fbpx
Cilvēku tipi

Hakslijs

Sākums Hakslijs

Hakslijs

Intuitīvi ētiskais ekstraverts (IEE), sociālā loma – komunikators

Ētisks

Ekstraverts

Intuīts

Iracionāls

Hakslija saderīgais tips:

Gabēns

Uzzini, kāds ir Hakslija saderīgais tips - Gabēns!

Uzzināt vairāk

Tipa apraksts

Viegli uzsāk kontaktus. Piemīt psihologa spējas un brīnišķīga intuīcija, vērtējot cilvēkus. Viegli uztver otra raksturu, rīcības motīvus, trūkumus, pat sūtību, jūt, ko no kontakta ar šo cilvēku varētu iegūt. Nereti spēj diezgan precīzi paredzēt notikumu attīstību nākotnē. Viegli visu iemācās, jo ātri uztver lietas būtību. Vērīgs, zinātkārs, interesējas par visu neparasto un noslēpumaino.

Īpaši labi izprot sarežģījumu iemeslus attiecībās. Nepārspējams diplomāts attiecību kārtošanā. Māk izlīdzināt konfliktus, piesaistīt sev cilvēkus. Mēdz upurēties. Tīkamu cilvēku labā var izdarīt daudz vairāk, nekā no viņa sagaida. Ar atvērtību un labvēlību izraisa uzticēšanos. Zina, kas jādara, lai uzturētu kolektīvā labvēlīgu atmosfēru, ko un kā vajag runāt, lai notikumi attīstītos vajadzīgajā virzienā. Māk savienot savus talantus ar citu labajām īpašībām. Ātri atrisina savas problēmas un piedāvā dažādus risinājumus citiem. Viņa domāšana un uztvere ir nenofiksēta, skatiens ir it kā neredzošs, bet tas ļauj pamanīt visu uzreiz. Var šķist izklaidīgs, nepamanīt skaistu mākoni, peļķi zem kājām, jo viņa uzmanību nepārtraukti piesaista apkārt notiekošais – it viss ir informācija, kas var noderēt. Fakti neapzināti virknējas viņa prātā un ļauj brīnišķīgi redzēt situāciju kopumā.

Uztvertā ir tik daudz, ka Hakslijam periodiski gribas pabūt vienam, lai sakārtotu domas un izlemtu, kā rīkoties. Viņam grūti nodalīt nozīmīgo no maznozīmīgā. Taču viņš spēj pārsteigt ar ļoti vispusīgām zināšanām, erudīciju, un pie mazākās nepieciešamības labprāt uzkrātajā informācijā dalās ar citiem. Runīgs.

Emocionāls, nereti – sentimentāls, jūtīgi reaģē uz antipātijām. No garastāvokļa atkarīgas darba spējas, nākotnes plāni, attieksme pret sevi, ieskats par pasauli. Rožainie plāni var mainīties ar dziļiem pārdzīvojumiem, bet interesants jaunums, uzslava, jaunas iespējas ātri maina noskaņojumu uz labo pusi. Mīl gremdēties atmiņās un filozofēt. Vienmēr meklē savā dzīvē saskaņu un harmoniju, vispirms jau attiecībās. Labi jūt, kāda distance pret kuru jāievēro, taču ne vienmēr to iztur, ātri satuvinās. Neveiksmi pārdzīvo spēcīgi, bet ne ilgi, ātri atgūstas. Reālists, māk mācīties no savām kļūdām. Katram atrod kādu labu vārdu, kaut ko, par ko izsakāms kompliments, pateikt patīkamo prot kā reti kurš.

Savam mainīgajam noskaņojumam neļauj sabojāt attiecības ar tiem, kuri viņam vajadzīgi. Taču patiesi labi izturas tikai pret tiem, kurus ieskaitījis savā izredzēto lokā. Tas nav liels un tur iekļūt nav viegli, jo Hakslijs ir ļoti prasīgs pret citiem. Viņš piekasīgi un neuzkrītoši novēro cilvēku, pirms ļauj tam tuvoties. Ļoti neiecietīgs pret citu trūkumiem un parasti panāk, ka viņa klātbūtnē tie neizpaužas. Par tādiem, kuri nav izturējuši ētisko pārbaudi, viņš zaudē interesi. Tieksme pēc izpriecām, rotaļīgā uzvedība rada virspusējas, bezrūpīgas, viegli iekarojamas būtnes iespaidu. Taču saskarsme ar viņu ir grūti prognozējama – nereti pat pašam Hakslijam. Šķietamā garīgā tuvība var būt ļoti maldīga – Hakslija laipnībai nav nekāda sakara ar viņa patieso pieķeršanos, un pēc kopā jauki pavadīta laika viņš pēkšņi var zaudēt interesi vai neizskaidrojami pazust.

Parasti, būdams vienīgais, kurš orientējas paša radītajā jūtu un notikumu virpulī, viņš vienīgais arī izkļūst bez zaudējumiem no neticamākajām, bieži vien bīstamām situācijām. Šo savu spēju viņš trenē visu dzīvi, nenogurstoši vērojot un analizējot cilvēkus, eksperimentē ar tiem, novēro atbildes reakciju, galvenokārt – emocijas un izdara atbilstošus secinājumus. Bieži analizē sevi, vienmēr cenšas noskaidrot savas darbības sākotnējos iemeslus, taču tas ne vienmēr izrādās viegli.

Bagāta iztēle, mīl pasapņot – iztēlojas dažādas ainas, notikumus, aizraujošus sižetus. Tiecas pie talantīgām personībām un izciliem cilvēkiem. Nepacietīgs, atliek malā neinteresantus sīkumus un tiecas pēc jaunā, aizraujošā. Viņam nepatīk iepriekš gatavoties, paļaujas uz savu spēju improvizēt. Pie visa kā ķeras ar lielu entuziasmu, taču, ja tas uzreiz nepadodas, tad iesākto pabeidz ar grūtībām. Nepatīk sniegt paskaidrojumus par savu rīcību, pēc viņa domām – par vienkārši saprotamām lietām. Taču neparastas lietas viņam patīk un tās viņš māk paskaidrot. Tas īpaši noder, reklamējot jaunus sasniegumus zinātnē un mākslā. Teicams popularizētājs, ja ar kaut ko aizrāvies, viņš izteiksmīgi prot to reklamēt.

Vai šis tipa apraksts Tev liekas atbilstošs Tavai būtībai?

Ja ir sajūta, ka lasi par lielisku cilvēku, kāds labprāt būtu, bet tomēr neesi, tad ļoti iespējams, ka testā iegūtais tips nav īstais. Atkārtoti izpildi testu pēc kāda laika vai piesakies uz konsultāciju, kurā runāsim tikai par Tevi un problēmām, kas Tevi šobrīd nomāc.

Kritiskās situācijās aktivizējas, rīkojas drosmīgi un izlēmīgi. Nebaidās sastrīdēties, var pat īpaši kādu sadusmot, bet nopietnus konfliktus necieš, jūtas slikti, ja kādam darījis sāpes negribot. Nebaidās no atbildības, bet īpaši to nemeklē. Nebaidās riskēt, ja risks ir pamatots. Spēj dot spēcīgu pretsitienu, ja tiek aizskartas viņam tuvo cilvēku intereses vai viņa pārliecība. Ļoti neatkarīgs, pretojas spiedienam. Arī pats neko neuzspiež, bet cenšas pārliecināt. Nepretendē uz līdera lomu, cenšas būt pelēkais kardināls. Māk ietekmēt, piešķilt dzirksteli un iekustināt citus, palīdz viņiem sasniegt mērķi. Nereti cieš no savas nesavaldības. Iesaistījies strīdā, aktīvi, reizēm pat agresīvi aizstāv savu viedokli.

Svešā sabiedrībā rada stipras gribas, neatlaidīga un pārliecināta cilvēka iespaidu, ir savaldīgs un spriedumos vēsi loģisks. Taču tas ir tikai iespaids, kas gaist, saskarsmei kļūstot ciešākai. Patiesībā viņam mēdz pietrūkt spēka un intereses saņemties, lai paveiktu nepieciešamo. Hakslijam šķiet, ka viņš varētu sasniegt daudz vairāk, ja viņu pa laikam nepārņemtu iekšējs apātijas stāvoklis, gribasspēka trūkums un enerģētiski kritumi. Ja darbs patīk, viņš strādā līdz spēku izsīkumam, pat pārpūlei. Viņam svarīgi just, ka ir kāds labums no viņa darbošanās, tāpēc izvēlas darbu, kur ātri redzami rezultāti un guvumi.

Nespēj labi strādāt dzelžainas sistēmas, daudzu ierobežojumu ietvaros, pretojas aizspriedumiem, visam, kas ierobežo viņa brīvību. Nepatīk ievērot standartus, izvairās no vienveidības – cenšas izdarīt savādāk, ieviest jauninājumus. Necieš formalitātes, mīl sarunas neoficiālā līmenī. Netīk sevi apgrūtināt ar vispārpieņemto normu ievērošanu, toties viņam ir tendence uz ekstravagantu rīcību un ģērbšanos. Nepanes kritiku par savas uzvedības neloģiskumu un nesaprātīgu rīcību, par neprasmi orientēties sarežģītās loģiskās sistēmās. Publiski savas vājības neatzīst, bet ja atzīst, tad tas ir sava veida taktisks triks. Pats ir ļoti kritisks pret sevi, labi zina savas vainas, taču citiem neļauj vandīties pa savu jau tā viegli ievainojamo iekšējo pasauli. Viņa intelekta līmeni viņa klātbūtnē apspriest var un vajag, bet jo retāk tas notiek, jo Hakslijam patīkamāk.

Grūti koncentrēties uz kaut ko vienu, atšķirt galveno no otršķirīgā, tāpēc viņš bieži pārslogo sevi ar nebūtiskiem darbiem un personīgiem kontaktiem. Necenšas iedziļināties informācijas detaļās, bet uztver tās kopējo virzienu, tādēļ ne vienmēr noklausās cilvēku līdz galam. Nepatīk sīkumains atskaišu darbs. Ja darbs prasa ilgstošu pastiprinātu uzmanību, iedziļināšanos detaļās, skaitļos, paragrāfos, Hakslijs zaudē par to interesi. Viens ilgi strādāt nespēj. Viņam nemitīgi rodas sajūta, ka pārāk maz ir izdarīts, kļūst žēl iztērēto spēku un laika. Ja vēl kāds viņu apber pārmetumiem, nevis  palīdz, Hakslijs dvēseliski eksplodē vai ieslīgst dziļā melanholijā, pilnīgi atslēdzoties no pasaules.

Līdz galam atslābinās tikai pilnīgi komfortablos apstākļos. Smalki izjūt apkārtējās pasaules estētiku un pat cenšas to radīt, taču ilgi uzturēt kārtību, rūpēties par sadzīvi trūkst pacietības. Izvēloties apģērbu, bieži vien nevar pieņemt galīgo lēmumu. Prot un mīl ģērbties gaumīgi, bet ne ilgstoši, tas viņu ierobežo un apgrūtina. Ērtāk jūtas vienkāršā apģērbā, ar ko brīvi var apsēsties uz akmens, atgulties zālē utt.. Nepietiekami rūpējas par veselību un atpūtu. Sava organisma stāvokli uztver neskaidri: kaut kas sāp, bet nav saprotams, kas un nav skaidrs, ko darīt. Jūtas ļoti neomulīgi, ja viņu neviens nepalutina. Ja uzrodas kāds, kurš ir ar mieru palīdzēt sadzīviskos darbos, Hakslijs jūtas bezgala pateicīgs, sajūsminās par glābēju un ir ar mieru parādīt sevi kā teicamu skolnieku. Fiziskais un morālais diskomforts stipri grauj viņa veselību, tāpēc viņš meklē ceļu uz vieglu dzīvi, kas būtu brīva no cīņas par eksistenci.

Var darīt visu, ja vien tas viņam ir interesanti. Ja darbs ir neinteresants vai liekas bezjēdzīgs, garastāvoklis pasliktinās. Hakslijs nogurst no rutīnas, viņam nepieciešama nepārtraukta jaunu iespaidu nomaiņa – no garlaicības un vienveidības var pat saslimt. Bieži vien maina savas aizraušanās. Mīl neparastas situācijas, spēj rīkoties negaidīti, neprognozējami, tā atjaunojot dzīves garšu. Nav pragmatisks aprēķinātājs. Liela nozīme viņa dzīvē ir spēlei – mīl lietderīgo savienot ar izklaidējošo.

Necieš, ja kāds darbojas neoperatīvi, traucē vai tērē viņa laiku. Spēj diezgan asi aizraidīt cilvēku, kuram pēc viņa domām, laiks pazust. Viņā aizkaitinājumu rada citu necieņa pret viņa laiku, ko Hakslijs neapzināti uztver kā necieņu pret viņu pašu. Laiks ir resurss, ar kuru viņš izmēra to, cik daudz kaut kam ir ziedojies. Cietis sakāvi, Hakslijs nožēlo nevis iztērētos spēkus, bet gan velti iztērēto laiku. Taču laika tēriņu fiksēšana nenotiek pastāvīgi, tas tiek skaitīts tikai neveiksmes gadījumā. Ja viss rit normāli, laika ritējums viņu īpaši nebiedē.

Māk piepildīt citu cilvēku dzīvi ar daudzveidīgām, dziļām emocijām. Prot atbalstīt un iedvesmot cilvēkus, sakot komplimentus, zīmējot rožainas perspektīvas. Parāda iniciatīvu, iedvesmojot citus uz darbošanos. Ja pašam kaut kas apnīk, viņš pamanās atrast kādu, kurš pabeigtu iesākto bez viņa līdzdalības.

Nosoda rupjus, neaudzinātus cilvēkus, pats cenšas būt taktisks un laipns. Savu slikto noskaņojumu un emocijas nevienam neuzspiež un arī atklāj reti, ar tiem cenšas tikt galā pats. Ja skumst kāds cits, Hakslijs tūlīt sāk labot otra noskaņojumu ar varonīgu, bravūrīgu izturēšanos un cenšas parādīt, kā savādāk vērtēt notikušo un raudzīties nākotnē. Kad Hakslijs pats jūtas slikti, spēka spilgtām emocijām nav, viņš kļūst nopietns un kluss, cenšas palikt vienatnē. Sāpīgi pārdzīvo noraidījumu, viņa dvēseles pasaule ir sarežģīta un pretrunīga. Ārēji atraisīts, rotaļīgs, bet iekšēji cīnās ar pārdzīvojumiem un skumjām domām. Lai no tām atbrīvotos, mēdz pārdozēt slodzi, lietot apreibinošas vielas. Labā garastāvoklī viņš viegli atrisina ikdienas sadzīves problēmas vai darba sarežģījumus.

Консультация

Если вы хотите подать заявку на эту консультацию, заполните форму!

Konsultācija

Ja vēlies pieteikties šai konsultācijai, aizpildi formu!