaidrs kādēļ viņa tā uzvedas, jo ir iracionāla. Guvu izskaidrojumu, kādēļ cilvēki uzvedas tā, kā viņi uzvedas. Nepārtraukti uzzinot jaunu informāciju par katru socionikas aspektu – uzreiz prāts nodarbojas ar salīdzināšanu un analizēšanu, kur dzīvē un man zināmajos un pazīstamajos cilvēkos tas atspoguļojas. Tā teikt – teorija un praktisko piemēru no dzīves piemeklēšana, lai nostiprinātu zināšanas.
Pēc visa socionikas kursa apgūšanas to sāku izmantot arī profesionāli savā darbā. Tā kā esmu degvielas uzpildes stacijas vadītāja, tad darba pienākumi ikdienā sastāv no komunicēšanas ar kolēģiem, padoto vadīšanu un jauniegūtās zināšanas lieti noder. Nesen bija jāatlasa arī jauns darbinieks, un atlases intervijā izmantoju socionikas zināšanas un kandidātus jau vērtēju padziļināti, gan pēc uzvedības, gan atbildes tieši uz socioniku balstītiem jautājumiem. Drīzumā atlasītais darbinieks uzsāks darba gaitas un par rezultātiem varēsim spriest pēc kāda laika. Manā darba kolektīvā šobrīd ir 10 darbinieki. Izmantojot socionikas zināšanas spēju novērtēt katra darbinieka stiprās puses un pienākumus, kas labāk patīk un padodas, lai darbinieks justos darbā gandarīti un iesaistīti, un protams, rēķināties ar darbinieka ne tik stiprajām pusēm un varu rast izskaidrojumu tam, kādas veidojas attiecības ar kolēģiem.
Privātajā dzīvē ik uz soļa izmantoju socionikas zināšanas, jo visu laiku tās izmantoju, neapzināti “šķirojot” cilvēkus pēc socionikas aspektiem – ekstraverts/introverts, sensorais/intuitīvais, ētiskias/loģiskais, racionālais/iracionālais.
Daudzas ikdienā pirms tam neizskaidrojamas lietas socionika sastrukturizē un saliek pa pozīcijām un vairāk ir iespējams saprast, piemēram, kā ar kādu labāk saprasties, kādus darbus uzticēt un kas izdosies labāk, un galu beigās esmu iepazinusi sevi labāk! Socionikas nodarbības likās, ka pagāja ļoti ātri un praktisko uzdevumu gribējās vairāk, bet esmu apņēmības pilna turpināt tās apgūt!
Vai Tu esi gatavs uzzināt par socioniku, ko vairāk? - Varu apgalvot par visiem 100%, ka pēc socionikas apgūšanas dzīve ir kļuvusi interesantāka!