fbpx
Cilvēku tipi

Maksims

Sākums Maksims

Maksims

Loģiski sensorais introverts (LSI), sociālā loma – sistematizētājs

Loģisks

Introverts

Sensors

Racionāls

Maksima saderīgais tips:

Hamlets

Uzzini, kāds ir Maksima saderīgais tips - Hamlets!

Uzzināt vairāk

Tipa apraksts

Reālists. Nopietns veselā saprāta cilvēks ar milzīgu atbildības sajūtu un skaidru loģisko domāšanu. Viņam var uzticēties, viņš godīgi veic savus pienākumus. Pauž precīzus, noteiktus, skaidrus, labi pārdomātus ieteikumus un vērtējumus. Ja Maksims par kaut ko ir pārliecināts, tad viņu ļoti grūti no šīs pārliecības novirzīt vai izraisīt viņā šaubas. Maksima vārds ir likums. Prozaisks un skrupulozs. Mierīgs, apveltīts ar darba mīlestību, praktisku prātu un labu atmiņu, it īpaši uz sīkumiem. Iedzimta vēlme nošķirties, pabūt vienatnē, pat sarežģītās situācijās ārēji viņš saglabā mieru. Pienākuma cilvēks, patstāvīgs, taču aiz nesatricināmās ārienes maskas var slēpties spēcīgas, grūti atklājamas emocijas.

Iegūto informāciju sistematizē, saliek pa plauktiņiem. Smalki redz loģiskās nesakarības un asprātīgi jokojas par tām. Domāšana lakoniska. Darbības jomā, kuru izvēlējies, cenšas sasniegt pilnību un ieliek sevi visu. Precīzi izpilda sarežģītu darbu. Labs organizators. Apbrīnojama spēja koncentrēties. Ir nodarbināts ar neatliekamo problēmu risināšanu, nevis abstraktu teoretizēšanu. Lai ar ko Maksims nodarbotos, to noteikti pabeigs, viss tiks izpildīts organizēti un droši. Turas pie noteiktas sistēmas un kārtības un iecietīgi izturas pret tiem, kuri atbalsta viņa uzskatus. Centīgs, kārtīgs, metodisks. Necieš nolaidību un bezatbildību.

Labi pārzin instrukcijas un noteikumus, nežēlo laiku, lai tos iemācītos un nepieciešamības gadījumā brīvi ar tiem operētu. Pārliecinoši pamato savus uzskatus. Pieņemot lēmumus, pamatojas uz savu pieredzi. Augstu vērtē loģiku, objektīvu analīzi un māk to izmantot. Labs klausītājs, mīl precīzus un skaidrus formulējumus. Viņa lozungs: “Saki to, ko domā un domā, ko runā!”

Mājās valda kārtība un gandrīz vai armijas disciplīna, katrai lietai te ir sava vieta. Necieš, ja kāds bez atļaujas aiztiek viņa lietas, jauc viņa noteikto kārtību un maisās viņa darīšanās. Dāvina tikai noderīgas lietas. Taupīgs, cenšas ekonomēt pat mazās naudas summās. Uzskata, ka netrūkst veidu, kā tikt pie naudas – ja ir vēlēšanās, var nopelnīt vai sakrāt. Saimniecisks. Cenšas līdz minimumam ierobežot darbam nepieciešamos tēriņus. Atbalsta mehanizāciju un automatizāciju.

Vai šis tipa apraksts Tev liekas atbilstošs Tavai būtībai?

Ja ir sajūta, ka lasi par lielisku cilvēku, kāds labprāt būtu, bet tomēr neesi, tad ļoti iespējams, ka testā iegūtais tips nav īstais. Atkārtoti izpildi testu pēc kāda laika vai piesakies uz konsultāciju, kurā runāsim tikai par Tevi un problēmām, kas Tevi šobrīd nomāc.

Estēts, attīstīta skaistuma izjūta, spēj patiesi sajūsmināties par skaistām lietām. Uzskata, ka apkārt ir tik daudz krāšņuma. Patīk garšīgi paēst, labi gatavo. Taču nav izteikts baudu cilvēks, dod priekšroku vienkāršam, veselīgam ēdienam, īpaši nepievērš uzmanību tam, ko ēd un dzer, bet vienmēr zina, kas ir labs. Rūpējas par savu ārieni,  ir kārtīgs un tīrīgs gan sadzīvē, gan darbavietā. Labi veic smalkas operācijas ar rokām, it īpaši, ja tās saistītas ar dizainu un noformēšanu.

Neatkarīgs, mērķtiecīgs. Piespiež sevi darīt arī to, kas nav interesanti, bet vajadzīgi. Neatlaidīgi vāc informāciju, lai pilnīgi pārvaldītu situāciju. Izšķirošos brīžos reaģē operatīvi un nezaudē galvu. Uzticas tikai oficiāliem, pārbaudītiem informācijas avotiem. Zināšanas vēlas ieviest praksē. Sāncensība modina viņā enerģiju. Līdzsvarots, strādā ar atbildības sajūtu un to pašu prasa no citiem. Visam gatavojas jau iepriekš, jo necieš pārsteigumus. Iedziļinās visās detaļās, pamanot arī sīkumus. Tur kārtībā dokumentāciju, mīl precizēt faktus, labprāt informē tos, kuri vēršas pie viņa sakarā ar kādām instrukcijām vai noteikumiem. Palīdz vājajiem, neaizsargātajiem. Var būt vientuļš cīnītājs par taisnību.

Labi pārzin darījumu attiecības, rīkojas izlēmīgi. Darbu vērtē augstāk par personīgajām attiecībām un garastāvokli. Prasīgs pret sevi un padotajiem. Valdonīgs, spēj izdarīt emocionālu spiedienu, liekot izpildīt pienākumus. Necieš kompromisus lietās, ko uzskata par svarīgām.

Maksima darbošanās ir vērsta uz disciplīnas nostiprināšanu, stingras kārtības un sistēmas ieviešanu. Kontrolē savu rīkojumu izpildi. Ir diezgan nepielūdzams vadītājs. Ja Maksimam nepakļaujas, viņš var ķerties pie draudiem. Prot pretinieku salauzt, piespiežot pie sienas. Pašu Maksimu salauzt nav viegli.  Būdams apveltīts ar milzīgām darbaspējām un apbrīnojamu izturību, Maksims neizprot to, ka kādu citu viņa noteiktais darba režīms var nokaut.

Ja ir aizņemts ar interesantu darbu, var būt fenomenāli izturīgs. Zina, kā vajag strādāt, lai izdarītu visu un patērētu pēc iespējas mazāk enerģijas. Spēka un veselības viņam pietiek gandrīz vienmēr, taču nereti pieviļ paša pārgalvīgā un nevērīgā attieksme pret savu ķermeni. Parasti būdams stiprs, norūdījies un izturīgs, Maksims aizmirst, kā tas ir – būt slimam. Kad tomēr saslimst, jūtas nožēlojams un bezpalīdzīgs.

Sabiedrībā izturas pieklājīgi un korekti. Necieš familiaritāti, arī no bērnu puses. Kontaktējoties Maksimam ir grūti ietekmēt citu jūtas, taču distanci regulēt viņš prot brīnišķīgi. Viegli uzsāk īslaicīgus kontaktus, bet, kad tie sāk traucēt, nogriež tos kā ar nazi. Ar savu izturēšanos izraisa uzticību. Pacietīgi uzklausa tos, kuri pie viņa vēršas. Dziļi sirdī jūt līdzi, kaut ne pārāk to izrāda. Neslēpj simpātijas, tomēr pārāk tuvu un pārāk dziļi sevī nevienu neielaiž. Ir priecīgs, ja izdodas uzturēt labas attiecības ar cilvēkiem, ko ciena. Ne vienmēr izprot citu cilvēku vajadzības, it īpaši, ja viņi nelīdzinās viņam pašam. Nespējot izrādīt savas jūtas, var radīt auksta, vienaldzīga, pat nežēlīga cilvēka iespaidu. Ja, pozitīvo vērtējumu neturot sevī, spēj citus biežāk uzslavēt, tad kļūst maigāks, atbrīvotāks, apmierinātāks ar sevi.

Attiecībās nav īpaši elastīgs. Noslēgts, ne pārāk cenšas dalīties savos iespaidos ar apkārtējiem. Slikti izprot citu nodomus un attieksmi pret sevi, kas arī ir par iemeslu atturībai un noslēgtībai. Cenšas pēc iespējas pilnīgāk izprast savstarpējo attiecību nianses, bet nejūtas pārliecināts, vai ir sapratis pareizi. Kritika par neētisku rīcību viņu kaitina. Apzinoties, ka tam nepiemīt psihologa talants, viņš visu dzīvi mācās, pētot savas jūtas. Ir uzticīgs un mainīt nostabilizējušās attiecības viņam ir grūti, pat neiespējami. Viņa jūtas un vērtējumi ir diezgan skarbi. Savu aizraušanos neslēpj un no tās nekaunas. Par partnera jūtām spriež pēc viņa emociju izpausmēm, taču neizprot to nianses un viegli var kļūdīties. Pats to zina, tāpēc viegli ar uzticību neapvelta. Mīlestībā atkarīgs no partnera. Ja attiecības sarežģījušās, var pilnīgi zaudēt līdzsvaru. Labi izjūt otru cilvēku, taču nepārzin tādu cilvēku domu un ilgu pasauli, kuru emocijas nav jūtamas. Veidot un kultivēt savstarpējās jūtas neprot un nevēlas. Ir ļoti uzmanīgs, baidās no pazemojuma. Aizdomīgi sarga savu iekšējo pasauli. Viņa izpratnē skaistas attiecības ir tādas, kurās partneri ievēro viens otra emocijas, garastāvokli, pārdzīvojumus, taupa otra laiku un laika pavadīšanu padara pēc iespējas noderīgāku.

Ne vienmēr spēj novērtēt citu cilvēku iespējas un spējas, tāpēc ir piesardzīgs, cenšas uzturēt labas attiecības ar visiem. Ar grūtībām prognozē, ko no katra var sagaidīt. Tādi, kas rīkojas izaicinoši un spilgti izceļas apkārtējo vidū, Maksimu tracina un uztrauc, jo tie neiekļaujas tajā hierarhijā, kurai, pēc viņa domām, jābūt visiem par paraugu. Slimīgi reaģē, ja tiek apspriestas paša iespējas un spējas, taču to neizrāda.

Optimists, bet bieži jūtas draņķīgi. Viņā it kā uzkrājas negatīvās emocijas, no kurām būtu jāatbrīvojas, bet tas viņam nemaz tik viegli neizdodas. Tam nepieciešama bieža emocionālā fona maiņa un emocionāli piesātināta atmosfēra. Jo stiprākas emocijas, jo patīkamāk dzīvot. Emociju karuselis atsvaidzina viņa pagrīdē paslēptās jūtas. Šīm emocijām obligāti nav jābūt pozitīvām. Stipras dramatiskas emocijas arī ir skaistas. Saskarsmē ar cilvēku, kurš pauž spēcīgas emocijas, atslābinās un nomierinās. Meklē asas izjūtas, rada tās ar neprognozējamu, bieži vien riskantu uzvedību. Necieš, ja viņam apkārt slaistās pusaizmiguši cilvēki, Maksimam gribas tos kaut kā sapurināt, noslogot. Necieš negatīvo emociju spiedienu – raudāšanu, kaprīzes. Patīk, ja partneris piemērojas viņa praktiski estētiskajam dzīvesveidam.

Baidās no pārmaiņām un nestabilitātes. Ir uzmanīgs, uzticīgs saviem ieradumiem un tradīcijām. Stingri turas pie sava pasaules skatījuma. Draugus izvēlas, balstoties uz uzskatu sakritību. Tendence noslīkt detaļās un ikdienišķā garlaicībā. Spītīgs. Tieksme uzspiest apkārtējiem savas domas un noraidīt uzstājīgāku sarunu biedru viedokli. Reizēm viņš savus uzskatus atzīst par vienīgajiem pareizajiem un atgaiņājas no radošākām un novatoriskākām metodēm. Dažkārt ļoti skeptiski izturas pret jaunām idejām, ja nesaredz tajās acumirklīgu izdevīgumu. Ja viņš ir spējīgs rūpīgi pārdomāt savus plānus no sākuma līdz beigām, veltot uzmanību arī alternatīviem variantiem, tad strauji palielinās viņa darba efektivitāte arī daudzās citās jomās. Ja Maksims atsakās no ieraduma noraidīt nepārbaudītas vai neapstiprinātas neordināras metodes, viņš attīsta sevī lielāku iecietību pret cilvēkiem, un arī pašam iespējams izmantot efektīvākus variantus.

Plāno savu laiku arī brīvdienās. Bieži pārbauda pulksteņa pareizību, jo bez tā viņam grūti iztikt. Necieš neprecizitāti. Strādā sistemātiski, pēc noteikta plāna, vienmērīgā tempā. Pie darba ķeras laikus, izpilda to plānveidīgi, vienmērīgi sadalot visu apjomu atvēlētajam laikam, uzdoto paveic precīzi norādītajos termiņos. Ārkārtīgi necieš nepamatotas atkāpes un izmaiņas. Augstu vērtē intelektuālus, radoši apdāvinātus cilvēkus. Ciena māku interesanti pavadīt laiku. Neatkarīgi no sarežģījumiem, kas dažkārt rodas, strādā ātri. Neparedzētas un nepārtrauktas izmaiņas atņem Maksimam spēku un optimismu, viņš zaudē orientāciju un, nespējot pietiekoši ātri pārkārtoties, var nokļūt zem dzīves riteņiem. Viņu baida negaidīti likteņa pavērsieni. Viņu mobilizē un uzmundrina negaidīts, bet svarīgs pasākums, kuru vajag veikt īsā laikā.

Mīlēts un savu vietu atradis Maksims dabiski uztver savas vājības un trūkumus, ir asprātīgs, atsaucīgs, sirsnīgs, vienmēr gatavs palīdzēt ar padomu vai darbu, ir apmierināts, ja var būt noderīgs.

Консультация

Если вы хотите подать заявку на эту консультацию, заполните форму!

Konsultācija

Ja vēlies pieteikties šai konsultācijai, aizpildi formu!