Video lekcijas

Šajā sadaļā es jums piedāvāju ieskatu socionikā no vairākiem “Facebook live” vebināriem. Vairākās tikšanās reizēs es piedāvāju klausītājiem iesūtīt man savus jautājumus par attiecībām, karjeru, sevis pieņemšanu un citām būtiskām tēmām, uz kuriem es plaši atbildēju vairākās tiešraidēs.
Šis ir video no pirmās FB Live konferences 2016.gada decembrī, kas īsti nesanāca kā iecerēts pēc formas. Tāpēc ļoti atvainojos par vājo bildes un skaņas kvalitāti, redzes leņķi un apgaismojumu – filmēju ar telefonu, jo dators mani pievīla.
Jautājumi un atbildes socionikā. 3.sērija. 2016.gada 15.decembris
1. Kuri ir tie tipi, kuriem patīk masāžas jeb kuriem nav pretenziju pret citu nepazīstamu cilvēku pieskārieniem?
2. Dažādos krievu socionikas forumos tika minēts, ka dažiem tipiem duālās attiecības veidojas vieglāk, bet citiem sarežģītāk. Kā Tu domā, vai tā ir?
3. Pēc teorijas Igo sievietes tiecas uz apreķina attiecībām, ko arī pats esmu dzīvē pārbaudījis. Tad ko iesākt ļoti intuitīvam Robespjēram, kuram šāda pieeja nav pieņemama?
4. Ko nozīmē – noņem spriedzi (duālās attiecībās)? Kā tas izpaužas?
5. Izlasot rakstu racionāls vs iracionāls praktiski 100% man atbilst racionālā tipa iezīmes. Kā noteikt, kas tad īsti es esmu?
Jautājumi un atbildes socionikā, 2017.gada 5.janvāris
1. Socionikas bāzes ideja ir nevis atrast savu duālo un izslēgt no savas dzīves pārējos 15 tipus, bet gan iemācīties harmoniski sadarboties ar visiem tipiem, pat ja tie ir gaužām nesaderīgi. Tad nu jautājums pavisam konkrēts – Kā iespējams līdzsvarot konflikta attiecības?
2. Vai mēs apzināti meklējam noteiktus tipus savam ikdienas kontaktu lokam?
3. Vai racionālie ir vairāk stresā (jo visam taču ir jābūt pēc plāna) un savukārt irracionālie vairāk spēj ļauties, līdz ar to nekāda stresa;)
4. Tā sanācis, ka esmu izvēlējies sev profesiju, kas man neder pēc tipa. Patiesībā jau arī darbs lielu prieku man nav nesis. Tagad esmu saņēmies kaut ko mainīt šajā ziņā, bet īsti neredzu sevi nevienā profesijā, kas it kā der manam tipam, jo nav jau arī atbilstošas izglītības un pieredzes.
5. Vai tiešām ir reāli atrast saderīgo tipu? Man jau pāri 40 un es neticu, ka vel ir iespējama laime attiecībās.
Jautājumi un atbildes socionikā 2016.gada 8.decembrī
1. Vai ir iespējams mainīt savu tipu?
2. Kāda ir tipu attieksme pret naudu, bagātību? Jo bagātāks, jo laimīgāks?
3. Vai taisnība, ka kopdzīvei divu sensoro starpā varbūt ar laiku pietrūkst dziļuma, bet kopdzīve divu intuītu starpā ir traģēdija no sākuma līdz beigām?
4. Vai mēs apzināti meklējam noteiktus tipus savam ikdienas kontaktu lokam? Gandrīz visi mani priekšnieki ir bijuši Štirlici, kas man kā Jeseņinam ir nepanesami.
5. Ko darīt, ja sanāk pēc socionikas nesaderīgas attiecības, bet realitātē viss ir ļoti labi?
6. Kuras no sociotipu attiecībām būtu vispiemērotākās divu sieviešu draudzībai?
7. Ko darīt, ja nevaru satikt ar savu bērnu? Ar vecāko viss gludi, kā pie cilvēkiem, bet ar jaunāko smagi, visu laiku karojam.
Jautājumi un atbildes socionikā 2016.gada 29.decembrī.
1. Kuri tipi attiecībās ir uzticīgāki un kuri ne tik ļoti?
2. Esmu dzirdējusi, ka sociotipu saderību, kā arī konkrētās personas izskatu, gaitu utt. ietekmē arī apakštipi. Ko varat pastāstīt par tiem?
3. Kāpēc socionikā ir tik spocīgi, ka tikai viena atšķirīgā detaļa pretstatu pāros, nosakot tipu, spēj tik ļoti krasas izmaiņas uzrādīt, ka tips no duālā kļūst par konfliktieri? Ja trīs pretstatu pāri ir saderīgi, tad tas viens atšķirīgais tiešām tik ļoti ietekmē saderību?
4. Vai var būt tā, ka sensorais tips izskatās pēc intuitīvā?
5. Vai ēst gatavošana ir izteikta sensoro tipu pazīme?
6. Vai racionalitāte/iracionalitāte nav visgrūtāk nosakāmās īpašības?
Kāpēc ir svarīgi zināt savu sociotipu, tāpat kā asinsgrupu vai kurpju izmēru.